Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fluturasi minunati de martie-aprilie 2011 (56)


289 raspunsuri la acest subiect

#31
cami_antonia

cami_antonia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.788 mesaje

Postat 29 decembrie 2013 - 16:22

mada multumim de apreciere a pozei

am facut-o repede

in ziua de craciun

mai am poze de la masa da nu am apucat sa pun niciuna sa o vedeti si [pe alina

poate reusesc zilele viitoare

eu azimmi-am aranjat niste acte pt la scoala

maine cred ca dau o fuga pana acolo sa mai imi rezolv una alta

ca nu imi vine sa cred ca mai e doar o saptamana si gata

intram iar in paine



#32
cami_antonia

cami_antonia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.788 mesaje

Postat 29 decembrie 2013 - 16:25

cat despre revelion ma lasa rece

nu ne-am mai facut planuri de când luci e preot ca prima zi 1 ianuarie e sarbatoare mare si se citesc moliftele Sfantului Vasile care sunt puternice si preotgul tre sa fie pregatit sufleteste

odihnit

curat

etc

asa ca noi dormim dupa 12 noaptea

rar când stam pana pe la 1

da vom merge putin la fini

ca de craciun au venit ei

sa nu zicem ca mergem undeva:)))



#33
cami_antonia

cami_antonia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.788 mesaje

Postat 29 decembrie 2013 - 16:26

imi doresc sa mergem la munte

da cum inca nu a nins nici pe acolo foarte mult

si nu e loc de aglomeratie acu

amanam pana la saptamana cealalta de vacanta

de la începutul lui februarie

sa mergem cu antonia la ski



#34
yvyana

yvyana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.822 mesaje

Postat 29 decembrie 2013 - 18:00

Noi am ajuns iar la spital cu L, facea febra sub antibiotic, peste 39grd C si nu stia nimeni ce are!

Ieri am petrecut ziua prin spitale, efectiv nu mai stiam ce sa fac cu L, facea febra, deja e a 10-a zi si am luat spitalele la rand: infectioase, 2 de copii, horror a fost, am stat cu ea nemancata si nedormita 10 ore, analizele erau normale, efectiv am plans ieri, am umblat de dimineata pana seara la 10 cand s-a gandit o dr sa-i facem si o radiografie la plamani (desi nu se auzea nmk suspect la auscultatie) si surpriza: are pneumonie!

Acum batem drumul la spital de 2 ori pe zi pentru a-i face antibiotic pe branula! Deci noi o lalaim cu mucii verzi de mai bine de o luna pana a dat in pneumonie!   

Cred ca nici eu nu eram departe, d-aia am inceput tratament cu augmentin ca vreau sa-l crut pe B, eu ma duc in lume daca pateste si el ceva!   Acum il tratez pe sot, ca altfel purtam microbul asta de la unul la altul! 

 

 

Cami, Cris, Deea, Miki sanatate copilasilor!

Noi de revelion cred ca acasa vom sta, tot e mai bine daca de Craciun am umblat prin spitale!

 

Azi m-a strigat B MA-MA! [il]  [il] Deci sunt si tristeti, dar si bucurii, cum spuneai Cami [pup]



#35
cris2ioana

cris2ioana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 170 mesaje

Postat 29 decembrie 2013 - 21:34

Buna seara!!
Offf Yvi sanatate multa!!!!Si noi am patit faza asta cu Ruxi cand era mica.Eram la munte si se juca linistita, a luat pranzul ff ok si cand am mers in camera sa doarma de pranz parca tremura si cand am pus termometrul avea 40 gr. Am crezut ca s-a stricat termometrul asa ca am luat-o pe sus si am mers la policlinica din Predeal sa ii ia inca o data temp. Atat avea si cica are insolatie zic ei... Si ne trimit acasa cu nurofen.
Am plecat totusi spre Bucuresti ca am zis sa fim acasa dc e ceva si ne-am oprit la Victor Babes ca era nasa ei de garda.A ascultat-o si ea si nimic dar tot facea febra asa ca am facut analize care au iesit bine desigur.Am primit totusi antibiotic ca asa e moda acolo. Sigur ca am revenit a doua zi cu un nou 40gr, era Ruxandra vinata si aproape teapana. A fost groaznic, de cosmar. O doctora in varsta a propus si radiografia si s-a vazut pneumonia asa ca ne-am ales cu o sapt de spitalizare:(((.Bine ca ati aflat !!De aici incolo mai e putin!!Putere multa iti doresc draga mea!!!
Cami infectie cu e-coli are Anna Deei. Este pe tratament cu Augmentin.Chiar am vrut sa o sun astazi sa ved ce e cu ea, dar m-am luat cu treaba si e tarziu acum sa deranjez.O sun insa maine si revin cu vesti.
Nici noi nu avem super planuri de revelion.Ne petrecem cu niste prieteni care au si ei 2fetite apropiate ca si varste de ale noastre.
Mary mai ai putin si iti vezi comoara!!!Sa ne spui si noua cum a fost la doctor si ce era cu durerile de cap.
Va pup!!!

#36
miki1979

miki1979

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.561 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 09:38

neata, va ofer o cafeluta [alcool]

 

eu sunt la servici si am reusit sa va citesc, va urez si eu cu intarziere Sarbatori Fericite si un multa multa liniste si implinire sufleteasca [flo2] [flo2]

 

imi pare rau ca sunt atatia copilasi bolnaviori, deea, somleac, crisioana,. cami, yvy multe imbratisari..

 

si noi am stat in casa de pe 20 de cand am luat vacanta, singurei..adica de ce imi era frica n-am scapat, n-am putut merge la familie sa petrecem Craciunul..duminica inainte de craciun va spuneam ca ne-au pus ioar diagnostic de pneumonie, iar de luni andra e iar pe antibiotic..am dat-o in bara rau de tot acum la finalul anului [batcap] [batcap]

yvy, si la noi la prima tura de pneumonie, acum vreo 3 saptamani, tot asa nu se auzea la stetoscop si culmea ai mei nu faceau nici febra, cred eu din cauza homeopatelor si ce le mai dadeam eu..si o dr de la IOMC dupa ce i-a auzit tusind a propus radiografie si inca de la radiolog ni s-a confirmat pneumonia la amandoi..pupici si fruntea sus, vine un nou an cu mai putine boli, numai asta ma mai consoleaza [:)]

 

copilasii ne-au zapacit efectiv, parca nu mai reusim sa-i stapanim..andra s-a facut si ea un zevzec de copil, nu stie cand e treaba serioasa cand gluma..ia totul in ras si prosteala..uneori am impresia ca reusesc sa-l stapanesc mai usor pe V, doar daca nu e maimutica prin preajma sa strice totul..

 

mosul a fost darnic la noi, au primit ce si-au dorit..dar bineinteles a tinut doar o zi [:)] [:)]

 

n-avem planuri de rev, nici nu mai vreau sa aud de planuri, vreau sa fim sanatosi si sa ne regasim unul pe altul ca anul asta ne-a bramburit rau de tot.. [alcool]

 

va pup cu mult drag [pup]



#37
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 12:51

ce faceti, fetelor?

vad ca a venit Mosu' si la voi, ma bucur tare mult [pup]

imi pare tare rau sa vad ca sunt fluturasii bolnaviori, va doresc din suflet multa sanatate si putere si sa treceti cu bine peste aceste momente.

 

Yvy ce sarbatori ati avut......saracuta Larisa.... si saraca de tine.....cate probleme ati avut...va doresc numai bine si multa sanatate, anul ce vine sa fie lipsit de astfel de momente. si Bogdanel sa fie tare sa nu ia nimic, nimic [pup]

 

Somleac mmm...soric [pofticios] o sa mananc si eu soric in week-end ca mai taie socrii inca un porc. ce frumos ati petrecut voi [olala].....cu mers la biserica, colindat...imi place ca la voi sunteti asa apropiati, va cunoasteti.....la noi, unde sa ma duc la colindat?? n-are nici un farmec din bloc in bloc....

 

dar cu toate astea a fost frumos ca am petrecut in familie, am fost si noi la biserica de ne-am impartasit....asta este cel mai important....am facut bradutul toti 3 [olala] si ce bucurie simtim atunci cand copilasii deschid cadourile si se bucura de ce le-a adus Mos Craciun [olala]

ieri au venit la noi ai mei si socrii, a fost tare bine.....

 

de revelion nu facem mare lucru nici noi, vreau sa petrecem in familie.

apoi urmeaza niste prieteni de sarbatorit...Sf Vasile, Sf Ion.....o sa ne chefuim atunci, ca in fiecare an [:D]

 

Mary mai ai asa putin si vine si puiul mic [olala] ai grija cu racelile, feriti-va cat puteti [pup]

 

Madutza ce frumos ati petrecut si voi...vizite, intalniri cu cei dragi...un [pup] la copilasi. acum sa ne bucuram, perioada asta frumoasa...avem liber....apoi incepem iar serviciul, intram in normal.

eu mi-am luat concediu pana in 15 ianuarie [pk]  mai am zile de concediu de anul asta.

 

Cami sanatate si voua, ma bucur ca ati petrecut bine, alaturi de cei dragi. un [pup] la puiute. si nu te mai gandi ca imediat intri in paine cu munca, bucura-te de timpul liber.

 

Deea,multa sanatate Annei [pup] cum mai este? mai bine? te asteptam cu vesti.

 

Cris2ioana ce patanie atunci la munte...si dr astia sunt asa superficiali cateodata [alcool]  ce fac buburuzele tale? ce fain ca au inca 2 fetite la joaca de revelion, ele se bucura. am vazut eu cum se bucura Anastasia cand vine un copil sau cand mergem undeva cu copii, se joaca , vorbeste cu ei...[olala]

 

Miky va doresc sanatate multa si voua, imi pare rau ca iar ati avut probleme. Noul An sa vina cu multa sanatate...asta conteaza cel mai mult. cred ca au fost tare bucurosi copilasii de cadouri[olala]

 

va [pup] pe toate si merg sa vad ce ati mai scris.



#38
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 20:10

hello

 

yvy imi pare rau sa aud ca iar ati vizitat spitalele, dar bine macar ca au gasit cauza. Acum va fi bine, fi sigura. La fel am patit si noi cu Cristi ..si nu o data , ci de doua ori, gr mica si mijlocie..am lalait-o cu tusea peste 1 luna, cu 'jemii de siropele de la vechea doctora pana a dat in pneumonie. Anul asta am avut alta dr-ita, e drept ca le-a dat antiobiotic, dar a fost usor si nu au ajuns sa faca febra, iar de cand le-a trecut au mai avut doar cate un muc razlet.

 

roxy, eu de azi am inceput munca...merg si maine. Sarbatorile "mele" s-au cam terminat. copilasii sunt la mama, apoi merg si la soacra. Ma inveselesc dupa 10 ian cand vin acasa [:)] . Bine, ii iau in week-end acasa dar nu o sa ma satur de pupici in doar 2 zile. Asa m-am obisnuit cu ei sapt asta acasa..si ei cu noi..grea despartirea...

 

cami, pai hai si cu restul pozelor! si cu Alina si Adi. Ma bucur ca sunt mai bine fetele

 

deea, hai sa ne mai spui de Anna. Cum se mai simte?

 

miky, sa fiti sanatosi, asta e cel mai important [pup]

 

delia !!!!!! mi-e dor de tine!!!! Tb sa faci ceva sa-ti revi in forma [pup]



#39
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 30 decembrie 2013 - 20:12

yvy si inca ceva, in anii trecuti dupa ce am tratat pneumonia nu au mai avut nimic..pana anul urmator in toamna. E nasol ca e inca vremea calda, daca ar veni frigul ar disparea si pb astea [flo]



#40
yvyana

yvyana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.822 mesaje

Postat 31 decembrie 2013 - 00:28

Fetelor se pare ca de ce-mi era teama nu am scapat. B a luat si el crocobaurul, tuseste rau de ieri noapte si nu poate respira OK, nici sa suga nu poate noaptea din cauza secretiilor, deci l-am trecut si pe el pe antibiotic. Deci vom petrece revelionul intre drumurile la spital pentru tratament, siropele de tuse, aspirat muci, aerosoli etc.
Macar suntem impreuna si nu prin spitale.

Urez de pe acum fluturasilor si familiilor lor LA MULTI ANI SI MULTA SANATATE SI FERICIRE IN NOUL AN!


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -