Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Aspirante optimiste (841)


495 raspunsuri la acest subiect

#481
MeAlex

MeAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.077 mesaje

Postat 03 ianuarie 2014 - 23:22

Stiti care e cea mai tare faza? Ca "fata cu catelul" il are in continuare si respectivul catel se intelege f bine cu copilul. Am sustinut atunci si continui sa sustin ca a fost o neintelegere cauzata de exprimarea pe fuga si neclara. Eu vorbisem cu ea inainte si stiam ce vrea sa faca, dar pe daca citeam direct pe forum, as fi inteles ca vrea sa il paraseasca, eventual sa il lase pe strada si nu, nu sunt de acord cu asta, chiar daca evident copilul e mai presus de orice...suntem oameni si cred ca trebuie sa fim resposabili de faptele noastre.

 

Numai bine tuturor!



#482
osuparata

osuparata

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 110 mesaje

Postat 04 ianuarie 2014 - 09:58

Buna fetelor!

 

Maryella, [flo2]  bine ai facut ca ti-ai spus punctul de vedere! Unii oameni pur si simplu nu vad si nevoile celorlalti ca fiind importante, ci doar ale lor. Asa ca trebuie sa ne aparam dreptul de a ne simti si noi bine sau cat de cat confortabil.

 

Marja, Floren, Raisa  [hia] .

 

Didi, Arrya, MeAlex  [flo2]  Sa va traiasca puiutii !

 

Cat despre Osuparata, eu am avut neplacerea sa-i mai citesc postarile in urma cu mai mult timp. Eram la aspirante si tot asa, a aparut din senin facand aluzii la chestii care nu o priveau. S-au iscat neintelegeri, unele din aspirante s-au retras, etc. Asa ca eu, personal, ma indoiesc de bunele sale intentii si am de gand sa ii ignor postarile. Nu as vrea sa se ajunga iar sa fie fete care se retrag din cauza unor discutii prostesti, care nu au nici o legatura cu subiectul nostru de interes.

 

Va pup pe toate si va doresc o dupa-masa frumoasa!

 

Eu ma duc sa fac un tiramisu, ca mi-e o poftaaa! [:p]

Maryella, ma adresez strict tie, daca as fi IPOCRITA, ti-as spune"bine ai facut ca ti-ai spus punctul de vedere! Unii oameni pur si simplu nu vad si nevoile celorlalti ca fiind importante, ci doar ale lor"! Dar, daca vrei o parere sincera, ti-as spune ca nu poti sa te duci in CASA ALTORA si sa-ti impui punctul de vedere, adica "sa nu fumati aici" ,tinand cont ca proprietara le-a permis , chiar contrar rugamintii tale, sa fumeze oriunde in casa! Ti-am specificat parerea mea sincera pentru ca , daca o s-o mai faci a doua oara, nu vei face decat sa-ti atragi si mai abitir ura si ranchiuna celorlalti(mai ales ca cineva chiar se straduieste pentru asta)! Eu sunt nefumatoare, deci te inteleg perfect, iar in perioada cand s-a oprit sarcina din evolutie, am fost la ziua unei persoane unde nu ne vedeam din cauza fumului de tigara, iti dai seama cam ce parare am despre faza cu fumatul, dar repet, procedand asa in casa ALTORA, nu vei face decat sa fii personajul negativ,; insa daca esti incurajata de "prietenele " de pe acest topic, e decizia ta!



#483
osuparata

osuparata

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 110 mesaje

Postat 04 ianuarie 2014 - 10:04

Stiti care e cea mai tare faza? Ca "fata cu catelul" il are in continuare si respectivul catel se intelege f bine cu copilul. Am sustinut atunci si continui sa sustin ca a fost o neintelegere cauzata de exprimarea pe fuga si neclara. Eu vorbisem cu ea inainte si stiam ce vrea sa faca, dar pe daca citeam direct pe forum, as fi inteles ca vrea sa il paraseasca, eventual sa il lase pe strada si nu, nu sunt de acord cu asta, chiar daca evident copilul e mai presus de orice...suntem oameni si cred ca trebuie sa fim resposabili de faptele noastre.

 

Numai bine tuturor!

MeAlex, ma bucur ca lorena, parca, a ramas cu acel catelus si ca-i totul bine, dar, atunci, nu stiu ce era in sufletul ei, de fapt chiar isi spusese parerea si era extrem de dezamagita ca unele " prietene" de suferinta au facut-o cu ou si cu otet! Eu ma logasem special pentru asta, nu suportam sa vad cum aspirantele la acel moment , care se presupune ca sunt si la bine si la rau,erau ca niste vulturi asupra ei, de parca voiau sa-si ascunda cu adevarat sentimentele ca una reusise, si la-ndemana era un biet catelus pe care l-au folosit drept calul troian! 



#484
Floren_

Floren_

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 520 mesaje

Postat 04 ianuarie 2014 - 11:42

Ziua buna, fetelor! [flo2]

 

Astazi am lenevit in pat pana la ora 10... Daca vrea cineva o cafea, asa de pranz, este invitata mea. Prajituri nu mai am (slava Domnului, ca am pus pe mine 2kg) si nici nu mai fac o luna. [:D]

Gata, de azi trec la dieta - mai putina paine, mai multe fructe si legume,  dulciuri cat mai putine si miscare cat cuprinde. 

 Se apropie cineva de ovulatie sau de testare? Sper sa spargem gheata cat mai repede anul asta.

Va pup pe toate si va doresc o zi minunata! [pup]



#485
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 04 ianuarie 2014 - 12:21

buna fetelor!

eu ma pregatesc de plecare la Bucuresti; mi-am facut lista sa nu uit ceva acasa; asa sper de fiecare data si tot mai trb sa imi trimita mama cate ceva;

eu cred ca sunt la ovulatie, dar nu mai calculez nimic; de asta nici nu am mai pus ticker;oricum luam pe rand analizele si inestigatiile pe care am zis ca le facem si vedem cum ies;intai spermograma, apoi vreau sa fac cele de trombofilie ereditara deoarece am aflat de curand ca bunicul meu cam are din tinerete anumite probleme cu inima;el pana la 80 de ani cand a avut acel accident vascular a luat tratament doar cateva luni acum vreo 6 ani;si chiar muncea nu se incurca, tinea o gospodarie mare singur;

osuparata ca sa incheiem o data aceasta discutie in urma postarii mele si pentru ca mi te-ai adresat mie direct: in primul rand eu nu sunt genul de persoana care se impune in casa altora; nu eram prima data in casa nasilor mei si daca m-as fi impus cu fumatul de cate ori ma duceam nu ne mai invitau iti dai seama;asta a fost in urma  discutiilor anterioare acelei seri pe care le-am stabilitl eu am spus inca dinainte de a merge la Revelion ca nu merg daca se fumeaza; mie  chiar mi se face rau de la fumul de tutun- mise inrosesc ochii, imilacrimeaza si imi pierd vocea-; nu iti dau tie personal aceste explicatii , dar nu vreau sa isi faca celelalte fete o impresie gresita;

si din moment ce am stabilit clar anumite lucruri si motivele lor nu mi se pare corect sa schimbam pe ultima suta de metri; eu nu mi-am impus punctul de vedere, pentru ca nu le-am interzis sa fumeze ci doar am spus ca , daca se fumeaza eu plec, ceea ce e altceva; si faptul ca vorbesti de ura si ranchiuna pentru atata lucru spune mai multe despre tine decat despre mine;folosesti cuvinte tari la adresa unor persoane pe care nu le cunosti si asta nu e chiar ok; oricum , de acum incolo poti face cate aprecieri vrei despre orice voi scrie eu sau alta fata de pe forum pentru ca eu una nu voi mai raspunde la aceste postari; eu aici ma simt bine intre fetele de aici, m-am simtit sustinuta la modul pozitiv- stiu sa fac diferenta intre bine si rau si nu ma las influentata negativ de nimeni; asa ca eu chiar le consider prietene pe aceste fete deoarece mi-au spus parerea lor sincera cand am avut nevoie de ea, fara insinuari si rautacisme, ci civilizat, cum ar trebuie sa fie orice relatie intre oameni indiferent unde se infiripa acea relatie;

va pup pe toate si va doresc zile furmoase in continuare si cat mai multe teste pozitive in curand! [pup] [pup] [pup] [pup]



#486
Floren_

Floren_

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 520 mesaje

Postat 04 ianuarie 2014 - 13:07

Maryella, drum bun spre Bucuresti! [pup]



#487
ioana_iasi

ioana_iasi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 581 mesaje

Postat 04 ianuarie 2014 - 14:33

Buna dragele mele fete [bis] , va doresc din suflet [ruga] un an numai si numai cu realizari frumoase cu multa sanatate si fericire [:D] !

Sunt convinsa ca acest an se va lasa numai cu cocute aici [gravi] .....mi-a soptit "regina berzelor" [barza1]  [barza1]  [barza1]  [barza1] 

deci, craciunul acesta care a trecut a fost ultimul fara membrul cel mai mic din familie! [bb] 

                        La multi ani!  [s]  [s] 

               Anul nou cu bucurii! [ruga]  [ruga]  [ruga] 

              Sanatate si prosperitate  [deziuata] 

 

Va pup [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup] dulce pe toate Marja,Danuza, Maryeela,Floren,Ella,toate ,toate.. [dual] ....ce tine ultimile postari, [biz] fetelor lasati,nu mai dat atata importanta,fiti idiferente [soricel] ca aia doare cea mai tare, nu lasati pe nimen sa "strice "acest grup minunat! [;)]

Revin cand mai pot...va citesc cu drag [flo2] 



#488
marja91

marja91

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 04 ianuarie 2014 - 23:40

Hallo fetelor,

Maryella drum bun sa ai [pup]  ,desi banuiesc ca deja esti la bucuresti asteptam pozele cu bunatati

Floren [pup] nici eu nu vreau sa ma mai ating de dulciuri , ca am reusit sa nu pun kg de sarbatori si asa vreau sa ramana. Eu acuma sunt ziua 3 de ciclu, ia stai ca strig eu acuma fetele sa vedem

Ioana multumim de ganduri , [pup] la fel si te mai asteptam cand poti tu sa ne scrii

Ella [pup] unde esti , sper ca nu ne-ai parasit ,eu cred ca ai vrut sa te destinzi de sarbatori ca sa ne faci o supriza , da un semn

Danutza [pup] ce faci pe unde esti

Elena sper ca esti mai bine , [pup]  ai grija de tine si capul sus

Raisa [pup] ce faci , vezi ca postul a trecut deci.... [:D]

Daena [pup] parca tu te apropii de testat tin pumni stransi

Mariell [pup] sper ca te-ai simntit bine in concediu

Lavinia [pup]  ce mai faci

Draguta [pup]  la fel ce mai faci



#489
marja91

marja91

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 05 ianuarie 2014 - 00:10

oooo am postat  fara sa termin apoi pierdui continuarea [batcap]

Corina te mai asteptam sa ne scrii sa ne spui ce mai faci [pup]

Caresse ,Monna [pup]

Iarina, Didi , Bubuali, Arrya ,Lady, Silvia [pup] [pup] sarcina usoara pe mai departe

Bun am strigat si catalogul [:D]

Eu azi am, avut munci [spala] [vase] [curat] [buca]  am fost bine dispusa si mi-am lasat sotul la pescuit [soricel] eu am ramas singura , am desfacut si bradu , cand am terminat si eu cu tot m-am pus la un fiilm , si hop vine sotul si zice"dute vezi ca am adus 2 pesti mici arunca-i daca vrei"eu deja eram cu gandul ii arunc si ma uit la film [drac] , cand deschid punga , [fal] 2 bucati de stiuca intre 2-3 kg , cu ele m-am luptat [vraji]  pana le-am curatat , pus la congelator , la final mi s-a facut si rau , asta asa: cine m-a pus sa imi trimit barbatul la pescuit [mariaj] e bine ca am terminat [doh] maine relaxare totala

Va doresc o duminica placuta , va pup pe toate!



#490
ginecologica

ginecologica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 600 mesaje

Postat 05 ianuarie 2014 - 12:56

Si eu sunt o aspiranta optimista... speranta moare ultima...sper sa am un copil prin fiv anul acesta...




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -