Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Dovlecei minunati de septembrie - octombrie 2013 #4

bebe sept2013 oct2013

281 raspunsuri la acest subiect

#261
alinabold

alinabold

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 672 mesaje

Postat 28 noiembrie 2013 - 21:42

Emmei i-au aparut in cap cojite..aici le spune cojite de lapte. A mai avut cineva asa ceva? Am luat de la farmacie un gel de la Avene special pentru aceste cojite..se da cu el 30 de min inaintea baitei. Sunt curioasa daca va avea vre-un efect.



#262
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 28 noiembrie 2013 - 21:46

Alina, uite cu ce eram noi imbracate dimineata... Suntem încântate de carusel, dar ma rog...

 

ups poza a disparut :-D

 


Editat de nanne16, 07 decembrie 2013 - 09:30 .


#263
danyce

danyce

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 28 noiembrie 2013 - 22:08

Emmei i-au aparut in cap cojite..aici le spune cojite de lapte. A mai avut cineva asa ceva? Am luat de la farmacie un gel de la Avene special pentru aceste cojite..se da cu el 30 de min inaintea baitei. Sunt curioasa daca va avea vre-un efect.

Alina, si Patrick are cojite in cap, de fapt pe frunte mai sus. Il dau cu aceeasi crema de la Weleda, pe care am folosit-o cu succes si la bubitele ce le-a avut pe fata.

Ce frumos cadou! [flo2] pentru gestul minunat al sotului.

 

I-am cantarit si masurat dupa baie.Edward - 6670g si 61cm, Patrick - 6600g si 60cm. [pk] [pk] [pk] Baieti de baieti are mama.



#264
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 28 noiembrie 2013 - 22:12

Cojițe am avut si noi. Eu am folosit unt de shea ;-)

frumoasa tare vacuta! Sunt niste pijamalute cu vacute la next, am pus ochii pe ele, dar acum avem, dar o sa le iau prin ian-feb ;-)

 

Daniela, din ce imi povestesti, aventura cu bicicleta, imi place de Alma. Vreau si eu julituri, iar eu am zis ca sper sa nu am parte de rozuri sau nu prea multe, ma rog. Stiu ca fetitele pot fi atrase in partea asta foarte usor, insa sper ca prin ceea ce ii vom spune noi, sa nu ajungem sa aiba camera plina de flufy-uri si alte asemenea.

cum de altfel nu am nimic cu Albă ca Zăpada si am vazut si eu filmul de desene cu Tiana si broscoiul sau Neinfricata (Merida chiar e tipul de fetita care mi-ar placea sa fie).

ce stiu e ca, chiar daca ii vor placea personajele comerciale, nu va fi înconjurată de ele pe pereti, covoare, etc. pentru ca nici eu, nici tati nu încurajam asa ceva.

dimpotriva vreau sa schieze, sa faca sport, sa fie activa, sa aiba obraji roșii si sa nu trăiască intr-o lume a viselor. 

Cat despre iPad si aplicații, banuiesc ca o sa fie fascinata de el, de cum o sa miste pozele pe ecran, de talking Tom, etc. si o sa fie greu sa i-l iau din mana, asa cum se intampla tuturor părinților de astazi. 

Avem doar doua luni si mai este mult, eu doar vorbesc din ce imi doresc. Pot sa visez. E gratis, nu?

 

DaniellaSM, nu e adevarat ca LP constipa. Generația noastra care majoritar a crescut asa, ar fi fost ultra suferinda atunci. Cred ca ar trebui sa iti recomande alt produs, alta firma... 

 

Andra, frumos se prezintă Pixie!



#265
alinabold

alinabold

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 672 mesaje

Postat 28 noiembrie 2013 - 22:27

Nane: avem 2 fetite imbracate la fel!!! Pijamalutele cu vaci sunt deja in dulapiorul domnisoarei, dar le-am luat un pic mai maricele, 3-6 luni, deci dupa craciun vor fi bune



#266
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 28 noiembrie 2013 - 22:34

Si eu cred ca tot 3-6 luni luam, insa noi suntem cam cu o luna in urma, pentru ca suntem mai micute.

avem 4178 g (cel putin marti asa era), deci cred ca prin februarie-martie ajungem acolo, cel putin asa pare acum  [:)]



#267
simona_81

simona_81

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 175 mesaje

Postat 28 noiembrie 2013 - 22:34

Alina, frumos gestul sotului. Bravo , bravo bravo!:)

 

Si eu am auzit de cojite si mi-a fost tare frica avand in vedere ca puiul meu are par de-o peruca :). Am luat preventiv sampon special pentru prevenirea si eliminarea scuamelor de la Mustela. Este foarte bun odata ce nu am avut probleme pana acum. 

 

Alina, Nanne ,mi se pare mie sau dragalasele voastre s-au vorbit si s-au imbracat la fel?Dragalase foc ! Si nu se termina aici coincidentele! De cateva zile si Patrick ridica capusorul cu tot cu umeri si azi l-am pozat sa avem amintire :). Cresc mari puiutii nostri!

 

Daniela, felicitari pentru dolofanei. Abia astept marti sa mergem si noi la cantar. 

 

Eu sunt cu intrebarile :). La puiutii vostri se simt ganglionii la palpare?La scumpul meu se simt cei occipitali si auriculari . Sunt ca niste bobite mici care joaca sub piele si nu sunt inframati..nu dor.. . Abia astept sa intreb medicul marti!

Miniaturi atasate

  • 6.jpg
  • 7.jpg


#268
Miralexia

Miralexia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 301 mesaje

Postat 28 noiembrie 2013 - 22:57

Daniela, respect women! :) Pt ca tu gandesti ca o mama asa cum mi-as dori eu sa fiu. Se pare ca Barbie a creat isterie :))
Sunt total de accord cu tine. Fac parte din categoria fetelor care s-au jucat cu papusi pana la 12 ani si care le-a lasat intr-un colt atunci cand a fost vremea. Si care in acelasi timp juca baschet in echipa scolii, faces dansuri moderne dar se imbraca ca in tom boy. ah si ce copilarie frumoasa si plina am avut.
Pot sa spun doar atat : lasati copiii sa traiasca copilaria! Si in primul rand sa viseze,sa se bucure si sa creada cum s-ar zice in Mos Craciun. Si asa lumea reala e cruda,ar fi bine sa nu le rapim farama asta de magie si culoare,fie ea si cu printese din viata lor...or sa aiba timp destul sa o vada cu ochi de oameni mari.

#269
Miralexia

Miralexia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 301 mesaje

Postat 28 noiembrie 2013 - 22:58

Daniela, respect women! :) Pt ca tu gandesti ca o mama asa cum mi-as dori eu sa fiu. Se pare ca Barbie a creat isterie :))
Sunt total de accord cu tine. Fac parte din categoria fetelor care s-au jucat cu papusi pana la 12 ani si care le-a lasat intr-un colt atunci cand a fost vremea. Si care in acelasi timp juca baschet in echipa scolii, faces dansuri moderne dar se imbraca ca in tom boy. ah si ce copilarie frumoasa si plina am avut.
Pot sa spun doar atat : lasati copiii sa traiasca copilaria! Si in primul rand sa viseze,sa se bucure si sa creada cum s-ar zice in Mos Craciun. Si asa lumea reala e cruda,ar fi bine sa nu le rapim farama asta de magie si culoare,fie ea si cu printese din viata lor...or sa aiba timp destul sa o vada cu ochi de oameni mari.

#270
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 29 noiembrie 2013 - 00:01

Eu zic ca e important sa lasam copiii sa fie cum vor ei. Adica daca fetitele vor Barbie si mobila roz, sa le dam Barbie si mobila roz, daca vor catarat in copaci si cuburi sa le luam cuburi si sa le lasam sa se catare, iar daca vor si una, si alta, cu atat mai bine. Si la baietei la fel, al meu e pasionat si de nave spatiale, dar si de Lego, ii plac si Stapanul Inelelor, si Tom&Jerry, iar culorile lui preferate sunt galben, alb si roz [:)]

Daniela, dolofanei baieteii tai, ce bine au crescut!

Alina, Nanne, ce fete faine!

Simona, ce dulce e puiutul tau, are niste ochi [il] [il]

Noi nu avem cojite, cradle cap ii spune aici, dar din ce pomenea o amica de-a mea, uleiul de masline e bun si in situatiile astea.

Editat de DarkBendis, 29 noiembrie 2013 - 00:04 .




Etichetat si cu bebe, sept2013, oct2013

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -