Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Dovlecei minunati de septembrie - octombrie 2013 #4

bebe sept2013 oct2013

281 raspunsuri la acest subiect

#271
c.raluca

c.raluca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 397 mesaje

Postat 29 noiembrie 2013 - 00:52

Cumpara-ti si tu una de pe Mercador .... stii reclama aia :))  [pk]

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]



#272
c.raluca

c.raluca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 397 mesaje

Postat 29 noiembrie 2013 - 01:08

deci avem carusel pe baterii  [pk]  I'm soooooo happy!!!!!!

Mandra e siderata, gangureste la el de m-a topit toata.

vreau si eeeeu

dar mai astept, m-am hotarat sa ii iau protectis picaturi. bag banii in sanatate momentan...



#273
danyce

danyce

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 29 noiembrie 2013 - 01:19



Cojițe am avut si noi. Eu am folosit unt de shea ;-)

frumoasa tare vacuta! Sunt niste pijamalute cu vacute la next, am pus ochii pe ele, dar acum avem, dar o sa le iau prin ian-feb ;-)

 

Daniela, din ce imi povestesti, aventura cu bicicleta, imi place de Alma. Vreau si eu julituri, iar eu am zis ca sper sa nu am parte de rozuri sau nu prea multe, ma rog. Stiu ca fetitele pot fi atrase in partea asta foarte usor, insa sper ca prin ceea ce ii vom spune noi, sa nu ajungem sa aiba camera plina de flufy-uri si alte asemenea.

cum de altfel nu am nimic cu Albă ca Zăpada si am vazut si eu filmul de desene cu Tiana si broscoiul sau Neinfricata (Merida chiar e tipul de fetita care mi-ar placea sa fie).

ce stiu e ca, chiar daca ii vor placea personajele comerciale, nu va fi înconjurată de ele pe pereti, covoare, etc. pentru ca nici eu, nici tati nu încurajam asa ceva.

dimpotriva vreau sa schieze, sa faca sport, sa fie activa, sa aiba obraji roșii si sa nu trăiască intr-o lume a viselor. 

Cat despre iPad si aplicații, banuiesc ca o sa fie fascinata de el, de cum o sa miste pozele pe ecran, de talking Tom, etc. si o sa fie greu sa i-l iau din mana, asa cum se intampla tuturor părinților de astazi. 

Avem doar doua luni si mai este mult, eu doar vorbesc din ce imi doresc. Pot sa visez. E gratis, nu?

 

DaniellaSM, nu e adevarat ca LP constipa. Generația noastra care majoritar a crescut asa, ar fi fost ultra suferinda atunci. Cred ca ar trebui sa iti recomande alt produs, alta firma... 

 

Andra, frumos se prezintă Pixie!

Ah, si rochita printesei Merida o are Alma. E una din personajele preferate.

Normal ca e gratis sa visezi [:-)))] . Sa nu-ti inchipui ca noi avem peretii cu printese sau alte decoratiuni de gen...Doar papusi avem si rochii (dar de printese din alea mai altfel [:)] , care seamana cu domnisoara).Eu ziceam ca nu e bine sa exageram si nu cred ca de noi depinde neaparat ce preferinte vor avea copiii nostri. Papusile si tot ce tine de printese sunt, de altfel, inofensive.La urma urmei sunt copii si mi se pare firesc sa se bucure de copilarie si chiar sa viseze.

Sincera sa fiu, eu as prefera ca domnisoara sa se joace cu papusile acum de cand cu gemenii, decat sa mai trag spaima aia de cand a facut cascadorii cu bicicleta [alcool] . Daca s-ar juca doar cu papusile ar fi mai usor de supravegheat. Am observat ca ea isi alege ocupatiile in functie de copiii care o viziteaza..ca e populara d-ra. Toti copiii din vecini vor sa se joace cu ea, fie fete, fie baieti, insa nu prea vor sa se joace unii cu altii fara ea.Daca iese un mix de 2 baieti si 2 fete, inventeaza Alma altceva...Asa cum l-a zapacit pe taica-meu cand a fost aici in septembrie, de a iesit d-ra cu un cutit de curatat legume afara si al meu tata s-a apucat de plans ca s-a gandit ca cine stie ce ganduri necurate are ea..Atunci mi-a adus o plasa de mere culese dintr-un mar in parc, iar cutitul in cauza l-au luat cu ei sa curete merele sa le fac eu tarta [:-)))] .  Ah, luase si o grebla din gradina sa ajunga mai usor la mere [:)] .


Editat de danyce, 29 noiembrie 2013 - 01:28 .


#274
ela_ella2003

ela_ella2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.090 mesaje

Postat 29 noiembrie 2013 - 04:11

Cumpara-ti si tu una de pe Mercador .... stii reclama aia :)) [pk]

Asta vroiam sa spu si eu :))))

Uf am pierdut tot mesajul pe care l-am scris :(((((

Ce dovlecei frumosi avem fetelor, felicitari pt realizari

Ma duc sa dorm, nu mi scriu inca o data ....

#275
ela_ella2003

ela_ella2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.090 mesaje

Postat 29 noiembrie 2013 - 04:12

Cumpara-ti si tu una de pe Mercador .... stii reclama aia :)) [pk]

Asta vroiam sa spu si eu :))))

Uf am pierdut tot mesajul pe care l-am scris :(((((

Ce dovlecei frumosi avem fetelor, felicitari pt realizari

Ma duc sa dorm, nu mi scriu inca o data ....

#276
danyce

danyce

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 29 noiembrie 2013 - 07:48

Buna fetelor,

 

Am o intrebare de ordin tehnic:cum pot atasa poze la posturile pe forum? Ma tot uit in meniul de mai sus si nu gasesc si eu un Attach button [:)] . La Image imi apare URL..Precis e ff simplu, insa eu inca n-am incarcat aici poze din arhiva personala...

 

Merci!

 

Eu il alaptez pe Edward acump. Pisoiul a adormit la 23:00 si s-a trezit la 6:20. E deja a cincea noapte consecutiv cand doarme 7 ore.



#277
Elena_R

Elena_R

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 919 mesaje

Postat 29 noiembrie 2013 - 08:57

Daniela, dacă ești pe computer du-te la "mai multe optiuni de răspuns" sau asa ceva si acolo o sa îți dea optiunea de atașare poze. De pe tel/ tableta eu ii dau întâi versiune completa ca altfel nu am cum sa atasez in versiunea pt tel. Sper ca te-a ajutat

Eu am cam terminat cu bucătăreala pe ziua de azi si sunt franta.. Si cu nervi cât casa! Deja m-au poreclit nazista dar pur si simplu trebuie sa stau cu gura pe toată lumea sa se spele pe mâini si sa nu ii mai pună mana pe manute la fata. Dar pur si simplu oamenii astia nu înțeleg (aka socrii) chiar asa de greu e sa pricepi? Si dacă se spală parca o fac pt mine ca stau eu cu gura pe ei.. Deci am obosit pur si simplu sa le urmăresc fiecare mișcare cand stau cu fata.. Ori sunt eu prea paranoia ori nu înțeleg ce e in capul lor de nu pricep asa chestii de baza [batcap]

#278
Elena_R

Elena_R

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 919 mesaje

Postat 29 noiembrie 2013 - 08:59

Si mai vin sa pună mana pe ea si după ce fumează si duhnesc a tutun!!! Arghhhhhh! O iau razna!

#279
Elena_R

Elena_R

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 919 mesaje

Postat 29 noiembrie 2013 - 09:00

Si mai vin sa pună mana pe ea si după ce fumează si duhnesc a tutun!!! Arghhhhhh! O iau razna!

#280
danyce

danyce

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 29 noiembrie 2013 - 09:54



Si mai vin sa pună mana pe ea si după ce fumează si duhnesc a tutun!!! Arghhhhhh! O iau razna!

Daca le-as cere si eu sa nu isi atinga nepotii pe maini, si ai mei socrii m-ar declara nebuna de legat pe principiul ca si ei au crescut copii. Iti dau insa dreptate tie. Daca ar si fuma, clar as urla la ei [:)] .

 

 

Merci de explicatii [flo2]

 

Uite-i pe frumosii mei Patrick stanga si Edward dreapta (in poza cu amandoi):

Miniaturi atasate

  • IMG_6337.JPG
  • Patrick.jpg
  • edward.jpg
  • pat en ed.jpg

Editat de danyce, 29 noiembrie 2013 - 09:55 .




Etichetat si cu bebe, sept2013, oct2013

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -