Sari la conținut

Sari la conținut


* - - - - 1 voturi

Intrebare intrebatoare


14 raspunsuri la acest subiect

#11
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 20:17

Nu inteleg de ce folosesti acel (Z) , inainte de (T)??

Nu folosesc Z inaintea lui T! [soricel]

 

Il scriu pe Z dupa T [soricel] ,ca sa se faca o distinctzie intre tzatza si tata ,de exemplu.

 

O fi deranjant,cui nu-i place sa treaca peste,asta e ...am mai spus,ca nu ma pot dezobisnui.

 

Dana



#12
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 21:39

Aura, dar ce insemnatate au pentru tine justificarile si scuzele ei, e sora ta, e prietena ta, e cineva apropiat tie ca sa te intereseze ce argumentatie a avut sa-si insele ea sotul?

 

Singurul caruia ai putea sa-i ceri socoteala este sotul tau. El poate iti datora ceva fidelitate, nicidecum duduia respectiva (fie vorba intre noi, din astea gasesti cu miile, orb sa fii si tot te impiedici de ele)



#13
aura_m

aura_m

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 311 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 22:03

Aura, dar ce insemnatate au pentru tine justificarile si scuzele ei, e sora ta, e prietena ta, e cineva apropiat tie ca sa te intereseze ce argumentatie a avut sa-si insele ea sotul?

 

Singurul caruia ai putea sa-i ceri socoteala este sotul tau. El poate iti datora ceva fidelitate, nicidecum duduia respectiva (fie vorba intre noi, din astea gasesti cu miile, orb sa fii si tot te impiedici de ele)

 

Nici o insemnatate, eu doar am intrebat-o de unde il cunoaste pe sotul meu, apoi treptat-treptat mi-a spus motivele ei, oricum tipa intoarce totul in favoarea ei, toti sunt vinovati, sotul ei ca o acuza de adulter, sotul meu care cica s-a dat la ea, eu ca sunt geloasa si numai ea este loiala. Nu pot spune ca sotul meu m-a inselat, eu una n-am simtit nimic, chiar atunci in anul  2005 a fost extraordinar ptr noi, dpv financiar, sentimental, oricum niciodata sotul meu nu mi-a dat motive ca m-ar insela, dar a recunoscut sotul meu ca o cunoaste, doar o clienta si nimic mai mult, daca a fost mai mult decat atata, pacatul sotului meu, chiar nu vreau sa deschid un razboi cu sotul meu pe ceva care nu stiu concret si care s-a intamplat cu f mult timp in urma, ideea este ca m-au frapat motivele, nu am cu cine sa discut si vroiam sa stiu si parerea altor persoane, a fost si o "descarcare" emotionala ptr ca eu am suferit enorm dupa conversatia cu ea, poate intr-adevar a fost indragostita de sotul meu si cu acest Facebook l-a reintalnit, dar din pacate ptr ea, locul este ocupat. La inceput a negat ca-l cunoaste pe sotul meu, apoi a zis ca da, ea a trimis mesajele (gen: ce faci, zaharina mea? Te iubesc, nu te pot uita), am vazut ca sotul meu a ramas imun la aceste mesaje, apoi cu un tupeu fantastic, madama imi mai si zicea:" prima data nu am fost eu, ci o sora de a mea, a doua oara am fost eu si care este problema ta?" Pai, ar cam fi ca ma cam doare cand vad mesaje de dragoste din partea altei femei catre sotul meu.



#14
ela_04

ela_04

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.768 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 23:15

Parerea mea e ca, comunicarea nu s-a facut cu persoana potrivita  [:)]

d-l sot a fost cam prea evaziv...iar d-na cu mahalaua prea dornica de conversatie.



#15
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 22 octombrie 2013 - 23:51

Aura, tot nu prea inteleg eu aici ce te supara pe tine.

 

Daca a fost ceva intre ei...ea nu are nicio vina fata de tine. Singurul caruia poti sa-i reprosezi ceva e sotul tau.

 

Daca nu a fost nimic intre ei...despre ce anume vrei sa discuti? Despre o individa cu care ai purtat o discutie telefonica care nu ti-a clarificat mai nimic?

 

Vezi-ti de viata ta. Din punctul meu de vedere (si al tau dupa cate vad), chiar daca a fost ceva intre ei, cata vreme acel ceva s-a inchis de ceva timp...nu mai prezinta vreun pericol (poate doar din perspectiva increderii ce o poti avea in sotul tau, dar asta tu singura poti evalua).

 

Nu incerca sa cauti alti vinovati in derapajul unei relatii decat cei ce fac parte din relatie: adica tu, sotul tau. Ca apare cate o Xa sau cate un Y, depinde doar de voi doi sa infaptuiti un derapaj, si nu de acel Y sau de acea Xa.

 

Deci...degeaba arunci cu noroi in respectiva. Ea si-a urmarit interesul propriu, care nu prea a coincis cu al tau.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -