Sari la conținut

Sari la conținut


* - - - - 1 voturi

Intrebare intrebatoare


14 raspunsuri la acest subiect

#1
aura_m

aura_m

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 311 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 17:56

Salutare la toata lumea,

 

Deschid acest subiect pentru a afla si parerea altor persoane.

 

1. Daca Domnu' Sot va reproseaza tot timpul ca il inselati, dar voi nu aveti pe nimeni in viata voastra, decat pe EL, ce faceti? Il veti insela doar ca sa ii demostrati ca are dreptate?

 

2. Daca vreti sa divortati de Domnu' Sot credeti ca  solutia este sa il inselati doar, doar Domnu' Sot se "prinde" ca nu mai vreti sa fiti cu el  si va pleca din viata voastra?

 

3. Gelozia poate fi motiv sa-ti inseli partenerul/a?

 

4. Credeti ca odata comisa fapta de adulter, se mai numeste "a fi loial partenerului/partenerei"?

 

 

Va multumesc.

 

 



#2
ela_04

ela_04

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.768 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 18:04

Asa ti-a spus?  [:D]

Am auzit de multe ori tampenia asta...din cauza ta te-am inselat! ca erai prea geloasa! dddd 

O data fapta comisa...depinde de fiecare. Nu pot sa-ti spun nici macar cum as reactiona eu... ca de la vorba la fapta...ne mananca sfintii!



#3
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 18:05

1.Nu, ca nu suntem copii mici

2.Nu. Exista o chestie numita comunicare. Cred ca e printre cele mai importante lucruri din viata. :))Si respect, si mai e proverbul 'ce tie nu iti place altuia nu ii face'. Daca fiecare s-ar gandi la asta ar creste rata fericirii cu 90%

3.Nu. E mai mult o scuza.

4.Nu inteleg intrebarea



#4
J G

J G

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.955 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 18:29

Astea sunt in general motive invocate de barbati pentru a insela: ca oricum era banuit, ca sa inteleaga nevasta ca vrea sa divorteze, scuze, scuze.. si nu, nu mai vorbim de loialitate.



#5
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 18:46

Sorry,nu stiu cit e implicata autoarea subiectului in ...subiectul asta,ins amie personal mi s epar stupide aceste intrebari.

 

Nu naive,nu copilaresti...stupide pur si simplu!!!!

 

Pai cum pisicii mei sa te dezvinovatzesti de acuza inselatului...inselindu.l?????

 

Cum naiba intr-o casstorie ce se vrea solida,pe viatza...sa-tzi inseli sotzul sa scapi de el?

Pai daca nu te mai intzelegi,nu mai ai sentimente...nu-i potzi spune civilizat,trebuie sa-l inseli? [batcap]

 

Nu am auzit pina acum ca prorpia gelozie sa fie motiv de inselat partenerul...tot intr-o relatzie superficiala se poate aduce acuza asta...pai am inselat ca asa am vrut...nu ca m-a determinat partenerul...

 

Ma rog...cred ca am cam acoperit intrebarile ...

 

Dana



#6
aura_m

aura_m

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 311 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 19:05

Nu este vorba despre mine, ci despre o femeie care sustine ca a fost "amanta" sotului meu prin 2005, in anul in care m-am casatorit, dar in perioada comiterii faptei locuiam impreuna cu sotul meu, necasatoriti. Am aflat despre ea de curand pot spune, printr-o intamplare, sotul meu a negat ca ar fi avut o relatie cu ea, o cunoaste ca i-a fost clienta pe maxi taxi in perioada aceea, dar nimic mai mult, eu in dorinta de a stii mai multe i-am tot scris si in final ea mi-a spus ca si-a inselat sotul ca o acuza ca il inseala, ca EU sunt de vina ca sotul meu m-a inselat datorita geloziei mele, ca oricum ea ii promisese sotului ei ca il va insela si ca l-a inselat in speranta ca Domnu' Sot o va lasa in pace, dar el a continuat casnicia cu ea si dupa toate acestea ea mi-a zis ca a fost loiala in casnicie, deci ea inseala si ea este loiala. Bineinteles ca am facut-o nesimtita ca ma acuza de gelozie, nu a trait cu mine in casa sa vada cum sunt eu, nu o cunosc decat dintr-o poza pe facebook, i-am  scris ca este o stupiditate sa-ti inseli partenerul doar sa-i demonstrezi sa te lase in pace si ceea ce a facut ea nu se numeste loialitate fata de partener. Oricum i-am zis si eu ca nu inteleg ca in loc sa-i spuna partenerului ca va divorta de el, ea a ales sa-l insele.



#7
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 19:08

Bleah...chiar asa mi.-am inchipuit...o anumita categorie sociala.

 

Dana



#8
aura_m

aura_m

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 311 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 19:10

Bleah...chiar asa mi.-am inchipuit...o anumita categorie sociala.

 

Dana

 

 

Dana, asta este o mica parte, dar daca ai stii ce mi-a zis tipa...sincer mi-a urcat tensiunea care este deja mare.



#9
sill

sill

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.275 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 20:03

Sorry,nu stiu cit e implicata autoarea subiectului in ...subiectul asta,ins amie personal mi s epar stupide aceste intrebari.

 

Nu naive,nu copilaresti...stupide pur si simplu!!!!

 

Pai cum pisicii mei sa te dezvinovatzesti de acuza inselatului...inselindu.l?????

 

Cum naiba intr-o casstorie ce se vrea solida,pe viatza...sa-tzi inseli sotzul sa scapi de el?

Pai daca nu te mai intzelegi,nu mai ai sentimente...nu-i potzi spune civilizat,trebuie sa-l inseli? [batcap]

 

Nu am auzit pina acum ca prorpia gelozie sa fie motiv de inselat partenerul...tot intr-o relatzie superficiala se poate aduce acuza asta...pai am inselat ca asa am vrut...nu ca m-a determinat partenerul...

 

Ma rog...cred ca am cam acoperit intrebarile ...

 

Dana

Nu inteleg de ce folosesti acel (Z) , inainte de (T)??

Pe mine chiar ma deranjeaza vizibil sa citesc aceste mesaje ...ca sa nu mai zic ca este o moda printre tineri si chiar ma intrebam daca la un examen scris nu fac aceleasi greseli .

Sa nu fie cu suparare , dar acest mod de scriere nu este folositor nimanui !!



#10
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 21 octombrie 2013 - 20:12

ca nu are t cu virgulita sub. :))))) nu, nu scrii la examene la fel, e ca si cum ai intreba daca la examene spun 'in plm' cei care folosesc aceasta expresie :)))))))))))




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -