Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de sept-oct 2012 (31)


172 raspunsuri la acest subiect

#161
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 06 noiembrie 2013 - 15:49

Buna dragelor,

 

Vreti sa ne mutam la scutece acum sau cand ajungem la 20 de pg? Voi decideti! Si asa am ramas o mana de mamici.

 

Corinuka, sunt cu gandul la tine si ma rog sa fie bine! [ruga] Doamne ajuta si te astept cu vesti incredibile!

 

Gabi, Luca cred ca este in plin puseu, doarme anapoda, vrea doar brate si tipa nici el nu cred ca stie ce vrea. In carucior nu vrea sa stea, daca il pun jos plange, daca il tin in brate plange. Na! Are 86 cm si aprox 14 kg... e un mic gigant...! El papa mancarica asa si asa mai nou. A inceput sa refuze felul 2 dar nu imi fac griji, papa cat crea el pana la urma.

 

Andreiuta, daca ar fi sa fie cu bebe, eu m-as bucura pt voi. Acum depinde de ceea ce iti doresti si tu. Sa vii cu  vesti bune de la dr!

 

Norma, multumesc de intrebare. Sincer nu sunt nici la alergat nici la abdomene. Ma tot doare burta si nush de ce. Am avut si o cadere nervoasa. Ieri cand am iesit de la consiliere nu am putut iesi din cladire. Mi-era frica sa ies. Am izbucnit in plans si pana a venit dl pinguin sa ma ia nu m-am putut linisti. Sper sa ma ajute consilierea pt ca am zile in care mi-as lua campii. Cam atat...

 

Va pup si va doresc numai bine. Intru pe seara sa verific ce decideti daca ne mutam acum sau mai asteptam, ca sa fac capitol nou. :)



#162
Anca2B

Anca2B

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 06 noiembrie 2013 - 18:04

Hello!

 

 

Corina, multa-multa sanatate! Toate gandurile bune spre tine! Doamne ajuta sa fie bine! [pup]

 

Mirabela, felicitari!!! Arata superbine fursecurile! Cred ca au fost si foarte gustoase! Te admir pt rabdare; eu abia am reusit sa fac o placinta de dovleac si am in plan una cu branza dulce...

 

Andreea, bine ai revenit! [flo]  Asteptam mai multe vesti despre voi..

 

Kytana, cu siguranta e la puseu micul Luca! Si la noi a fost la fel, dar trece si sa vezi ce te minunezi de el apoi [;)]

 

Norma, stiu ca ziceai de Andrei - si piciul meu a inceput, in sfarsit, sa coboare sg din pat fara sa se arunce in cap!! [pk] Am ramas masca cand l-am vz cum se intoarce pe burta si se impinge pana atinge cu picioarele podeaua [il]

 

 

Kytana, eu sunt de acord sa ne mutam acum la scutece [:)] Nu cred ca mai are rost sa asteptam si iti multumim muuuuuult ca ai grija de aspectul asta!!! [flor]



#163
Anca2B

Anca2B

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 06 noiembrie 2013 - 18:11

Mirabela, tare fain filmuletul! E asa dulce copilasul! [il] Ce emotie pe el!!



#164
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 06 noiembrie 2013 - 20:17

ciao fete dragi,

Kytana, mie mi-e indiferent daca ne mutam acum sau peste 3 pag. Oricum pui link-ul la noua casutza, asa ca ne putem muta acum.

scriu diseara, poate suntem mutati deja.

 

pupici si ms!

 

p.s. Kytana, sa stii ca ma tot gdeam la tine, ca faci sport acum si ai endorfine la greu, si nu mai esti deprimata. Imi pare rau sa aud ca inca ai probleme... probabil pt ca ai issues veki + (iarta-ma ca spun, dar asta gandesc/ simt) o ai pe mama ta (pesimista, prapastioasa, nevroasa etc.) in permanenta in coasta.

Parerea mea e ca ne iubim parintii, ii ajutam, dar cand vine vorba de sanatatea mea, fericirea mea de cuplu si mai ales de copilul meu si ce exemplu ii ofer, in ce atmosfera creste... eu ma aleg pe mine. Incerc sa ajut, dar daca persoana alege doar sa se planga iar si iar si iar si... IAR si nu vrea sa faca nimic sa se schimbe, atunci... cu toata parerea de rau aleg sa-mi traiesc viata MEA asa cum ma pricep si cum pot.

Nu e absolut deloc corect ca mama ta sa te santajeze si sa se agate de tine. Te inteleg foarte bine, crede-ma, dar nu e cazul sa te simti vinovata. Are 2 maini si doua picioare (cred), poate merge la magazin si isi poate face un ceai si-o mancarica. Nu va muri fara tine, crede-ma. Se va neglija? tot ce e posibil, dar trebuie sa inteleaga ca daca te iubeste si daca te respecta ca om, nu mai spun ca pe fiica ei, atunci va accepta sa te let go.

sper din suflet sa vi se lumineze sufletul si mintea si sa puteti trai fericite amandoua, dar fiecare la casa ei.

o imbratisare calda si stransa pt tine si felicitari pt taria pe care o ai pt a avea o minte sanatoasa intr-un corp sanatos!



#165
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 06 noiembrie 2013 - 22:09

Kytana - capul sus si lasa problemle vechi in urma. Ai un copil minunat si trebuie sa fii fericita pt el.

In ceea ce priveste capitolul nou, mie imi e indiferent daca acum sau peste cateva pagini.



#166
Mirabelac

Mirabelac

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.399 mesaje

Postat 07 noiembrie 2013 - 12:37

Salutare gagici! Ce mai faceti?

 

Norma de ce a plans? Parca voi ati mai fost la inot, nu?

 

Kytana cand ai tu timp sa faci capitol nou, ne mutam. Multumim mult! Dar ce ai patit de ti-a fost rau, te-ai agitat la consiliere sau de ce? Eu toata sarcina si toata alaptarea am fost "hormonata" si deprimata si am simtit toate in mod diferit, acum imi dau seama ca dupa alaptare mi-am revenit complet, sunt eu de dinainte, adica mai echilibrata emotional. E bine ca mergi la consiliere, te rog sa nu te lasi, o sa te ajute, nu multa lume are sansa sa mearga, la noi e si foarte scump. Si efectele se vor vedea, ai sa vezi. Te pup si succes! Burta te poate durea la schimbarea vremii, daca este operatia, pe mine ma mai manaca taietura. Si eu am dureri in perioada ovulatiei si ma simt balonata, poate si la tine, cine stie. La control ai fost dupa nastere?

 

Multumesc pentru aprecieri fetelor, au fost si bune, am stat 5 ore aplecata de nu ma mai puteam indrepta in pat in noaptea aia dar fiind facute cu dragoste, nu m-a deranjat prea tare. Am noroc ca piticii se culca pe la 20 si dupa aia mai fac una alta linistita.

 

Calin urla toata ziua ca vrea la mine, efectiv nu vrea sa o vada pe mama mea, singura chestie care nu-i place e ca are glasul mai ridicat si cred ca de asta, altceva nu vad sa aiba. Dar e JALE, toata ziua urla si nu pot nici la baie sa merg. Sa stea in bratele mele, nici macar pe pat nu mai sta langa mine. Cu soacra-mea nu face asa ca ma gandeam la anxietatea de separare... e cumplit, nu mai pot face nimic, ieri am mancat cu el pe masa si-si tot baga mainile in mancarea noastra... efectiv nu stiu ce are, maine mi-am luat liber si stau cu ei acasa, sunt curioasa cum va fi, daca se mai linisteste.



#167
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 07 noiembrie 2013 - 13:18

Hello,

 

nu stiu de ce a plans, da sigur ca am mai fost la inot. Pur si simplu singur a iesit din bazin. Atata s-a catarat pe bara si pe marginea bazinului pana a iesit. Si eu nu doresc sa ajunga sa ii fie groaza de inot asa ca nu am insistat. Mai mergem saptamana viitoare si daca tot asa va face vom face o pauza pana la primavara si reluam atunci.

 

Fetelor, am o intrebare. Copiii vostri adorm cu taticii? Andrei a dormit la pranz cu sotul meu, seara niciodata pt ca adormea la san timp de un an si acum nu mai vrea nici seara nici la pranz. E o faza trecatoare?



#168
ramona7575

ramona7575

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.588 mesaje

Postat 07 noiembrie 2013 - 16:39

Buna fetelor,

Bine v-am regasit ca eu f.greu reusesc sa ma loghez, nu ma tine logata chiar daca bifez butonul iar daca vreau sa ma loghez nu imi apare butonul Autentificare :(. Nu stiu cum a aparut azi, e un semn de intrebare,

 

Am trecut si eu prin multe stari nasoale si toate astea din cauza lipsei de ajutor.

Mi-a fost cam greu sa ma acomodez sa-l duc pe S. la gradi. iar pe Naty sa o las singura in casa dormind (am pus al doilea telefon sa o aduc cand se trezeste si am facut maraton pe strada ).

Am apelat  la "saracii" parinti din gradinita dar nu s-au dovedit asa de saraci incat sa sara cand le-am oferit bani ei trecand prin fatza bolocului meu (fac 7 min,pana la gradi) iar daca s-a oferit o mamica "saraca" a renuntat pt.ca vroia mai multi bani... cat pana mea sa dau frate pt.cele 7 minute de dimineata (la pranz il iau eu) mai ales ca este in drumul lor si castigau si ei 2 paini (50ron/luna). Dumnezeule, si se mai plange la gradi,ca nu are bani sa dea fondul clasei, engleza, dans (bine ca are de tigari)

 

Oare eu am fost o dobitoaca cand am dus cu masina o mamica la servici timp de 6 luni fara sa iau nici macar o ciocolata (era in drumul meu serviciul d,nei)?

Clar, saracii nu mai sunt saraci ci doar lenesi ordinari iar eu sunt o naiva, toti ma cred o bogata daca am sotzul plecat dar oare si-a pus cineva intrebare cat sufera copii mei, eu si sotul pentru aceste plecari ???? Hmm, "saracii" nu au trecut prin asta si spun "ei, ai bani daca e sotul plecat"

 

Asa ca fetelor, m-am facut saraca: m-am enervat foarte tare (mama, cat am plans), imi duc copilul la gradi. si o mai las si pe Naty sa planga daca se trezeste, nu lesina 10 min.pana vin eu, nu mai dau nici o haina de pomana (am dat saci intregi vecinei lu` mama iar cand a cerut ajutor ia dar cu flit), ajut doar copii bolnavi  iar ca ultima demonstratie de saracie mi-am vandut masina luni iar de sapt.viitoare depun actele pt. ajutor de incalzire. Mi-am bagat picioarele, sa mai fiu si eu saraca, ca tot roman sunt si eu, toti banutii primiti de sot se cheltuiesc tot in tzara, platesc si eu taxe, impozite ... sa ma ajute si pe mine statul, ce pana mea, numai "saracii" puturosi ????

Poate o sa ma condamnati, dar asa am simtit, nu stiu daca fac bine dar asta simt acum, sa primesc si eu ceva MOCA ca prea arunc in stranga si dreapta...

Bietul sot, cand m-a vazut pe net cat de agitata si plangeam a trimso pe mama lui la mine sa vada situatia, sa nu o iau razna...

Uf, fetelor, am "trancanit" ca o moara stricata si nu am zis nimic de copii : Doamne Dumnezeule, sunt cei mai buni, mai blanzi, destepti, sanatosi copii de pamant. Nu ma dernjeaza daca mai tipa, urla, ma trezeste noapte, sunt multumita sa sunt SANATOSI si atat!

 

Va pup pe toate, trimit mesajul daca ma lasa netul..sper sa mai pot intra daca nu-mi face iar necazuri butonul Autentificare...



#169
ramona7575

ramona7575

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.588 mesaje

Postat 07 noiembrie 2013 - 16:56

Asa, mai sunt inca logata [pk] [pk]

 

Din categoria "ce au mai facut copii mei", Stefan cel mare si tare mi-a sutit foarfeca (uf, am uitato la nivel de copil) si a tunso pe sor`sa exact in frunte pana la piele [batcap] [batcap] , abia ii crescuse si ei parul dupa luatul din motz acum iar am bagat nr. 1. Ca sa nu-i mai zica lumea "baiat" i-am pus cercei (ups, poate nu primesc ajutor daca avem cercei de aur [fri] [fri] )

 

Sambata le-am facut baitza iar S.a ramas in costumul lui Adam cand Natalia a inceput sa-l tot traga de "socoteala"... ptiu, au inceput sa rada de nu stiam ce se aude in baie (Naty era inca imbracata, eu cautam in dormitor prosop si alte alea). Oare sa le fac baie separat ??? S.vede cand o schimb pe Naty, nu mai este curios ca la inceput cand se tot intreba "de ce nu mai creste si la ea putza ?"



#170
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 07 noiembrie 2013 - 19:28

Ramona te inteleg atat de bine! 

"Prietena" de care va spuneam probabil ca la fel gandea, ca daca suntem in Anglia avem bani pe banda rulanta. Eu nu lucrez, sotul e student, ne intretin ai lui. Tin evidenta banilor mai rau ca in Romania. De cand suntem aici doar lui Luca i-am luat imbracaminte, in rest noua doar cand se rup cele aduse de acasa. M-am saturat sa creada lumea ca aici e raiul pe pamant. 

 

Asa ca, te cred. Lumea este cum este, nimeni nu te ajuta pe gratis dar toti vor sa fie ajutati pe gratis. Pai e frumos asa? Egoismul este dus la max si toti vor doar bani fara a face vreun efort, fereasca Sfantul! Imi pare rau ca treci prin atatea, sper sa te linistesti! 

 

Mi se pare adorabil cum se joaca puii tai. Dar probabil ca il curand ar trebui sa faca baita separat. Depinde si de cultura, in Japonia de exemplu familiile fac baie impreuna destul de des. :)

 

Eu inca nu sunt in apele mele. Gabi, multumesc de ganduri insa starea mea este dintotdeauna. Am reusit sa realizez ca de la moartea tatalui meu eu nu mi-am revenit. Modul in care am aflat, faptul ca nu am reusit sa plang dupa el si sa scot din mine durerea s-a adancit iar ceea ce am patit ulterior in viata doar s-au adaugat. 

Mai am 6 sedinte (sunt gratuite, altfel nu apucam sa ma duc). Sper sa mi le prelungeasca...

Mirabela, asa am fost mereu, cand veneam de la scoala plangeam cu orele singura in casa. 

 

Nu ma astept sa intelegeti. Nici eu inca nu inteleg. Dar din pacate nu se rezolva cu "hai treci o data peste asta" Pentru ca am incercat. Mai rau ma afund cu fiecare zi ce trece. Si din pacate gandul la dl Pinguin sau Pingu mic nu ma ajuta. Nu stiu ce m-ar ajuta. Este a doua zi cand nu ies din casa. Nu pot iesi, imi vine sa .... Iertati, nu vroiam sa incep a ma plange.

 

O seara buna, in aceasta noapte ne mutam la scutece. Voi reveni cu linkul.

 

[flo]




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -