Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de sept-oct 2012 (31)


172 raspunsuri la acest subiect

#151
carmen

carmen

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.091 mesaje

Postat 06 noiembrie 2013 - 10:42

Neata, vreai sa va salut doar, plec in vizita la o prietena, daca tot are cine sta cu Paul.

 

Corina, sanatate multa, te pup.

Andreea, hai inapoi, ca si eu ma gandeam chiar aseara cat mai rezistam, ca am ramas o manuta de fete care mai scriem.



#152
raluca22

raluca22

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 126 mesaje

Postat 06 noiembrie 2013 - 11:24

Buna fetelor ,

La multi ani ! cu intarziere Oliviei si Anei.

Corina sanatate multa .

Si eu am cm ff abundente ,mi-e frica sa stau la serviciu in prima zi ,am facut o programare saptamana viitoare sa vad ce nu e in regula.

Stela sa dea Domnu sa va intoarceti cu progrese de la centru.

Luca in continuare topaie pe fundulet se mai aseaza in patru labe dar nu se deplaseaza prea mult,a inceput sa se ridice in picioruse tinandu-se de ceva.

La noi mesele sunt cam asa : dimineata cand se trezeste 9-10 o canita cu branzica blenduita cu fructe,la prinz un singur fel de mancare cam 200 gr,pe la 18 gris (iaurtel) , seara cam 180 lp cu cereale iar peste noapte se mai trezeste de doua trei ori sa suga .

Sper sa rezite grupul pt ca va citesc cu drag.



#153
Mirabelac

Mirabelac

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.399 mesaje

Postat 06 noiembrie 2013 - 11:28

Neata, azi se pare ca am un pic de timp si incerc sa va mai raspund.

 

Stella probabil v-ati internat deja.... sper sa gasiti odata problema ca asta mi se pare cel mai important, sa stiti cauza ca sa stiti cum sa actionati mai departe. Parerea mea e ca daca nu gasiti nici de data asta care e cauza ar trebui incercat si mai departe, eventual la alte clinici sau chiar alta tara daca e nevoie. Nu vreau sa te sperii mai mult decat esti deja dar este foarte important sa stii cauza pentru a recupera in totalitate functiile motorii. Stiu f bine cazul colegei mele care a tras 4 ani din cauza problemelor de la nastere a fetitei si cu greu s-a recuperat. Dar a muncit extrem de mult cu ea si a gasit un centru special unde a mers zi de zi si foarte greu i-a fost. Daca ai nevoie de ajutor eu ma pot interesa mai mult, mai am cunostinte in domeniul medical. Liv 52 ne-a dat si noua pt ca-i iesise tgp si tgo marite insa nu i-am dat... si de la medicamentele gen paracetamol si nurofen poate creste. Despre lapte, eu cred ca de acuma trebuie suplimentat cu lp sau de vaca/capra, eu am vazut la Calin, de cand a inceput cu lp s-a mai linistit noaptea, doarme de la 20 la 6 fara treziri. Mi-a placut f mult site-ul ala unde scrii tu, tot nu apuc sa-ti spun, felicitari.

 

Carmen cel mai nasol salt la noi a fost cel de 55 sapt, groaznic a urlat si era f agitat dar a fost si cu cele mai multe achizitii. Nici acum nu stam pe roze, are cateva zile cand urla si numai la mine vrea, uneori fac mancare seara cu el pe blat, se joaca cu ustensilele de bucatarie, altfel nu sta deloc daca nu e taxu acasa. Problema e ca se teme sa nu plec, mai ales cand sta cu mama mea, nush de ce... ieri nici nu a vrut sa manance in scaunul lui de frica sa nu-l las acolo si sa plec...

 

Norma  eu is de principiul sa iei tot din calea copilului care poate fi periculos pt el sau se poate strica si sa-l las sa exploreze cat vrea el, cel putin la varsta asta. Copiii sunt imprevizibili si la varste mai marisoare, eu cel putin asa cred/fac.

 

Gabi nu te stresa prea mult cu mancarea pt ca David al meu n-a mancat nici cand era mic, nici acum nu e fan. Acum comparand copiii, as spune ca el era innebunit dupa san si nu se dadea in vant dupa mancare, prefera sanul, Calin n-a fost asa, el cu greu a supt, mai mult ca am vrut eu, dupa el - il intarcam demult. Insa a fost mult mai interesat de mancare solida decat David, acuma depinde si de copil dar cred ca si alaptatul poate fi un confort mai mare pt ei. Este stresant mai ales cand vezi ca alti copiii mananca mai mult, eu ce sa zic, Calin acum la 1 an, mananca mai mult decat David care face si sport si are nevoie de mai mult... asta e... despre intarcat, pe David l-am rupt eu de la san si a fost mai greu pt ca a plans cateva zile dar nu mult. Calin m-a abandonat singur, m-a lasat cu tzatzele-n vant si gata.



#154
Mirabelac

Mirabelac

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.399 mesaje

Postat 06 noiembrie 2013 - 11:53

Anca vad tot timpul cat va mai chinuiti si voi cu dintii astia... partea buna e ca scapati mai repede, cresc odata si gata. Multa putere iti doresc!

 

Un fel de mancare mancam si noi dar cantitate destula, sunt multumita.

 

Corina imi pare rau ca te-ai dereglat hormonal, din pacate asta e cu hormonii astia artificiali. Eu tot timpul m-am mirat ca am ramas la fel dupa farmacia de medicamente luate la ambele sarcini, chiar si cu greutatea.



#155
Mirabelac

Mirabelac

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.399 mesaje

Postat 06 noiembrie 2013 - 11:59

Si acum sa ma laud, i-am facut lui David fursecuri de haloween pt petrecerea de la scoala, de fapt au avut ca tema "sa mancam sanatos" si i-am facut din ingrediente naturale: portocaliu: crema de dovleac, verde: spanac si alb cu zahar.

Atasez poze.  



#156
Mirabelac

Mirabelac

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.399 mesaje

Postat 06 noiembrie 2013 - 12:02

Acum poze.

Miniaturi atasate

  • fursecuri haloween.JPG
  • fursecuri haloween1.JPG


#157
nu_mai_stiu

nu_mai_stiu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 675 mesaje

Postat 06 noiembrie 2013 - 12:49

Mirabela, felicitari !!! M-am luat si eu forme din lidl, dar nu am apucat sa fac.
Carmen, revin revin...am promis

Mie trebuia sa imi vina menstruatia pe 16 ctombrie.Mi-am facut 4 teste de sarcina pana acum -negative.Luni am programare la dr.Nu am avut probleme de intarziere decat cand am ramas gravi si acum...

#158
Mirabelac

Mirabelac

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.399 mesaje

Postat 06 noiembrie 2013 - 13:01

Andreea e posibil sa se pozitiveze mai incolo, cine stie. Un test de sange rezolva usor problema. Iti doreai acum bb2? Oricum, felicitari daca e sa fie, ai fi prima gravi cu bb2 de aici, nu?



#159
nu_mai_stiu

nu_mai_stiu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 675 mesaje

Postat 06 noiembrie 2013 - 13:10

Mirabela, imi doresc un bb 2 foarte mult, dar peste vreo 2-3 ani :)))
Sper sa nu fie vb de asa ceva si sa fie doar o dereglare hormonala.Suntem pe finalul alaptarii si sper ca asta sa fie cauza.Sunt 19 zile de cand imi intarzie....ultimul test l-am facut luni-negativ.

#160
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 06 noiembrie 2013 - 13:35

Mirabela  - esti grozava. Felicitari...arata super si ma gandesc ca au fost si bune.

 

Andreea - iti doresc ce iti doresti si tu; deci fie doua liniute fie inca nu....cum doresti...tinem pumnii

 

Stella -  ne gandim la tine si la bobocelul tau cel scump; astept doar vesti bune.

 

Kytana - pe unde umbli? La alergat, la abdomene, te vedem curand pe ceva podium la prezentari de moda?

 

Noi am fost la inot azi dar dupa 30 minute nu am mai putut face nimic cu el asa ca am plecat.............mai incercam.

Pupici la mamici si pitici.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -