Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Felicitari CRYSSAaa!Felicitari Bubuali! Felicitari Didi81! Felicitari Iarina_r! Aspirante optimiste (837)


503 raspunsuri la acest subiect

#501
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 11:14



ma bucur corina; sotul te iubeste si e f evident ca isi doreste copii cu tine asa ca  Doamne ajuta!;

al meu ia SelezinACE si am observat ca e mai puternic mirosul spermei;  mi-a zis o tipa mai varsta mai de mult ca sperma care nu are deloc miros e de barbat infertil; acum nu stiu daca e doar un mit sau asa e; eu sper sa fie de la vitamine si sa nu fie vreo infectie ceva; imdeiat ce e posibil sa faca o spermograma il si trimit ca nu mai tine;imi fac tot felul de ganduri;stiu ca trompele sunt ok, uterul e curat, frumos, ovarele sunt curate, fara chisturi, ovuleaza cum trebuie; ma gandeam sa ii scriu un mail doctorei Uscatescu s-o intreb cu ce analize sa incep pt trombofilie ; am inteles ca anumite mutatii nu lasa embrionul sa se implanteze; 

ma gandeam ca daca fumatoare nu sunt, anticonceptionale am luat o perioada destul de scurta ca tratament dat de medic( ne-am protejat cu prezervativ si am tinut cont de zilele fertile si infertile)-8 luni, parintii nu au probleme cardiovasculare nu ar fi o problema trombofilia; dar mai stii?

Si pe al meu l-am pus sa ia seleniu de vreo 2 luni, dar nu stiam ca e bun si la fertilitate [batcap] . Eu l-am pus sa ia ca ajuta la imunitate si e bun protector pentru inima si diverse boli, dar daca e sa faca gigeii mai rapizi cu atat mai bine, desi el nu cred ca ar avea nevoie de mai rapizi ca data trecuta si-au facut treaba exemplar f rapid. [pk]

Acum referitor la treaba cu mirosul spermei, habar n-am ce sa zic, nu am auzit de asa ceva nici nu mi-a trecut prin cap ca ar avea sau nu miros  [batcap] . Departe de mine gandul. [alcool]

Referitor la trombofilie, nu te increde in istoricul familiei, mai ales ca incercati de atata timp, fa-ti profilul genetic, e pacat sa nu stii exact cum stai, chiar daca nu e tocmai ieftin. Nu stiam ca nu l-ai facut inca.


Editat de ella_84, 04 noiembrie 2013 - 11:16 .


#502
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 11:16

Fug sa fac capitol nou, 5 minute pauza de cafea  [soricel] .



#503
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 11:18

da corina iti trimit cat vrei tu; si ma gandeam ca bebe sigur nu va avea lipsa de fier ca doar vinul rosu ajuta la alungarea anemiei;

ella la asta nu ma-m gandit; sa stii ca barza m-a cautat , dar nu m-a gasit; acum lasand gluma la o parte chiar simt ca la noia sta e problema, soul tot plecat , iar cand e acasa ne deplasam la tara; stam numai pe drumri de cand am inceput proiectul bebe; e clar ca trb sa ne reorganizam ca nu mai e ok asa; saraca barza , o acuz degeaba ca nu isi face treaba cand ea saraca nu stie de unde sa ma ia; dar lasa ca ii pun zahar la geam luna asta, poate poate o indulcesc si vine; [:-)))]



#504
ingeras2007

ingeras2007

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.234 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 11:22

Poftiti la capitol nou-nout . Cautam gravidutza de trecut in titlu.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -