Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Felicitari CRYSSAaa!Felicitari Bubuali! Felicitari Didi81! Felicitari Iarina_r! Aspirante optimiste (837)


503 raspunsuri la acest subiect

#481
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 09:22

Ella, si eu am avut dileme cu testele de ov. La Arrya tin minte ca a fost primul test pozitiv valid. La mine cand am ramas am avut unul singur f pozitiv dimineata si am prestat seara (cand era deja negativ testul de ovulatie).

Eu zic sa prestezi si azi, in caz ca azi e ovulatia. neaparat. Din 2 in 2 zile e chira perfect. 

Succes, sa fie cu ochisori!

Am prestat si aseara chiar daca a fost negativ testul, poate - poate e cu noroc. Pe seara am avut usoare crampe pe la ovare si parca si acum am tot asa usoare crampe la ovarul stang. Sper sa fi ovulat ieri.

Cu prestat a fost vineri si duminica, deci ca la carte  [soricel] . Acum nu ramane decat sa astept [fri] .



#482
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 09:23

Sa te auda Dumnezeu, ella!

Bafta si tie! sa te treci si pe tine in titlu tot luna asta!!!! [flo2]

Mariell  [flor] , abia astept.

Oricum azi fac capitol nou ca asta nu a fost cu noroc, ma concentrez ca cel nou sa aduca numai vesti bune [biz] .



#483
danutza1978

danutza1978

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 761 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 09:26

Danutza luna trecuta am facut si teste de ovulatie iar de acum am inceput sa-mi iau din nou TB. Momentan este foarte scazuta nu am mai avut-o niciodata asa de mica 36,1.

[flo2]

Eu nu am folosit testele de ovulatie dar mi-am propus sa le incerc luna asta. TB mi-am luat si eu inca de luna trecuta si tot nimic. Acum sunt in z8 si am 36,7 de vreo 3 zile...vom vedea ce se mai intampla si luna asta! Tare as vrea sa nu ma mai gandesc, sa nu ma mai stresez, dar nu prea imi iese [batcap]



#484
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 09:26

Ella si eu am aproape in fiecare luna 2 teste pozitive si am observat ca ovulatie se produce cam la 24 ore dupa ultimul pozitiv. Sunt sanse mari sa ne faci o surpriza luna asta. Poate odiseea de iulie nu ramane pustie pana la urma.

Deci cum eu am avut teste pozitive vineri si sambata, ar f trebuit sa ovulez ieri, nu? Da Doamne [bib] .

Am asa niste emotii de nu va pot spune, dupa ce stiti ca saptamana trecuta credeam ca o sa fie o luna ratata [alcool] , Dumnezeu a aranjat astrele de asa maniera incat sa ne zambeasca si sa ne fie favorabile, acum ma gandesc ca asta e un semn si clar trebuie sa iasa ceva bun din luna asta.



#485
Arrya

Arrya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 10:04

Neata fetele,

 

Ella, iti tin pumnii luna asta. Ati facut tot ce trebuia, dupa teste si durerile de ovar ai ovulat deja. Acum e in mainile Domnului, sa se prinda si sa vina barzuca! [flo2]

Crysssa avea dreptate, eu am avut un singur test pozitiv de ovulatie, durerile au aparut cam la 24 ore de la testul pozitiv si doar la cateva ore de la cel negativ (am facut mai multe teste in ziua respectiva).

 

Danuta, Corina, Maryella si voua va tin pumnii!

 

Noi suntem bine pana acum, pe 1 nov i=am simtit prima data miscarile fine ale balerinului meu (am placenta anterioara si atenueaza din lovituri). Pe 12 nov mai avem un eco la dr nostru (vor fi trecut 5 saptamani de cand nu ne-am vazut) si pe 23 nov avem morfologia la Bucuresti.



#486
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 10:08

neatza fetelor!
multumim de cafea corina; imi place ca incepi saptamana pe un ton optimist;
ella ti-am zis ca ovulatia il asteapta pe sot; deci sanse maxime la bebe luna asta; la mine nu stiu cum va fi deoarece nu am facut teste; m-am luat dupa barza asta de la ticker; vedem daca e buna de ceva;:)nu le-am facut ca stiam ca pleaca sotul duminica-ieri- si mi-era ca ma enervez inutil; asa ca...asa mult imi doresc sa fie luna asta, sa fie bebe in burtica de Craciun, de Revelion sa imi doresc sa se nasca sanatos de data asa; ca de dorit sa fie acolo cam asta e dorinta din ultimii 3 ani de Anul Nou; tin pumnii tuturor fetelor ca luna asta sa fie cea fericita pt multe;

#487
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 10:10

Arrya felicitari pentru vesti; cred ca sunt senzatii unice si minunate sa stii ca o fiinta, ce a mai iubita, este acolo la tine in burtica si iti da semne ca e bine;
fetelor mie nu imi merg emoticoanele; de fapt nu pot face nicio modificare textului; nu inteleg de ce;

#488
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 10:14

Neata fetele,

 

Ella, iti tin pumnii luna asta. Ati facut tot ce trebuia, dupa teste si durerile de ovar ai ovulat deja. Acum e in mainile Domnului, sa se prinda si sa vina barzuca! [flo2]

Crysssa avea dreptate, eu am avut un singur test pozitiv de ovulatie, durerile au aparut cam la 24 ore de la testul pozitiv si doar la cateva ore de la cel negativ (am facut mai multe teste in ziua respectiva).

 

Danuta, Corina, Maryella si voua va tin pumnii!

 

Noi suntem bine pana acum, pe 1 nov i=am simtit prima data miscarile fine ale balerinului meu (am placenta anterioara si atenueaza din lovituri). Pe 12 nov mai avem un eco la dr nostru (vor fi trecut 5 saptamani de cand nu ne-am vazut) si pe 23 nov avem morfologia la Bucuresti.

Multumesc Arrya [flor] , sper sa fie si la mine cum a fost la tine  [:I] .

Ce dragut...il simti pe bebe, Doamne cat de tare trebuie sa fie, ma gandesc ca sunt niste sentimente minunate in acele momente  [il] , mai ales acum la inceput cand nu da prea tare sa doara  [soricel] .

Asteptam vesti bune de la eco, pupici dubli.  [pup]



#489
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 10:16

neatza fetelor!
multumim de cafea corina; imi place ca incepi saptamana pe un ton optimist;
ella ti-am zis ca ovulatia il asteapta pe sot; deci sanse maxime la bebe luna asta; la mine nu stiu cum va fi deoarece nu am facut teste; m-am luat dupa barza asta de la ticker; vedem daca e buna de ceva;:)nu le-am facut ca stiam ca pleaca sotul duminica-ieri- si mi-era ca ma enervez inutil; asa ca...asa mult imi doresc sa fie luna asta, sa fie bebe in burtica de Craciun, de Revelion sa imi doresc sa se nasca sanatos de data asa; ca de dorit sa fie acolo cam asta e dorinta din ultimii 3 ani de Anul Nou; tin pumnii tuturor fetelor ca luna asta sa fie cea fericita pt multe;

Maryella sper ca barza ta si-a facut bine treaba luna asta si nu mai greseste adresa de livrare [biz] .

Cum ar fi sa ni se indeplineasca dorintele si sa avem bebe in burtica de ziua noastra si de sarbatori anul asta  [il]

Apropo, barza mea de la ticker zice ca as fi ovulat Sambata, posibil sa fie mai grabita cu o zi. [alcool]



#490
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 04 noiembrie 2013 - 10:18

Arrya felicitari pentru vesti; cred ca sunt senzatii unice si minunate sa stii ca o fiinta, ce a mai iubita, este acolo la tine in burtica si iti da semne ca e bine;
fetelor mie nu imi merg emoticoanele; de fapt nu pot face nicio modificare textului; nu inteleg de ce;

Incearca un refresh la pagina sau logout si login. Poate ai o eroare.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -