Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Urmatoarea relatie pe fast forward


39 raspunsuri la acest subiect

#1
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 06 octombrie 2013 - 18:47

Vazand recent sutele de articole despre Victor Slav si fiinta cu care s-a casatorit mi-am reamintit de dilema care ma `macina` pe mine de ceva timp: ce e cu aceste relatii pe ` fast forward`?

Oameni care au fost intr-o relatie un x nr de ani, termina relatia respectiva din varii motive, si imediat gasesc pe cineva, se casatoresc, eventual fac repede si un copil... mi se pare ca parca ei continua astfel fosta relatie, un fel de `na, ca am facut-o`. Din pctul meu de vedere parca nu e relatia noua una adevarata, cu pasii unei relatii normale, e o continuare  a relatiei vechi, parca un fel de disperare sau adrenalina sau ce o fi.

 

Nu ma refer la relatiile care s-au destramat pt ca au fost rel extraconjugale si cei 2 au ramas impreuna, alea se exclud.

Sunt singura care gandeste asa? Bineinteles este o generalizare grosso modo, ca fiecare relatie e altfel, cea a lui Slav si Dragusanu mi se pare ca se potriveste tiparului de mai sus.



#2
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 06 octombrie 2013 - 19:13

Stiu eu ce sa zic? atatea cazuri am auzit ca s-au casatorit dupa cateva luni si sunt bine-mersi....

cam tot atatea am auzit ca s-au despartit in scurt timp, tocmai pentru ca relatia nu era consolidata.

 

Deci...dupa cum le-o fi norocul. In orice caz, in lumea VIPurilor, e greu sa ramai in acceasi formula, peste ani, tocmai datorita ocaziilor si tentatiilor multiple care apar in cale, de-a lungul timpului.

 

Era o vorba: "fidelitatea reprezinta lipsa ocaziilor - sau cam asa ceva.



#3
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 06 octombrie 2013 - 19:27

haha, asta cu fidelitatea e tare :)))))  mie nu mi se potriveste deloc, dar pt multi barbati e buna zicala



#4
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 06 octombrie 2013 - 19:35

Interesanta tematica lui XIO ... si eu am observat multe casatorii aparute repede dupa ce relatii de lunga durata eu esuat.

 

Sigur, casatoria aia nu garanteaza veshnicia ...dar de ce se hotarasc barbatii brusc sa se insoare "cu alta" dupa ce au stat ani de zile intr-o relatie anterioara si nu au facut-o ???



#5
crystall

crystall

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 478 mesaje

Postat 06 octombrie 2013 - 19:40

Eu am o amica ce s-a indragostit de un tip, dupa 4 luni a ramas insarcinata, s-au casatorit, a nascut o fetita, si sunt ok acum, dupa vreo patru ani.

Eu insa nu as fi fost in stare sa fac un copil cu un barbat pe care nu-l cunosc prea bine, oricat de indragostita as fi fost [:)]



#6
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 06 octombrie 2013 - 19:52

Crystall, asta mi se pare ok, dar cand iesi dintr-o relatie dupa ce ai stat multi ani cu o pers. si in decurs de o luna te indragostesti de altcineva, si imediat te casatoresti, aia mi se pare ca de fapt iti continui drumul fostei relatii schimband doar...partenerul.

Adica e normal dupa x ani vb deja de casatorie si altele, te desparti si continui pülanurile de unde le-ai lasat dar cu altcineva...



#7
crystall

crystall

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 478 mesaje

Postat 06 octombrie 2013 - 21:05

Da, scuze, am omis, amica iesise de cateva luni (putine) dintr-o alta relatie, lunguta.



#8
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 06 octombrie 2013 - 21:12

Pai nu cred ca e asa.

 

Dai peste cineva, care cel putin din start ti se pare 100% potriveala perfecta...nici pomeneala sa mai faci vreo comparatie cu exa...

 

Ca peste ani si ani lucrurile vor sta diferit, asta e alta poveste.

Dar cel putin pentru moment nimeni nu se casatoreste de dragul lelii, ci pentru ca simte ca a gasit perechea perfecta.



#9
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 06 octombrie 2013 - 21:40

Pai da, dar cand faci asta dupa o relatie care a durat x ani si care nu a ajuns la casatorie, mie personal (deci doar mie) imi suna a disperare sa te casatoresti imediat cu urmatoarea.



#10
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 06 octombrie 2013 - 21:49

pai da, daca iti dai seama ca e un jewel in comparatie cu exa...nu ai vrea s-o pierzi, cum ar veni :)




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -