Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Urmatoarea relatie pe fast forward


39 raspunsuri la acest subiect

#31
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 07 octombrie 2013 - 18:48

Pai asa si Pepe, a divortat, s-a insurat urgent si a facut si un copil.

 

Pepe a iubit-o pana la disperare pe iresponsabila de Oana Zavoranu. Ea l-a inselat ca, cica, nu-l mai iubea, iar el, distrus sufleteste a gasit o fata cuminte care sa-l iubeasca sincer. Oana Z nu a vrut niciodata sa faca copii, iar Pepe isi dorea enorm.

Pepe este schimbat radical, dar nu il vad ca ar iubi-o prea tare pe actuala lui sotie si mama a copilului sau.



#32
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 07 octombrie 2013 - 18:51

Cand cineva se casatoreste imediat dupa incetarea unei relatii de durata este vorba, ori de iubire cu scantei, ori pt a-i face in  ciuda exului / exei ca uite ce este in stare sa faca.



#33
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 07 octombrie 2013 - 19:16

Facem pariuri legate de durata casatoriei BD cu VS?  [pk]

 

 

 

Din combinatia asta rezulta VD sau BS? LOL



#34
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 07 octombrie 2013 - 23:35

Pepe a iubit-o pana la disperare pe iresponsabila de Oana Zavoranu. Ea l-a inselat ca, cica, nu-l mai iubea, iar el, distrus sufleteste a gasit o fata cuminte care sa-l iubeasca sincer. Oana Z nu a vrut niciodata sa faca copii, iar Pepe isi dorea enorm.

Pepe este schimbat radical, dar nu il vad ca ar iubi-o prea tare pe actuala lui sotie si mama a copilului sau.

O fi iubit-o pe Zavo, nu zic nu.

Totusi acum degeaba se da ea de ceasul mortii, ca el "e dat". De unde deducem ca nu e cazul sa-ti fortezi norocul...cand e sa i se puna pata celuilalt, cu toata iubirea posibila, iti da papucii daca nu esti un om ok.

 

Nu stiu ce iubire poarta el sau nu actualei...dar e cu ea, e familist, pare in regula...spre deosebire de "jumatatea" lui, care nu si-a gasit linistea nici acum.



#35
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 07 octombrie 2013 - 23:37

Cand cineva se casatoreste imediat dupa incetarea unei relatii de durata este vorba, ori de iubire cu scantei, ori pt a-i face in  ciuda exului / exei ca uite ce este in stare sa faca.

 

Ori poate realizeaza ca si-a pierdut timpul aiurea cu o "dragoste" de 2 lei...si gaseste si el un om normal, cu care sa intemeieze o familie.



#36
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 08 octombrie 2013 - 06:58

O fi iubit-o pe Zavo, nu zic nu.

Totusi acum degeaba se da ea de ceasul mortii, ca el "e dat". De unde deducem ca nu e cazul sa-ti fortezi norocul...cand e sa i se puna pata celuilalt, cu toata iubirea posibila, iti da papucii daca nu esti un om ok.

 

Nu stiu ce iubire poarta el sau nu actualei...dar e cu ea, e familist, pare in regula...spre deosebire de "jumatatea" lui, care nu si-a gasit linistea nici acum.

 

Intr-adevar, oricat de mare ar fi iubirea cuiva pt altcineva, cand se forteaza niste limite, despartirea se produce, inevitabil.

Zavoranca este o cauza pierduta ( mult prea egoista si infantila ) chiar si pt ea insasi, de aceea nu s-a intors Pepe la ea.



#37
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 08 octombrie 2013 - 06:58

Ori poate realizeaza ca si-a pierdut timpul aiurea cu o "dragoste" de 2 lei...si gaseste si el un om normal, cu care sa intemeieze o familie.

Poate...



#38
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 08 octombrie 2013 - 13:25

dar chiar stai 7-8 ani intr-o relatie de doi bani? nu e cam mult?



#39
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 08 octombrie 2013 - 14:27

Pai stai pana nu mai poti [:)]



#40
Unicorn42

Unicorn42

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 171 mesaje

Postat 20 octombrie 2013 - 13:47

Dincolo de exemplele concrete de mai sus, eu cred ca este vorba si de locul in care se afla o persoana, emotional vorbind, in momentul despartirii. Exemplu: eu, Maricica, sunt cu Ionel de 5-6-7-10 ani. E clar ca ma astept sa ma ceara, sa fac un copil, doi, trei, si sa fim fericiti pana la adanci batraneti. Pana cand eu, Maricica, nu mai sunt cu Ionel (din varii motive), dar il gasesc pe Georgel. Da' eu sunt deja gata de pus pirostrii, sau de schimbat scutece etc, acuma doar n-oi mai sta inca 5-6-7-10 ani pana sa ma marit cu Georgel sau pana sa facem un copil, ca nu mai am de ce. Dupa un timp in care eu ma conving (justificat sau nu) ca Georgel e OK si cu el pot sa traiesc fericita pana la adanci batraneti, nu mai are rost sa mai asteptam atat, nu?

 

Cred ca majoritatea relatiilor lungi se petrec atunci cand protagonistii au 20-20 si un pic de ani, cresc impreuna, ajung impreuna la concluzii legate de viata, se transforma impreuna din clubberi de profesie (sa zicem) in oameni care sunt pregatiti pentru responsibilitatile pe care le implica o casnicie sau un copil. Si procesul asta eu il vad cam unic, adica o data in viata iti dai seama ca gata, facultatea s-a terminat, serviciul exista, ai eventual masina si apartament, esti pregatit pentru oficializarea unei relatii si cresterea unui copil (vorbesc, desigur, de parametrii la care societatea se asteapta in general, deviatii pot aparea - si asta e bine) :) La 30 de ani, sa zicem, desi proaspat iesit dintr-o relatie, STII deja ce poti sa iti asumi si ce nu, iar daca poti, si vrei, de ce nu? :)




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -