Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 92

fiv medlife albu

300 raspunsuri la acest subiect

#271
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 19 septembrie 2013 - 15:10

NicNic [pup] bine ai revenit din concediu, cu forte proaspete poate prindem o oferta [pk] !

Mimimici sper sa treaca contractiile si cei 3 puisori sa ajunga cat mai aproape de termen! [ruga]



#272
loli1776

loli1776

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.202 mesaje

Postat 19 septembrie 2013 - 15:37

NicNic bine ai revenit [:)] .

Sasu tinem pumnii miine [flo2]  [flo2]

Mimimici  [ruga]  [ruga]  [ruga]



#273
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 19 septembrie 2013 - 15:47

Multumesc fete dragi :) Rlk sa te auda Doamne Doamne :) . Eu deocamdata nu stiu nici daca macar mi s-a reglat menstra !?!?! De unde aveam sangerari vreo 7 zile, acum am ajuns la doua zile si un pic si folosesc cu greu vreo max 7 tampoane in total ( asta ca le schimb ca o dilie de cate ori merg la baie chiar de sunt mai mult curate decat folosite, dar ma bucur si sper sa ramana asa forever ever si iar forever :) ))))
Crystyne asa rau e la Giulesti? Eu ma gandeam sa incerc sa imi gasesc un dr acolo pt orice eventualitate. Nu de alta, dar la cat de speriata sunt dupa sarcinile pierdute, chiar vreau sa mi se raspunda la telefon sau sa fiu primita la control atunci cand am chiar si o mica sangerare. Cu riscul asta de trombofilie , in fine .... In plus am o prietena care a pierdut ceva sarcini si pana nu a ajuns la Giulesti, nu a reusit sa tina sarcinile. Acum are 2 fetite multumita medicilot de acolo, iar sarcinile, chiar de au fost unice ( o fetita are 4 si una 2 ani) au fost duse doar la pat din stadiul de sarcina incipienta. Dar sa ajungem noi acolo :) .
Dar sa vorbim numai de lucruri frumoase :)
Asteptam ceva beta pe aici azi-maine, nu?

#274
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 19 septembrie 2013 - 18:06

crystyne...stiu,imi este cunoscuta situatia de la Giulesti...multi oameni de proasta calitate acolo iar de Marinescu si aerele lui de Dumnezeu,personal...sunt cam satula.

un spital comunist.



#275
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 19 septembrie 2013 - 18:17

Nic Nic, eu sper sa nu fie cazul tau, dar dupa chiuretajul meu, in goana dupa info am tot gasit info cum ca  sinechia se manifesta si prin micsorarea cantitatii de sange la menstruatie si a perioadei. Asa ca baga o histero de control daca nu se regleaza inre timp.

Pup toate doamnele, fara exceptie!



#276
Alice1983

Alice1983

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 309 mesaje

Postat 19 septembrie 2013 - 18:53

Buna fetelor,

Credeti ca mi se poate elibera de la dr Albu o scrisoare medicala ca sa pot lua o parte de injectii compensate? De asemenea am aflat ca daca de la dr se trimite un referat catre casa de asigurari se poate obtine gratuit menopur-ul. 

 

Mary imi pare rau, ca nu a reusit!!!  [:(]



#277
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 19 septembrie 2013 - 19:03

Vreau-bebel o sa fac histero in oct daca nu raman natural pana atunci. Om trai si om vedea. Sincer, imi place asa. As vrea tare mult ca inainte sa fi fost ondereglare hormonala si sa se fi reglat dupa tratamentul de la fiv. Acum, vedem :)
Alice scrisoare ti se elibereaza de la receptia MMF insa, din cate stiu si verificat , nu se dau medicamente, injectii, nimic compensat atunci cand e vorba de FIV. Pt a nu te pune pe drumuri degeaba, intreaba intai la Casa de Sanatate sau, daca te intelegi bine cu medicul tau de familie, intreaba cum te poate ajuta. Menopurul se da gratuit pt persoanele insarcinate si pt anumite boli. Bafta multa :)

#278
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 19 septembrie 2013 - 19:28

Pt cine cauta clexane, deocamdata e doar in provincie prin ceva farmacii http://www.farm.ro/i...20&limitstart=0

#279
loli1776

loli1776

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.202 mesaje

Postat 19 septembrie 2013 - 20:15

Si eu ar trebui sa fac histero toamna asta insa cred ca si o laparo-  cu biopsie ar trebui sa verific cum mai stau cu tumora din dotare. Oare le pot face in acelasi timp? Ce stiti? Stiu ca prietena mea mea si-a facut laparo+histero in aceeasi sedinta la o alta clinica.  [:)]



#280
Alice1983

Alice1983

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 309 mesaje

Postat 19 septembrie 2013 - 20:31

NicNic, azi am vorbit cu o cunostinta care este farmacist si mi-a spus de compensare. Apoi am vorbit cu medicul de familie si mi-a spus ca pentru compensare as avea nevoie de o scrisoare si pentru casa de asigurari un referat. Nu stia intr-adevar foarte bine de ce conditii sunt pentru casa de asigurari, dar pentru compensate pare ca stia.

Acum sa vedem.





Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -