Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Piersicutele de iulie-august 2012 va saluta !


415 raspunsuri la acest subiect

#81
ioana3110

ioana3110

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.431 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 14:32

Of, Ali!! Bine ai revenit! Imi pare rau de problemele cu socrii mai ales ca te simt fericita ca v-ati intors :)

Asa ca asta e important! sa fiti voi fericiti!

 

Roxy, io glumeam cu actele de divort. De fapt glumeam si nu prea ca s-au cam strans si la mine stresurile multe si chiar am crezut ca e un prost si nu l-am vazut eu pana acum [soricel] desi era greu in 12 ani de casnicie [:)]

Oricum, nu mi-am imaginat ca poate fi atata imbecilitate acolo. Evident ca , de unde imi doream foarte tare sa plec, acum m-am mai linistit ....

Sunt curioasa cum se vor rezolva treburile pana la urma

cica azi a venit seful lui si i-a multumit pentru rabdare si diplomatie la toate cacaturile care i s-au intamplat din cauza arabetzilor...

Acum am impachetat casa, stau cutiile in living la Bucuresti si noi suntem la cluj.

Cand o reusi sa inchirieze, trimit si cargo si om vedea cum o fi

 

Roxy, vezi ca io am auzit de o viroza cu manifestari digestive cum ziceti voi....

 

Ana tocmai mi-a vomat toata masa de pranz si a bagat si un scaun diareic...scurt.

Nu stiu ce sa fac cu ea ca e tare nervoasa de la o vreme. Sper ca nu din cauza rasfatului bunicilor... Cand o pun in scaunul de masa, zici ca o pun pe rug. Urla ca din gura de sarpe si se zvarcoleste de de-abia o leg...

Azi i-am dat sufleu de conopida la cuptor...nu a vrut sa manance cu lingurita ci doar cu mana - a mea sau a ei - si bucatele

nu mai vrea pasirat...

Am vazut ca ii plezneste si ei gingia de sus la incisivii laterali.

Va pup



#82
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 16:29

Salve fetelor,

 

Eu am avut un weekend lung, lung....luuuung, cu copilul si barbatul acasa. Ma dezobisnuisem dupa doar o saptamana ha, ha, ha!

Eric nu sta o secunda locului, patruleaza prin toata casa, trage de tot ce prinde, etc. A invatat si sa alerge si acum fuge de mine la propriu cand vreau sa-i pun scutecul sau sa-l imbrac.

Am facut ceva cumparaturi, am mai fost prin parcuri si cam atat. Aici in bloc are colegi de gradinita, se joaca f frumos cu un baietel mai mare cu 4 luni. E singurul cu care se joaca propriu zis, ca ei sunt acum inca la faza de "joc paralel", dar cu David interactioneaza chiar frumos, jucau prinsa, adica Eric fugea de el, se lasa prins si radeau amandoi in hohote.

 

Multumesc pentru aprecieri la poze, ma bucur sa aud ca "seman cu el", eu asa zic, pt ca il vad mult mai frumos ca mine (cra-cra). Voi mai pune cateva cu noi in apa oceanului, facute cu camera acvatica a lui barbata-miu, sunt asa faine ca am senzatia ca mai sunt acolo, in apa aia calda, calda... Vreau inapoi!

 

Cum banuiam, multe din voi ati revenit din concediu, uf, ce multa treaba e si dupa. Mie mi-a luat o saptamana sa scot casa din haos si inca nu am terminat. mai am de aspirat peste tot si facut ordine in dulapul cu alimente.

 

Revin.


Editat de Fleurdelise, 03 septembrie 2013 - 16:32 .


#83
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 16:46

Eric a avut zilele astea scaune moi si dese, nu l-am tratat decat alimentar, orez si ceai de menta, dar ceaiul nu-l prea bea. Sa blamez iar dintii, el are 14 erupti dar ultimii cresc lent, un molar cred ca il chinuie cu cele 4 colturi care ies incet, incet.

 

Am citit din urma, Ali, Ioana, ce patanii incredibile. Aveti amandoua povesti de telenovela, sincer si fara nici o ironie.

 

Ali, eu as fi incercat sa imi conving sotul sa ramaneti acolo totusi, dar evident nu sunt in situatia ta, stii tu mai bine cum va este acolo si cum va este acasa, care sunt perspectivele in fiecare caz. Comportarea socrilor e urata de tot, cand stau impreuna generatii diferite sunt inevitabile conflictele din pacate. Tot raul spre bine, foarte bine ca te-ai separat de ei, stai la tine acasa unde vorba aia nu-ti mai sufla nimeni in ciorba. Iti doresc sa fi luat decizia cea mai buna pentru familia voastra. Oricum Rafi este fi cel mai fericit si asta nu e de neglijat, dimpotriva, ca doar pentru ei le facem pe toate.

 

Ioana, birocratia incredibila caracterizeaza toate tarile din aceaasi comunitate cu cea in care e sotul tau. Tatal meu a lucrat 4 ani in Algeria, l-am insotit acolo un timp si imi amintesc, desi eram copil. Rabdare si nu va pierdeti simtul umorului. Bine ca nu ati ajuns la divort!

 

Roxy, ma bucur ca se materializeaza proiectul tau. Sanatate, sa te pui pe picioare repede!

 

Carmen, Ile,  Maria, sa va fie de bine concediile.

 

Eu cu jobul inca in expectativa. Nu imi prinde tocmai rau aceasta pauza, dar sper sa nu se prelungeasca prea mult.

 

Ies pana la un magazine de electronice sa-mi iau un router, ca nu mai am internet la laptopul propriu (mi s-a stricat wireless-ul sau ceva de genul asta).

 

Va pup.


Editat de Fleurdelise, 03 septembrie 2013 - 16:47 .


#84
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 03 septembrie 2013 - 16:48

Nu stiu sa setez dimensiunea textului. Acum vad ca merge iar automat, adineaori iesise fff  mic si apoi prea mare...



#85
adarev

adarev

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.583 mesaje

Postat 04 septembrie 2013 - 07:10

Salutare. Haideti la cafea. Am fost la tara. Nectarel este bine. Vad ca merge din ce in ce mai bine. Cand vrea sa ajunga repede umdeva o ia tot in patru labe. Sper sa treaca si saptamana asta fara nicio reactie. Ioana, bine ca se termina totul ok. Vreau sa- i fac si eu un set de analize amanuntit. Cu ecografii cu tot. Va las ca trebuie sa mai ajung si la munca.

#86
ali24

ali24

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 04 septembrie 2013 - 07:14

buna dimi.poftiti la cafeluta...
ioana asa este cu toate ca imi doream sa stau acolo ,cand vad copiii ca sunt incoparabil mult mai fericiti aici sunt si eu fericita.
sper sa se rezolve si la voi cat mai repede toate.pupici

fleur sa nu crezi ca nu am incercat sa il conving.am incercat aproape tot anul cat am stat acolo...dar se pare ca el nu se putea adapta.imi spunea de acolo ca ii si frica sa vina aici in concediu sa nu se razgandeasca.
oauuuu 14 dintisori???noi am ramas tot la 8de ceva vreme.ptr fiecare maraiala dau vina pe dinti dar ei tot nu mai apar

#87
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 04 septembrie 2013 - 11:09

Neata

F buna cafeaua, multumim!

Te-ai facut frumoasa Ali?:)

Bambina a dormit ieri de la 5 dupa amiaza pana azi dimineata la 8 [wow], s-a trezit sa pape de cateva ori si atat!

I-am luat pantofi ptr toamna si m-am uitat de o geaca, la zara aveau ceva dar cam scumputze!

Sunt in pana de idei de mancare ptr ea rau de toooot...

#88
ali24

ali24

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 04 septembrie 2013 - 14:36

ile normal:)))) numa unghiile nu ca ma apuc la curatenia de casa noua

#89
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.940 mesaje

Postat 04 septembrie 2013 - 18:25

Salut,

 

Eu I-am luat baiatului cizmulite pt iarna...aici vremea e f imprevizibila asa ca tb. sa fim pregatiti. I-am mai luat si un fel de bascheti, dar eleganti, din piele, erau asa faini nu m-am putut abtine. mai am multe sa ii cumpar pt garderoba de iarna...astept "alocatia' (care aici e cam cat un salariu minim).

 

Si eu in pana de idei cu mancarea pt el, de fapt pt toti 3 ca nu prea ii mai fac separat. Cred ca niste paste carbonara, ca ii plac mult, ce veselie o sa fie cand le va papa cu manutzele, ca la restaurant, numai ca acolo strangeau altii dupa noi [batcap] . A, si fac si un praz cu smantana.

 

E. e f. iritat la fundulet si in zona de langa, oparit. Nu stiu de la ce, probabil pt ca a avut scaune dese si moi (acum s-a mai dres). Ieri seara si azi noapte a plans sfasietor cand l-am schimbat....ooofff...nu stiu cum v-ati descurcat voi cele cu copilasi mai plangareti din fire, eu una incep sa plang si eu sau, oricum, mi se aduna lacrimi in gat. Alternez cu 2 crème Penaten si Eritheal, azi dimineata arata un pic mai bine zona iar el era vessel, treaz de la 6 30...

 

Acum rontai  la laptop cereale Cheerios cu mar si scortisoara...luate pt el, bineinteles. Tare-s bune...Voi le dati cereale normale de mic dejun? Aici se dau si drept "collation" (gustare), asa simple.

 

Ali, mult succes in noua viata acasa, sa rezolvi cu bine toate problemele administrative, de fapt le-ai si rezolvat, nu?, cu casa si cu scoala lui Rafi. Bravo!

 

Va pup si astept sa se mai animeze atmosfera pe aici.



#90
ali24

ali24

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 04 septembrie 2013 - 21:54

fleur mersi mult.da am rezolvat si cu scoala si pe langa asta l am inscris si la fotbal deja...ieri a avut primul antrenament.i a placut.eu sunt incantata ptr ca si daca nu iese un ronaldo sportul e sanatos.si mai vreau sa il dau si la inot ca ala ii place mai mult dar mai fac o pauza .ca am facut prea multe ptr o saptamana.:) cu casa inca nu am reusit sa ma mut.azi am tot carat pe lucruri dar nu am terminat.speram sa dorm azi in casuta noua dar nu am reusit.maine cred si atunci dau si o sampanie si un tortulet.
voi deja va pregatiti de iarna?eu trebuie sa iau de toamna cam ptr toti.stam tare rau la capitolul haine.sa foloseasca sanatos papuceii.si un pupic sa ii treaca repede repede iritatia.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -