Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cuplu pe plaja

silueta grase slabe plaja

42 raspunsuri la acest subiect

#31
Lo_li_Ta

Lo_li_Ta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 861 mesaje

Postat 26 august 2013 - 12:06

Frumoasa chiar nu mi se pare. E o femeie grasa (sper ca asta nu e considerat termen tendentios) care arata mai bine decat altele si care stie sa se imbrace (sau dezbrace). Ca se simte sau nu bine in pielea ei, daca o mai lua Pierce de nevasta daca era asa cand a cunoscut-o etc, n-avem de unde stii si nici nu stiu daca are importanta. Noi comentam o poza, si strict referitor la ea, nu vad acolo o femeie frumoasa. Femei cu adevarat frumoase nu sunt multe. Ca exista frumusete interioara, ca unele se fac extrem de placute prin atitudine, au sarm etc, de acord. Dar noi vorbim de o fotografie.

Si sa spui ca cele din pozele postate de XIO sunt scanduri e o mare exagerare. Sunt femei care fac sport, au un corp f bine lucrat si echilibrat si sunt depaaaaarte de masura 0.

#32
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 26 august 2013 - 12:44


Si sa spui ca cele din pozele postate de XIO sunt scanduri e o mare exagerare. Sunt femei care fac sport, au un corp f bine lucrat si echilibrat si sunt depaaaaarte de masura 0.

Partea asta nu am intzeles-o,masura 0 e etalonul?

 

Dana



#33
Lo_li_Ta

Lo_li_Ta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 861 mesaje

Postat 26 august 2013 - 12:54

Spunea cineva inainte, nu stiu daca tu, ca femeile din pozele postate de XIO (Jessica Biel, parca Cameron Diaz) sunt scanduri. Eu raspundean ca poate poti sa numesti scandura pe una care se chinuie sa fie masura 0, dar in nici un caz pe acelea care sunt f tonifiate, cu musculatura bine definita si mai mereu fotografiate facand sport, in nici un caz niste schiloade.

#34
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 26 august 2013 - 13:02

Am intzeles,multzumesc!

 

Nu nu eu eram cu scindurile,nu are oricum importantza pentru ca fiecare are alt model de frumusetze!

 

 

Dana



#35
Lo_li_Ta

Lo_li_Ta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 861 mesaje

Postat 26 august 2013 - 13:25

Corect, de-asta ma cam irita malitiozitatile gratuite si la capitolul "scanduri" si la cel "balene"....ca sa pastrez simetria termenilor consacrati.

Exista totusi niste criterii de frumusete acceptate la scara mai larga. De-asta exista concursuri de miss, topuri ale celor mai cele (multe cu vot public) etc. Si mi se pare ipocrizie sa nu acceptam ca nu toate femeile sunt frumoase, strict fizic si superficial. Ca exista cate un barbat in ochii caruia fiecare poate fi perfecta, e altceva.

Dar si la subiectul asta exista contradictii intre "e frumoasa" si "o iubeste dincolo de kg in plus, ii leaga altele". Pai ori sustineti ca-i frumoasa, ori ca sotu' face abstractie de fizic pt ca au o rel profunda.

#36
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 26 august 2013 - 15:28

Si mie mi se pare ca duduia asta arata ok, pentru ca e proportionata ...chiar e ok pt varsta ei. Nu spun ca ar putea arata si mai bine, dar chiar are farmec ca iese din standardele Hollywood-iene unde indiferent de varsta trebuie sa arati ca la 30 de ani.

Si este si imbracata adecvat ...costumul ala de baie chiar ii vine bine ...

Editat de buflea, 26 august 2013 - 15:30 .


#37
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 26 august 2013 - 17:19

Cred ca daca avea un costum de baie ca asta, nu mai era mult de discutat... [:)]

Miniaturi atasate

  • Costum baie.jpg


#38
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 26 august 2013 - 17:27

ahahaha, nici nu am vazut ca androix a zis de fetele mele ca sunt scanduri. undeeeee?

http://www.google.de...RGImItQbcnoHgDg



#39
MariaG

MariaG

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.233 mesaje

Postat 27 august 2013 - 14:33

hmmm, am 35 de ani, am trecut prin 3 sarcini, am alaptat doi copii si intre timp m-am mai imbogatit cu doua boli autoimune care ma ingrasa si slabesc succesiv. Ma uit in oglinda si vad ca unele imi atarna (nu spun care ca nu e elegant), unele sunt celulitoase (e si asta un cuvant, tocmai l-am inventat). Cand merg, unul dintre picioare ma doare crancen asa ca spre sfarsitul zilei schiopatez usor. Nu mai numar ridurile ca n-am timp de pierdut. Iar firele de par alb le acopar periodic cu vopsea de ultima generatie (singul favor pe care il fac aparitiei mele fenomenale). 

Dupa standardele general acceptate sunt urata. 

Cu toate astea: cand ma duc sa-mi trezesc fetita imi spune "uaaaau, ce frumoaaasa e mami!", cand ma duc sa-mi trezesc baiatul imi zambeste larg si de cate ori trec pe langa barbatul meu primesc un compliment si o privire anume. 

Eu ma simt frumoasa, pana la urma "beauty is in the eye of the beholder" si eu nu traiesc pentru standardele general acceptate ci pentru mine. 



#40
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 27 august 2013 - 14:51

Off topic :

 

Maria, pt durerea de picior, cere trimitere de la medicul de familie pt reumatologie. Poate fi inceput de artroza/osteoporoza sau cine stie ce alta boala degenerativa a oaselor din cauza dereglarilor hormonale si a varstei.





Etichetat si cu silueta, grase, slabe, plaja

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -