Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cea mai frumoasa insula de vacanta din Grecia

grecia plaja insula vacanta

43 raspunsuri la acest subiect

#11
ANNITTA_A

ANNITTA_A

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 18 iunie 2015 - 12:24

Eu am fost in Corfu si mi-a placut. Nu am fost cu copilasii, pentru ca nu-i aveam atunci insa erau familii cu copilasi mici si pareau ca se simt destul de bine.

Daca ar fi sa mai pot merge, nu as sta pe ganduri si as pleca imediat :).

Dpinde foarte mult in care parte a insulei mergi (o parte este mai saracacioasa si neingrjita, iar plajele sunt inguste si cu pietre) si ce hotel alegi (la 2 stele conditiile sunt jalnice dar de la 3 in sus sunt ok).

Peisajul este foarte frumos, mai ales in zona Paleokastritza unde sunt cateva golfuri superbe. iar oamenii chiar sunt amabili.



#12
ralcat

ralcat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.258 mesaje

Postat 24 iunie 2015 - 11:26

Am fost si in Thassos in 2008, e fain ca poti ajunge cu masina acolo, mai ales ca bulgarii au autostrazi.
Mi-a placut si acolo, desi ... plaja era pietroasa, pana la cea cu nisip erau niste km buni. Dar nu se compara in sufletul meu cu Creta, pentru care nu am poze, dar am pentru plajele din Thassos

https://picasaweb.go...opescu/Thassos#

Miniaturi atasate

  • plaja.JPG
  • plaja bis.JPG


#13
BlackCat4evR

BlackCat4evR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.952 mesaje

Postat 25 iunie 2015 - 09:32

Rhodos.

Si Creta, dar... Rhodos.

 

Insa acum, daca as pleca, as vrea sa aprofundez un pic Santorini, pe care l-am vazut intr-o prea scurta excursie de o zi, din Creta. S-ar putea sa zdruncine clasamentul.


Editat de BlackCat4evR, 25 iunie 2015 - 09:39 .


#14
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 25 iunie 2015 - 14:01

Eu am fost in Creta si Santorini, dar nu am ramas profund impresionata de nici una. In Santorini casele sunt ft frumoase si unice; in publicitatea facuta pt vacante in Grecia, casele albe cu acoperis albastru sunt din Santorini  [:)]

 

Noi insa suntem fani Caraibe. 



#15
helbi

helbi

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.545 mesaje

Postat 25 iunie 2015 - 14:19

Insula Kos e invadata de refugiatii din africa si siria. Arata mai rau ca Ferentariul acum. Si nu numai Kos. Eu personal nu m-as duce in grecia vara asta. 

Cand ai fost ultima data in Kos? Personal, cred ca exagerezi, la fel cum faci si cu Turcia sau Emirate. 

Am fost anul trecut 11 zile in Kos si zau daca vazut insula asa cum o descrii tu...si cunosc si Ferentari. Am fost si pe plaja din Tigaki si la Paradice Beach. Superbe amandoua!

 

In Grecia am fost si pe continent (Halkidiki) dar si in Creta, Kos, Santorini si Rodos. Toate mi-au placut!



#16
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.252 mesaje

Postat 25 iunie 2015 - 14:42

Cand ai fost ultima data in Kos? Personal, cred ca exagerezi, la fel cum faci si cu Turcia sau Emirate. 

Am fost anul trecut 11 zile in Kos si zau daca vazut insula asa cum o descrii tu...si cunosc si Ferentari. Am fost si pe plaja din Tigaki si la Paradice Beach. Superbe amandoua!

 

In Grecia am fost si pe continent (Halkidiki) dar si in Creta, Kos, Santorini si Rodos. Toate mi-au placut!

Pai era la stiri intr-una. Cu imagini de acolo. Preturile la noi au scazut la jumate in grecia. O fi vreun motiv. Unde e exagerarea? Am spus ca eu nu m-as duce, n-am vorbit in numele altora. Nu-ti pricep agresivitatea? Eu cred ca ai avut noroc ca nu te-ai intilnit cu ei.

Miniaturi atasate

  • kos1.jpg
  • kos2.jpg
  • kos3.jpg
  • kos4.jpg


#17
helbi

helbi

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.545 mesaje

Postat 25 iunie 2015 - 15:36

Insula Kos e invadata de refugiatii din africa si siria. Arata mai rau ca Ferentariul acum. Si nu numai Kos. Eu personal nu m-as duce in grecia vara asta. 

 Nu ai specificat aici ca ai vazut la stiri. Pina la "Eu personal..." vorbesti de parca ai fi fost acolo.

Si la voi si la noi sunt astfel de specimene...si nu mai vin turistii?

Vrei sa-ti spun citi din astia sunt prin Londra? Banuiesc ca nu, ca stii si singura.

 

Oi fi avut eu noroc ca nu i-am intalnit, dar vad ca au mai fost si altii pe-acolo si au ramas incantati de frumusetea plajelor si a insulei.

 

Letitia, nu am vrut deloc sa fiu agresiva, scuze daca asa a sunat. Insa, sunt f multi oameni care nu-si permit concedii la NY ( si aici nu vb de mine), si pt care Grecia si Turcia sunt o optiune mai buna decta litoralul romanesc. Mesaje ca ale tale, bazate doar pe stiri de la TV, ii pot descuraja, si macar de ai avea dreptate! Uita-te la subiectele de Grecia si Turcia si o sa vezi impresiile celor care au fost acolo...si-s f multi multumiti de ce au vazut/primit.



#18
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 25 iunie 2015 - 15:50

Letitia, cred sincer ca a fost un moment de criza acolo dar s-a rezolvat. Nu isi permit grecii sa lase insula prada imigrantilor. [flo2]



#19
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.252 mesaje

Postat 25 iunie 2015 - 16:11

 Nu ai specificat aici ca ai vazut la stiri. Pina la "Eu personal..." vorbesti de parca ai fi fost acolo.

Si la voi si la noi sunt astfel de specimene...si nu mai vin turistii?

Vrei sa-ti spun citi din astia sunt prin Londra? Banuiesc ca nu, ca stii si singura.

 

Oi fi avut eu noroc ca nu i-am intalnit, dar vad ca au mai fost si altii pe-acolo si au ramas incantati de frumusetea plajelor si a insulei.

 

Letitia, nu am vrut deloc sa fiu agresiva, scuze daca asa a sunat. Insa, sunt f multi oameni care nu-si permit concedii la NY ( si aici nu vb de mine), si pt care Grecia si Turcia sunt o optiune mai buna decta litoralul romanesc. Mesaje ca ale tale, bazate doar pe stiri de la TV, ii pot descuraja, si macar de ai avea dreptate! Uita-te la subiectele de Grecia si Turcia si o sa vezi impresiile celor care au fost acolo...si-s f multi multumiti de ce au vazut/primit.

Dar doar nu ai crezut ca am visat despre asa ceva. Si nu, nu m-am dus pina acolo sa transmit in direct ce si cum. Stirile nu sint exagerate pentru ca sint insotite de imagini. Imagini pe care tocmai le-am postat si pot sa mai pun daca vrei. Eu cind ma duc in concediu la plaja vreau sa fiu relaxata, nu mi-ar place sa vad asemenea secvente. N-am inteles paralela cu NY, am postat stirea de mai sus tocmai ca cei ce vor sa mearga sa fie atenti si sa nu se arunce cu capul inainte. Ca nu e ieftin sa mergi in Grecia.  



#20
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.252 mesaje

Postat 25 iunie 2015 - 16:14

Letitia, cred sincer ca a fost un moment de criza acolo dar s-a rezolvat. Nu isi permit grecii sa lase insula prada imigrantilor. [flo2]

Redactor in fiecare seara la stiri ne arata imagini de genul asta. Din Grecia, Italia si Calais. In fiecare zi vin cu miile. La voi la stiri nu da nimic? Aia la Calais ataca soferii cu cutitele. Voi de unde stiti ca aia din Kos nu au cutite? E bine ca voi sinteti asa mai relaxate. Eu sint fricoasa. Suflu si in iaurt.





Etichetat si cu grecia, plaja, insula, vacanta

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Astăzi, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Astăzi, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -