Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (77)

gemeni tripleti

1044 raspunsuri la acest subiect

#31
anna_a

anna_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.257 mesaje

Postat 10 august 2013 - 07:40

am fost si eu la gradi cea cu program 8-18 si am sa le duc acolo, parca era mai misto asta de aproape, dar cea de mai departe are recomandari f bune si ma costa, cu tot cu trasnport chiar un pic mai putin decat as fi dat aici, fara transport, adica 1600 in total,ata asa daca intereseaza pe cineva + suplimentare daca vor mai fi, dar probabil de la anul ca acum sunt f micute fetitele.



#32
danyce

danyce

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 10 august 2013 - 09:03

Anna, succes pe mai departe, adica sa se integreze bine fetitele la gradinita! Cand le duci?

 

Roxy, sper sa te relaxezi la socrii, daca mergi saptamana viitoare.

 

Eu mai inainte am trimis-o pe domnisoara Alma la sora-mea la Strasbourg ( o duce sotul cu masina) pentru o saptamana si deja imi fac o mie de griji si stiu ca o sa-mi fie tare dor de ea. E prima data cand o trimit singura asa departe (sotul se intoarce maine inapoi, iar ea ramane singura cu sora-mea si prietenul ei...O sa aiba program super:  2 zile la Disneyland,  apoi Versailles, Paris centru, inclusiv plimbare pe Sena cu vaporasul+bufet de clatite pe vaporas), dar totusi mi se pare mult inca o saptamana fara ea. Am trimis-o in vacanta ca n-am vrut s-o pedepsesc sa ramana toata vacanta acasa doar pentru ca eu am interzis la calatorii acum.



#33
anna_a

anna_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.257 mesaje

Postat 10 august 2013 - 09:08

lasa danyce ca o sa se simta bine si o sa-i placa sa se plimbe

 

eu le0am trimis pe fete joi dupa-amiaza la socrela cu mama, si ieri zic mi-e dor de fetele mele 

sotul cica, de alea pe care le-ai fi strans de gat si de care te saturasei?

eu: nu, de alea frumoase si cuminti pe care le iubesc, ca am 4 fete eu :)

 

si eu sper sa se acomodeze la gradi si sa nu planga tot timpul sa mi le dea acasa; ele sunt invatate cu lume multa, dar eu stiu daca or sa stea acolo singurele, fara nimeni pe care sa-l cunoasca si mai ales daca o sa manance ceva

o sa le duc de marti sau miercuri, de duc 2 zile asa sa vedem cum e si daca le primesc le duc tot timpul



#34
adishor_1975

adishor_1975

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 121 mesaje

Postat 10 august 2013 - 12:47

Bine v-am regasit, mamici si gravidute. Eram activa pe DC mai ales cand eram gravi si cand fetele erau miici, trece timpul. Porumbitzele mele au 2 ani si jumatate, gradinita etc. Am o intrebare: este o graviduta care va naste doua fetite iarna aceasta/ toamna? Am un trusou 0-12 luni lucruri diverse, rochite, incaltaminte etc. Haine pereche adica si voiam sa le donez. Fetitele mele s-au nascut pe 29 ian, de aceea intrebam de anotimp, sa se potriveasca hainele pe sezon. Daca este cineva interesata, tinem legatura pe mesaj privat? Multumesc , cu drag

#35
balanta_tm

balanta_tm

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 12 august 2013 - 13:34

Buna fetelor, intru si eu sa ma mai plang  [:D].

Cred ca ai mei copii sunt intr-un puseu de crestere, ca sunt tare maraiti, agitati iar Eric se trezeste uneori noaptea. S-a trezit Duminica pe la 5 dimineata si s-a frichinit vreo ora, apoi s-a pus pe plans. Pe la 7 n-am mai rezistat si i l-am dat lui tat-su, sa se chinuie si el sa il adoarma. Degeaba...Pana nu i-am facut un biberon cu lapte n-a adormit. Nu inteleg, el laptele il bea cam pe la 9, nu mai devreme...

Azi m-a trezit la 6, deci un pic mai bine decat Duminica. El a mai adormit pe la 7, pt vreo 45 de minute, eu nu.

Joi, la masa de pranz, m-a facut sa imi stea inima in loc. Cum el manca cam prost masa aia, il tot duceam la geam si ii aratam diverse (devenise cam un obicei asta (stiu ca nu e bine, dar nu mai stiam ce sa fac ca sa manance). Si Joi, se tot frichinea la geam, se tot intindea sa vada diverse si cand mai avea un sfert de castron de mancat, a inceput sa tuseasca si a vomitat tot ce mancase pana atunci. Atat eu cat si eu, eram plini de mancare...Ne-am spalat si apoi i-am desfacut un borcanel cu legume si carne si a mancat (legume ca sa fac un alt piure nu mai aveam fierte, asa ca n-am avut decat varianta de la borcan). Dupa ziua de joi, nu l-am mai dus sa manance la geam (sotul zice ca probabil l-am apasat eu cumva pe burta, in intentia mea de a-l tine bine, si asa i s-a decalnsat voma ). Il tin doar in scaun si aduc 1000 de jucarii, asa incat atunci cand se plictiseste de mancat, incep maimutareala. 

Cert este ca atunci cand l-am vazut vomitand, mi-au venit in fata ochilor imagini cu el mic, cand regurgita o gramada de lapte.

De mancat a reinceput sa manance mai bine pranzul, dar doar cu insistente din partea mea. 

S-au trezit, tre' sa ies. Sper sa mai revin azi.



#36
anabel79

anabel79

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 416 mesaje

Postat 12 august 2013 - 13:49

balanta si la noi Andrei nu mananca deloc bine ....tot cu spectacol mare reusim cate o lingurita, nu stiu daca nu ii este foame ca la spectacol si jucarii noi deschide gura.

Cred ca e foarte greu, eu cu noptile stau la fel treziri dese și foiala mare.Andrei se constipa foarte tare si nu stiu ce sa ii mai dau si cred ca il doare burtica de la asta... 

Si eu cred ca l ai strans de burtica de a vomat se mai intampla stai linistita.....sau  s a inecat cu saliva iar de la tuse mancarea i a venit inapoi.



#37
anna_a

anna_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.257 mesaje

Postat 16 august 2013 - 16:45

Buna fetelor

eu as vinde carutul fetelor ABC Design Zoom din 2011, folosit 1 an, inca in garantie pana in Dec-13; cu toate accesorile incluse: 2 scoici auto Rider, adaptoare pt scoici pe carut, aparatorare de ploaie, plasa de insecte, umbrelute, geanta, aparatoare picioare, toate originale ABC Design. 

 

Zoom este un carucior de plimbare pentru fratiori si gemeni, cel mai mic de pe piata germana.
Ideal pentru copii cu varste apropiate. Diferitele elemente (scaun de plimbare, cos pentru transport, scaun auto) se poate combina in diferite forme universale.

Se pot intoarce cele doua scaune pentru plimbare, dupa cum doriti. Dupa varsta de 1 an a copiilor, parintii pot monta aceste elemente cu fata la directia de mers sau invers. Micutii pot sta unul in spatele celuilalt sau fata in fata.

Manerul este reglabil. De asemeni scaunele de plimbare se dovedesc a fi foarte flexibile si adaptabile. Datorita unghiului de inclinatie a spatarului, copilul este asezat intr-o pozitie optima care ii protejeaza spatele. 
 

Caracteristici:
  • Carucior pentru gemeni.
  • Include 2 sezuturi sport.
  • Maner telescopic reglabil pe inaltime.
  • Cadru de aluminiu.
  • Spatare reglabile.
  • Suport de picioruse ajustabil.
  • Roti anterioare pivotante sau fixe.
  • Ham in 5 puncte.
  • Cos cumparaturi mare.
  • Poate fi utilizat ca sistem travel cu fotoliu auto Rider, Maxi Cosi Cabrio (se achizitioneaza separat).
  • Poate fi utilizat ca sistem travel cu landou.
  • Sezuturile sport se pot monta in orice directie.
Dimensiuni pliat: 89 x 69 x 49 cm.
Greutate: 18.5 kg.

 

mai multe detalii despre carut gasiti pe net. Daca este cineva interesat sa ma contacteze pe privat.

poze aici

https://picasaweb.go...CLOwnMXN2Z3hZg#


Editat de anna_a, 16 august 2013 - 16:45 .


#38
danyce

danyce

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 16 august 2013 - 21:43

Succes la vanzare, Anna_a! Eu exact carucior din asta mi-am cumparat pentru gemeni. Sunt curioasa cu cat il vinzi tu. Eu l-am cumparat de la o familie de aici cu 350 de euro.

 

Wish42,  iti recomand din suflet caruciorul asta. Daca imi aduc aminte, tu ziceai ca nu ti-ai cumparat inca un carucior.



#39
anne`mary

anne`mary

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.357 mesaje

Postat 18 august 2013 - 16:40

Salutare. Noi suntem la mare. Am apucat acum sa citesc un pic in urma dar nu mai ti n minte ce am citit.
Ana, ti au spus educatoarele ce si cat mananca fetele?
Roxi, cum mai e vremea pe acolo? Fetele merg? Alearga? Ai mei sunt la stadiul mers sprijiniti si ne rup spatele :(
Nu mai stiu ce am citit. Ma bate soarele in csp si accentueaza oboseala.
Pup mamicile si gravidutele de gemeni

#40
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 18 august 2013 - 17:27

Anna_a , ai PM ! [:)]
Scuze fetelor ca am dat buzna la voi. O [flor] si un [pup] pt toate si pt toti bebeii[:)]



Etichetat si cu gemeni, tripleti

Panic Questions

  • Deformarea valgus a piciorului

    MaryJane999
    - iun 27 2024 20:14

  • copil agitat

    Diana2024
    - iun 09 2024 20:31

  • Obezitate in sarcina

    Luciana96
    - mai 17 2024 14:51

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

Last Blogs

  • SfârÈ™itul primului trimestru

    Roxxxi
    - Ieri, 23:48

  • Cum am spus apropiaÈ›ilor marea veste

    ABIGAILREBECA
    - Ieri, 21:58

  • Saptamana 20

    MsAndreia
    - Ieri, 21:25

  • Sarcina

    teg
    - Ieri, 16:20

  • AlimentaÈ›ia în trimestrul 3

    DeeliaElena
    - Ieri, 15:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -