Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (77)

gemeni tripleti

1044 raspunsuri la acest subiect

#1021
bea2014

bea2014

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 409 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 21:53

Monika sunt invidiosa pe voi cele care aveti acces la magazinele ikea. Felicitari pt bebelusii tai, par hotarati sa acumuleze cat mai mult pana la termen. Postul tau cu greutatile si cumparaturile m-a emotionat. Imi dau seama ce repede trece timpul si tre sa ma mobilizez si eu cumva, chiar daca sunt departe de casa. Si ai dreptate cu neplacerile care vin la pachet cu trim III, deja nu mi se mai pare asa amuzant noaptea....dar pt bebelusi, orice merita.

#1022
danyce

danyce

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 21:59

Wow,Monik,ce vesti grozave,super greutati,super tu,esti linistita acum,fff bune achizitiile,sa le folositi fericiti.cum sunt patuturile?

 

Danyce,ce bunica buna au nepotii,ideala,sa vina sa stea cu ei...felicitari d-nei ptr efort si tare norocoasa esti cu ea,e altceva sa-ti stii copiii cu mama cat esti la munca,functionezi la parametrii normali,exclus varianta cresei la varsta lor.

o sa fiti o super familie reunita si fericita,cred ca-ti creste inima ca stii ca vine.

 

Pupici

O sa-i fiu recunoscatoare toata viata pentru asta.

 

Pe tine nu o sa te ajute nimeni cu toti copilasii tai?



#1023
danyce

danyce

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 22:06

Monik [pup] felicitari pentru dolofanei! Super greutati! Mai sti cumva ce greutate au avut la morfo de trim II pe la 23 saptamani? Vrem sa vedem patuturile! Sa le stapaniti sanatosi si mancaciosi!

Danyce ai o mama deosebita, nu multe ar fi intrat anticipat la pensie!

Sunt constienta de asta [:)] . Olandezele din jurul meu o vad oricum ca pe o "extraterestra" [:D]  pentru ca bunicile de aici nu se implica nici pe sfert.



#1024
irat

irat

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 23:58

Wow Danyce! Stiam ca va veni mama ta dar nu imi inchipuiam ca va sta atat de mult! Bravo!!! Cred ca va fi tare bine si pentru Alma! [:)]



#1025
danyce

danyce

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 18 februarie 2014 - 10:47

Wow Danyce! Stiam ca va veni mama ta dar nu imi inchipuiam ca va sta atat de mult! Bravo!!! Cred ca va fi tare bine si pentru Alma! [:)]

Si eu cred ca va fi ff bine si pt Alma. O sa recupereze din plin la lb romana si o sa isi intareasca legatura.

Mama o sa mearga des acasa, o data la 2-3 luni. Atunci vom incerca noi sa ne luam liber, pe rand si uneori va veni si matusa sotului.



#1026
irat

irat

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 18 februarie 2014 - 17:11

Apropos de limbi, eu am origini sasesti si vreau sa-i invat pe copilasi limba germana astfel ca mama vorbeste cu ei doar asa. Intrebari pentru cele care aveti puiuti bilingvi: cum se descurca cu vorbitul, au inceput sa vorbeasca mai tarziu, vorbiti ambele limbi cu ei sau una la gradi/scoala - una acasa? Va intreb deoarece eu am fost un caz atipic si am invatat germana si saseste doar la varsta scolara.


Editat de irat, 18 februarie 2014 - 18:17 .


#1027
danyce

danyce

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 18 februarie 2014 - 20:39

Apropos de limbi, eu am origini sasesti si vreau sa-i invat pe copilasi limba germana astfel ca mama vorbeste cu ei doar asa. Intrebari pentru cele care aveti puiuti bilingvi: cum se descurca cu vorbitul, au inceput sa vorbeasca mai tarziu, vorbiti ambele limbi cu ei sau una la gradi/scoala - una acasa? Va intreb deoarece eu am fost un caz atipic si am invatat germana si saseste doar la varsta scolara.

Alma manifesta interes pentru limba romana doar acum. Eu am preferat oricum sa stapaneasca ff bine olandeza si ea a fost mereu incapatanata. Vorbeam uneori cu orele in limba romana si ea ori imi raspundea in olandeza, ori ma apostrofa "mama, hai vorbeste si tu normal (normal = olandeza). Acum are motivatie sa vrea sa stie: sa comunice cu fratele meu si cumnata.


Editat de danyce, 18 februarie 2014 - 20:39 .


#1028
monik33

monik33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 529 mesaje

Postat 18 februarie 2014 - 21:35

Bubu, nu poti sa vii si tu maine??...Invitatia e deschisa, loc e pentru toata lumea!!



#1029
bubu5

bubu5

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 334 mesaje

Postat 19 februarie 2014 - 08:58

Pupici,

 

Monik,multumesc frumos pentru invitatie,e zi plina cu scoala si altele,asa incat te asteptam cu vesti.

 

irat,ce bine ca-i puteti invata germana in familie,vor prinde de drag cu Oma,sunt 2 inavata mai bine impreuna.

 

Danyce,la fel si la voii,vor invata mai bine romana,si lor le place sa faca diverse activitati cu bunicii care nu-s asa de autoritari ca parintii,o iau ca pe un joc.

 

cum va mai simtiti?

 

Ginger,ce mai faceti?



#1030
bea2014

bea2014

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 409 mesaje

Postat 19 februarie 2014 - 10:23

Mamicile cu experienta ne pot spune si noua care sunt lucrurile care tre sa fie cumparate deja cand apare bebe. Ma refer mai mult la hainute sau altele decat patut, biberoane, pampers...



Etichetat si cu gemeni, tripleti

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -