Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Aspirante optimiste>20 ani(831)


605 raspunsuri la acest subiect

#581
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 11 august 2013 - 17:22

dyarnyina_s chiar ma intrebam ce s-a intamplat cu tine;

CoenzimaQ10 se ia toata luna , nu coneaza cand incepi, cam 2 luni cu 1-2 pauza; eu una iau de la Dacia Plant, o sfaram intre dinti; e f gustoasa; vit E forte ( de100 mg) se ia din ziua 5 pana in ziua 19 CM, pentru endometru; de asemenea complexul de B-uri e f important care poate fi luat f usor din borsul de tarate facut in casa;

cat despre histeroscopie ti-a raspuns iulya f la obiect; chiar daca incerci inseminare sau in vitro eu una nu le-as face fara histeroscopie; am ramas uimita cand am aflat ca sunt doctori care se aventureaza sa le faca fara investigatia asta; cum ti-a zis si iulya, histeroscpia vede uterul f bine pe interior; adica HSG-ul si laparo pot iesi f bine, dar sa fie un fibrom micut pe interiorul uterului sau un polip care sa nu lase sa se prinda embrionul; asa tu cum ai CM-ul? ca durata , culoare, cu cheaguri, fara;

nici eu nu cred in infertilitate inexplicabila ci doar intr-una investigata insuficient; de cate ori vb cu cineva care crede ca si-a facut toate analizele, intrebi de o analiza sau investigstie si afli ca nu le-a facut;

acum sa stii ca o cauza poate fi si psihicul- care este cel mai usor si totodata cel mai greu de rezolvata ca sa spun asa; 

desi la nivel constient ne dorim ceva, poate e nevoie sa punem in acord constientul cu subconstientul ; asa mi-a zis un doctor;

oricum eu sunt sigura ca discutiile cu fetele de pe forum ne vor ajuta  rand pe rand sa ne vedem visul implinit; spre bucuria mea aici sunt fete foarte bine documentate in privinta infertilitatii si ca  urmare a discutiilor cu ele o sa stim mai bine ce sa discutam cu medicul sau ce analize sa facem suplimentar;



#582
Didi81

Didi81

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.472 mesaje

Postat 11 august 2013 - 21:56

Bubub, imi pare f rau sa aud prin ce treci, dar cum au spus si celelalte fete, tare mult as vrea sa ramai aici pt ca suntem prietene si ne sustinem unele pe altele, ne ajutam cand suntem in perioade dificile. Capul sus si vor veni cu siguranta si vremuri mai bune  [pup]

 

dyarnyina_s, e cam la limita TSH-ul ce-i drept, mai ales ca in sarcina oricum o cam ia razna. Eu cred ca trebuie urmarit cu atentie...

 

Ella, parca intrebai de seleniu. Nu stiu ce legatura are cu tiroida, insa nucile braziliene au ff mult seleniu, muuult mai mult decat al 2-lea cel mai bogat aliment in seleniu, deci sunt pe primul loc detasat. O singura nuca de-asta iti asigura doza zilnica recomandata. Oricum, e un bun anti-oxidant, rau nu face daca nu exagerezi si il prefer din surse naturale decat suplimente. Eu mai cumpar din cand in cand 100 gr si mai mananc asa 1-2 nuci pe zi  [:D]



#583
danutza1978

danutza1978

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 761 mesaje

Postat 12 august 2013 - 06:38

Neata fetelor! Va doresc o saptamana buna si mai racoroasa!
Eu am ajuns aseara de la Tg Ocna dupa 5 zile superbe de concediu. Nicio veste buna nu aveti?? barza asta isi cam face de cap! Eu sunt in z11 si prestam inca din z7...poate poate se prinde ceva.
Va pup dulce!!!!

#584
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 12 august 2013 - 06:45

Buna dimineata si de la mine, va astept la cafea.



#585
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 12 august 2013 - 06:50

Bubuali imi pare sincer rau de necazurile prin care treci. Eu iti doresc sa faci alegerea corecta pentru tine si sa-ti asculti inima. Te rog si eu sa nu ne parasesti. Mi-ai devenit atat de draga, chiar daca nu ne-am vazut niciodata pentru mine esti ca o sora mai mare.

Te imbratisez. Ai grija de tine!



#586
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 12 august 2013 - 06:55

Arrya casa de piatra si copilasi sanatosi!

Floren ma bucur ca pauza nu va stricat casnicia. Multi ani fericiti impreuna de acum inainte.

Maryella mama este bine. Slava Domnului ca a trecut cu bine peste necazul asta. SI nepotica ( care a ajuns si ea la spital in aceeasi perioada cu mama de enterocolita)si-a mai revenit si este in regula acum.

Danutza tin pumnii sa se prinda luna asta.

Ella cand ai urmatorul control? Te astept cu rezultate super bune.

Caresse cum merge cu lucrarea?

[pup][pup] pt toate.



#587
corina.ion

corina.ion

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.168 mesaje

Postat 12 august 2013 - 07:00

Fetelor despre mine nu pot sa spun decat ca voi pierde startul si luna asta. Dr. meu este in concediu pana pe 20 ( dupa ovulatie) si inca nu am primit unda verde. La alt dr nu vreau sa merg ca iar ma pune sa repet toate analizele nu stiu nici daca imi da sa-mi fac si analizele de trombofilie etc.

Pana una alta ma pregatesc pentru o nunta pe care o am sambata. Incerc sa-mi ocup timpul cu altele ca sa nu ma mai gandesc.

Ella se pare ca avem sanse sa prindem odiseea impreuna pana la urma.



#588
camcris

camcris

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.773 mesaje

Postat 12 august 2013 - 07:57

buna dimineata fetelor

bubulai sunt alaturi si de tine si imi pare tare rau de aceste probleme

 

fetelor cine vrea sa sa ocupe se faca capitol nou, utilizatorul este ingeras2007 parola o trimit la cerere prin PM

trebuie actualizata prima pagina, deorece bubulai deschidea capitol nou de pe conutul ei

as dori sa pastrati prima pagina cu gravidutele, fetele vechi si sa adaugati fetele noi, iar un capitol sa se fac la 20 pagini este mult mai usor de urmarit asa, ce parere aveti?

daca vreti sa rama listuta cu fetele aspirante cu tote detaliile sau doar vreti numele fara istoric........

 

astept cereri   [:)]

 

o zi frumoasa si un inceput de saptamana minunat

[pup]  [pup]  [pup]  [pup]  [pup]



#589
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 12 august 2013 - 08:05

Buna dimineata fetelor!

Apar si eu fuguta la cafea [cit] .

Eu m-am plimbat tot weekend-ul si asa de bine a fost.

Mai am 3 zile de munca si apoi concediu  [soricel]  [soricel]  [soricel] . Duminica plec la mareeee [beach]  [pool] .

Didi, am tot citit pe net diverse articole cum ca seleniul ajuta fff tare in tiroidita autoimuna Hashimoto. Ajuta sistemul imunitar si erau chiar persoane care spuneau ca le-am scazut acei anticorpi fff mult si s-a incetinit mult procesul de atac asupra tiroidei.

Corina, imi pare rau ca pierzi luna asta, dar ma bucur ca avem sanse sa prindem aceeasi odisee. Imi pare rau ca Bubu nu o sa fie cu noi, dar poate ca se rezolva problemele si la ea si revine cu forte proaspete. La endocrinolog trebuie sa ajung la sf lunii septembrie, atunci fac 8 saptamani de tratament. Saptamana asta o sa ajung si la ginecolog sa ii spun de minunile astea cu tiroida si sa vedem ce zice si ea, apoi pana la sf lui septembrie nu mai fac nimic, ma relaxez si ma rog la Dumnezeu sa fie totul bine si sa nu mai apara nimic nou.

Va pup dragelor si va doresc o zi minunata.

Eu o sa am din nou 3 zile super pline, ca doar plec in concediu si trebuie sa muncesc si pentru zilele libere  [batcap]  [batcap]  [batcap] .



#590
raisa28

raisa28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 12 august 2013 - 09:44

Buna si de la mine

Din pacate nu ma pricep la deschis capitole asa ca poate se ofera alte fete mai istete ca mine [batcap] .

Va pup si va doresc o saptamana usoara !




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -