Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Viata in Germania si Elvetia cap. 87


848 raspunsuri la acest subiect

#521
selina-d

selina-d

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 491 mesaje

Postat 16 octombrie 2015 - 14:39

A fost cineva dintre voi la Legoland in Günzburg? Ma duc cu copiii saptamana viitoare, avem o zi intreaga planificata sa stam inauntru. Sper ca vremea sa tina cu noi. Cum vi s-a parut?

 

Pe drum inapoi am avea o jumatate de zi in care am putea vizita ceva din zona de nord a Bayernului, un castel, un orasel dragut, dar nu stiu ce. Aveti ceva sugestii? Nu vreau sa merg prea inspre sud ca imi e groaza de drumul inapoi (stam in Sachsen). Baietii mei au 8 si 5 ani, nu se prea omoara dupa muzee, dar le plac locuri noi. Poate aveti vreo idee [flo2]



#522
puiul11

puiul11

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 456 mesaje

Postat 16 octombrie 2015 - 20:04

Hallo selina-d,

am fost si noi la Legoland anul trecut, aglomeratie, cozi si trebe multa alergatura daca vrei sa ai timp sa te dai si sa vezi totul. Jocurile cu apa pe vremea asta noi le-am ocolit dar daca sunteti pregatiti si cu haine de schimb zic ca puteti sa profitati. Stiu ca exista de cumparat la intrare un card extra costa ceva in plus, cu care poti intra in fata fara a sta la coada. 



#523
selina-d

selina-d

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 491 mesaje

Postat 16 octombrie 2015 - 23:25

Hallo selina-d,

am fost si noi la Legoland anul trecut, aglomeratie, cozi si trebe multa alergatura daca vrei sa ai timp sa te dai si sa vezi totul. Jocurile cu apa pe vremea asta noi le-am ocolit dar daca sunteti pregatiti si cu haine de schimb zic ca puteti sa profitati. Stiu ca exista de cumparat la intrare un card extra costa ceva in plus, cu care poti intra in fata fara a sta la coada. 

 

multumesc de sfaturi, am mai citit si eu un pic in stanga si in dreapta, dar copiii asa au votat [:)]

 

Ce sa fac si eu, mai ascult de copii, ca si ei mai trebuie sa asculte de mine [pk]

 

Am retinut sfatul cu haine de schimb, [flo2]  sper sa nu ne udam prea tare, am vazut si eu ca sunt diverse chestii cu apa.



#524
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 17 octombrie 2015 - 11:59

Intre Muenchen si Nuerenberg este o manastire faina, Weltenburg o cheama...au bere facuta de ei si mancare ft buna...te poti uita pe net..dar eu o recomand..



#525
selina-d

selina-d

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 491 mesaje

Postat 17 octombrie 2015 - 14:15

Intre Muenchen si Nuerenberg este o manastire faina, Weltenburg o cheama...au bere facuta de ei si mancare ft buna...te poti uita pe net..dar eu o recomand..

 

Mersi, pare interesant, am trecut pe lista [flo2]



#526
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 17 octombrie 2015 - 18:53

Selina, cu multa placere. Eu as da cu google : Sehenswürdigkeiten in der Nähe von xxx....si vezi ce gasesti...noi asa gasim mereu locurile interesante...

 

Kelheim e iar dragut (acolo se face berea Schneider Weisse), e langa Weltenburg, la 80

de km de München...Befreiungshalle in Kelheim e iar interesanta..



#527
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 17 octombrie 2015 - 18:56

Noi suntem fani Saxen si Bayern  [:)]



#528
puiul11

puiul11

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 456 mesaje

Postat 17 octombrie 2015 - 19:34

La Piratenschlacht acolo erau uzi pana la piele, chit caci noi am fost in noiembrie( ultima zi de sezon) aici in barci sunt tunuri cu apa care se uda reciproc cu cei din barcile vecine sau de pe margine.

Si alor mei le-a placut si ei mai vor dar eu zic caci la vara.

Noi am fost fffff mult la Playmobil frumos si acolo,dar acum ai mei sunt cam marisori si au fost de s-au saturat. 



#529
selina-d

selina-d

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 491 mesaje

Postat 17 octombrie 2015 - 22:27

Vai vai puiule, crezi ca scapam neudati? Deci trebuie sa am set complet de haine la mine? [batcap]  Nu stiu daca pot cara atata, plus apa, plus cate mai avem....Deja ma si gandesc ca las camera mare de foto acasa si fac poze cu telefonul. Oricum mergem, biletele le-am luat deja. Mi-e un pic groaza, dar ce nu fac eu sa ii vad fericiti.

 

Ella, mersi de sugestii [:)]  Sachsenul e chiar foarte frumos si sunt multe de vazut, dar noi fiind aici am cam bifat tot ce era. Acum ma uitam pe drum inapoi prin Bayern sigur mai gasim ceva de vizitat. Poate mai intram in Nürnberg, ca am fost cu multi ani in urma cand inca nu aveam copii si mi-a ramas in minte foarte placut. Acum insa sigur vad tot din alta perspectiva, si ma gandesc sa fie ceva sa le placa la copii si sa nu se plictiseasca, sau mai rau - sa fuga in toate directiile si eu sa nu stiu cum sa ma impart (sunt singura cu ei).



#530
deni_de

deni_de

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 18 octombrie 2015 - 19:45

Selina, care este ruta voastra? In care zi va intoarceti acasa? 

Noi locuim linga Regensburg. Poate pot sa-ti dau ceva idei. Eventual ne intilnim pe undeva :) Baietii mei au 8 si 4 ani.

La Legoland e aglomerat daca mergi in weekend. In cursul saptaminii e acceptabil.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -