Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fibrom uterin (33)


517 raspunsuri la acest subiect

#491
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 09 octombrie 2014 - 19:18

V-am mai scris eu de prietena mea cu fibrom. Pana la urma si l-a scos chirugical asta vara. La masuratoare a avut 17 cm. :( Acum mai are de asteptat cateva luni pana are voie sa incerce sa ramana gravida. (6 luni de la operatie)

Succes tuturor!

#492
Violeta_ND

Violeta_ND

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 730 mesaje

Postat 31 octombrie 2014 - 22:30

Ce mai faceti fetelor?

Noi suntem bine. Mihaita creste, merge in 4 labe si tinut de mana. De acum incolo trebuie sa stau mereu pe langa el. S-a cam dus timpul meu liber. Am fost pe la tara de unde m-am intors cu un kg in plus. Inca mai am 3 kg in plus fata de inceputul sarcinii si muuuulte kg fata de cum eram acum cativa ani. Laba piciorului s-a marit in sarcina si trebuie sa-mi caut marimea 40 la incaltamintea sport. La cea eleganta nu stiu, ca nu am mai purtat.

Olimp, cum mai esti? Cum merge sarcina?

Floren, ce mai faci?



#493
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 01 noiembrie 2014 - 13:12

buna fetelor..in sfarsit ceva vesti ..

 

lavi imi pare bine ca s-a terminat cu bine poveste prietenei tale , sa i ajute DD sa fie bine si sa ramana cat mai repde insarcinata..fibromul era imens bine ca a scapat de el..

 

vio salutam pe micul plimbaret....noi suntem bine crestem , pe 11 nov am morfologia de trim 2 , cresc iar in greutate ca si in sarcina cu ilinca [batcap] [batcap] [batcap] ..dar le dau eu jos ...in prima sarcina am pus 30 de kg iar cand ilinca a facut 11 luni le dadusem jos..acum sper sa fac la fel..

 

ilinca e bine alearga toata ziua , e inaltuta , papa bine , doarme singurica toata noaptea si s-a autointarcat...asteptam sa vina bb2 care este inca surpriza chear daca am ajuns in luna 5 nu stim inca ce este , nu avrut sa facem cunostita..si-a tot bagat cordonul intre picioruse..poate la urmatoarea ecografie..



#494
Sherry

Sherry

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 03 noiembrie 2014 - 16:04

Dragelor, vas ca am scris acum 3 luni!!!! Andrei e un scump, are 5 lunj si 1 sapt. Sta pe burtica, isi baga picioarele in gura, mai nou poate sa ridice si manutele cand sta pe burta si se rostogoleste. Il iubesc mult de tot! Suntem bine, cu "probleme" specifice varstei. Ii displace maxim sa il imbrac, asa ca protesteaza. Are o pasiune pt degetwle mari si le suge cu succes de la ambele maini:)).
Eu am facut eco la 3 luni si mai am doar 1 fibrom din 3,nu mai stiu acum dimensiunea. Uterul arata bine, nu mai ezte fibromatos. Mai repet la 6 luni.
Bb imi ocupa tot timpul, nu apuc sa fac nimic. Dar e frumos! Va pup!!!!

#495
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 03 noiembrie 2014 - 19:09

Olimp, multumesc!
Sarcina usoara si frumoasa!

#496
Violeta_ND

Violeta_ND

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 730 mesaje

Postat 09 noiembrie 2014 - 16:35

Olimp, ce bine ca sarcina merge bine! Si eu mai vreau burtica! Macar sa-mi revin fizic si apoi programam si fratiorul.

Eu am fost pe la tara si am inceput sa ma ingras. Inca mai am 3 kg de dat jos si tot mananc lucruri interzise. Am zis ca ma duc pe la sala.

Sherry imi aduc aminte cum era pe la 5 luni..Fevine mai frumos cu cat creste si fac mai multa miscare, inteleg mai multe.

Floren,cu ce te mai ocupi?



#497
Floren_

Floren_

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 520 mesaje

Postat 13 noiembrie 2014 - 21:23

Fetelor, ce bine imi pare sa citesc din nou vesti de la voi!!! [pup]

M-am tot intrebat ce mai faceti, cat de mari s-au facut bobocei, si mai ales ce surpriza ascunde Olimp in burtica? Vad ca enigma asta nu s-a elucidat inca, dar cu siguranta la urmatoarea ecografie se va lamuri misterul. Pana la urma chiar nu conteaza, sanatos/sanatoasa sa fie!

 

Mihaita, plimbaretule, ai inceput sa o alergi pe mami? Pup baiatul frumos! [pup]

Ilincuta, domnisoara frumoasa si cuminte, ai inceput sa vorbesti? [pup]

Andrei, pup piciorute dolofane de bebelus dragalas! [pup]

 

Despre mine nu ar fi prea multe de spus. Imi astept sotul care ar trebui  sa vina din voiaj pana la sfarsitul acestei luni. Abia astept sa-l revad! Imi este teribil de dor de el! 

Dupa ce ajunge acasa, il las cateva zile sa-si traga sufletul si apoi, asa cum am stability impreuna, mergem sa mai facem cateva investigatii. Am reusit sa-mi fac o programare la unul dintre cei mai buni ginecologi din Constanta - dr, Fawaz,(se ocupa si de probleme de inferilitate, inseminari si fertilizare in vitro) dar din pacate nu am prins programare decat in ianuarie (avea agenda plina). Nu conteaza, pana ii ianuarie nu mai e mult. Sper ca la inceputul anului viitor sa pot veni si eu cu o veste buna.

Vio, tin pumnii stransi sa vina cat mai repede surioara sau fratiorul lui Mihaita!

 

Va imbratisez cu mare, mare drag pe toate si va doresc tot binele din lume! [pup]  [pup] [pup]  



#498
Violeta_ND

Violeta_ND

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 730 mesaje

Postat 01 februarie 2015 - 21:37

Fetelor, ce mai faceti?

Noi am facut un an, am luat din mot. Mihaita e destul de energic, imi cam termina bateriile.

Floren, v-ati apucat de proiectul bebe?

Olimp, cum mai esti? Ce mai face Ilincuta? Dar bebe 2?



#499
Sherry

Sherry

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 02 februarie 2015 - 18:04

Fetele va pup si sper ca sunteti bine!
La multi ani Mihaita! Sa fie sanatos si sa va aduca numai bucurii, Vio!
Andrei e o zgatie mica. Are 8 luni deja, merge in 4 labe si se ridica in genunchi. Am trecut de prima raceala, ne straduim sa papam diversificat. E minunat! E din ce in ce mai curios. Nu ar sta o clipa.
Floren succes cu barza!
Olimp sarcina usoara in continuare!

#500
olimp

olimp

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.273 mesaje

Postat 04 februarie 2015 - 13:16

buna fetelor.... [flo2]

 

mai am 4 saptamani pana la marea intalnire..si vom avea un baietel..rares..il asteptam cu mare drag..

 

floren [flo2] [flo2] [flo2]  ilionca vorbeste doar de ale ei bebeleasca , intelege tot ce discutam cu ea si ii cerem noi nu prea pricepem chineza ei [:-)))]

 

vio cum mai sunteti vine bb2 ? succes..

 

sherry inca putin si isi va da drumul..apoi sa te tii dupa el.. [:-)))]

 

pup toate fetele..




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -