Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fibrom uterin (33)


517 raspunsuri la acest subiect

#511
Sherry

Sherry

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 20 aprilie 2016 - 09:33

Salutare fetelor! Nu am mai scris de mult tare. Am inceput serviciul acum 1 an deja si nu am mai avut timp de nimic. In septembrie-octombrie anul trecut am avut prea mult de munca si am stat prea mult pe scaun si in picioare si am avut niste dureri de noada. Am facut masaj pe pat de jad si s-au ameliorat, acum trebuie sa fac fizioterapie.

 

Andrei are aproape 1 an si 11 luni, este baiat mare. Acum ma chinui cu intarcarea, aseara la culcare i-am dat pentru ultima oara, sper. Sa vad cum o fi azi la culcare.

 

Fibroamele mele sunt cam la fel si dupa nastere, iar uterul tot fibromatos. Eu speram sa isi revina, dar asta e. In cateva luni as vrea sa pun de un bebe nou!

 

Vio cum e cu durerile pe picior, ai scapat? Ai facut vreun rmn ceva?

Floren, multa bafta cu adoptia!

Olimp, cum sunt copii?

Miniaturi atasate

  • 20160413_185822.jpg


#512
Sherry

Sherry

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 20 aprilie 2016 - 09:35

Nebuni, sarcina usoara, ramai optimista si va fi totul bine! Cum esti, ai dureri?



#513
Floren_

Floren_

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 520 mesaje

Postat 06 mai 2016 - 09:49

Hristos a inviat!

Doamne, ce repede a mai trecut timpul! A trecut mai bine de un an de cand nu am mai intrat aici.

Sherry, ai o minune de baiat! Cat e de frumos! [pup]

Olimp, Vio, cum mai sunteti? Ce mai fac copilasii vostri? Sper ca sunteti sanatosi cu totii si ca v-ati simtit bine de Paste alaturi de familie.

 

Noi suntem ok. Nu am mai intrat pe forum pentru ca nu am avut nicio noutate de impartasit... pana acum, caci acum am!!!

Cu cateva zile in urma am fost anuntati ca am fost pusi in potrivire cu o fetita de 3 ani si 4 luni, satena, cu ochi caprui. Am fost impreuna cu sotul  la Directie si I-am consultat fisa. Pare totul in regula, iar chipul micut si frumos din poza ne-a topit sufletele. Saptamana viitoare mergem sa o cunoastem (am fi plecat pe loc spre ea dar se afla in alt judet, la peste 300 km, si trebuie sa aranjam cu serviciul). O sa fie dificil cu vizitele dar ne descurcam noi. Sa ne tineti pumii, ca sa mearga totul mai usor!

Va pupam cu drag si promit sa va povestesc mai multe saptamana viitoare!

[pup]  [pup] [pup]  



#514
Sherry

Sherry

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 09 mai 2016 - 12:48

Bafta multa Floren!!!! Mersi mult! :*

 

Fetelor, este vreuna dintre voi care a nascut natural? Oare este absurd sa ma gandesc sa incerc o nastere naturala dupa cezariana? Stiu ca sunt doctori pro acestui lucru, am si gasit unul, doar ca daca ar fi sa il aleg pe el cand va fi cazul ar trebui sa nasc la particular, cu niste costuri cam mari.


Editat de Sherry, 09 mai 2016 - 12:48 .


#515
Violeta_ND

Violeta_ND

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 730 mesaje

Postat 29 iulie 2016 - 14:00

Buna fetelor

Nu am intrat de mult pentru ca nu mai erau postari noi. 

Mihaita e foarte activ si acum suntem in plin antrenament pentru renuntat la pampers. Suntem aproape de scapat definitiv.

Din pacate am si vesti proaste: sotul a fost diagnosticat cu o forma de leucemie. Am trecut prin multe... A inceput tratamentul si avem mari emotii.

Am mai incercat pana acum cateva luni sa raman insarcinata, fara succes. Imi doresc un fratior pentru Mihai.

Fetelor, imi pare bine sa aud numai de bine din partea voastra. Sanatate la copiii, sa creasca mari si frumosi. 

Floren, cum a ramas cu adoptia? Ati reusit?

Salutari la toate [flor]



#516
Floren_

Floren_

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 520 mesaje

Postat 30 iulie 2016 - 14:47



Buna fetelor

Nu am intrat de mult pentru ca nu mai erau postari noi. 

Mihaita e foarte activ si acum suntem in plin antrenament pentru renuntat la pampers. Suntem aproape de scapat definitiv.

Din pacate am si vesti proaste: sotul a fost diagnosticat cu o forma de leucemie. Am trecut prin multe... A inceput tratamentul si avem mari emotii.

Am mai incercat pana acum cateva luni sa raman insarcinata, fara succes. Imi doresc un fratior pentru Mihai.

Fetelor, imi pare bine sa aud numai de bine din partea voastra. Sanatate la copiii, sa creasca mari si frumosi. 

Floren, cum a ramas cu adoptia? Ati reusit?

Salutari la toate [flor]

 

Vio, ma bucur tare mult ca ai revenit cu vesti, desi tare bine ar fi fost ca toate vestile sa fie bune.  Tinem pumnii ca tratamentul sotului tau sa dea rezultate bune si sa se faca bine. 

 Mihaita cred ca e deja baiat mare si daca scapati si de pampers va fi mult mai usor pentru toti. Nici nu mai stiu cati ani are... vorbeste?

 

 Noi, pe langa multe probleme, avem si o veste minunata care pune in umbra toate celelalte greutati: de aproape doua luni suntem parintii unei fetite de 3 ani si 6 luni, Denisa Maria, o minune de copil cum nici nu am indraznit sa visam.  Este micuta, inteligenta, frumoasa, cu un nasuc mic cat un nasturel si niste ochi mari de caprioara... la inceput era timida si crispata, dar acum, dupa aproape doua luni, este la fel de zvapaiata si dezinvolta ca orice alt copil. 

Fata mea, care la inceput nu stia sa spuna decat cateva cuvinte acum spune poezii si canta cantecele. S-a acomodat surprinzator de usor si suntem cu totii topiti dupa ea. 

 Eu si sotul meu regretam acum ca nu am facut pasul asta cu mai mult timp in urma, dar daca situatia noastra financiara se va schimba favorabil in viitorul apropiat, asa cum speram,  am vrea sa mai adoptam un copil. 

Va pupam, va imbratisam cu drag si asteptam vesti bune de la voi! [pup]  [pup] 


Editat de Floren_, 30 iulie 2016 - 14:50 .


#517
Sherry

Sherry

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 06 septembrie 2016 - 09:48

Vio, sanatate multa sotului! Sa dea Dumnezeu sa treceti usor peste aceasta incercare :(

Sigur va scapa repede Mihaita de scutec! Andrei nu este inca interesat, asa ca mai am rabdare!

Floren felicitari! Ce veste frumoasa! Sa fiti fericiti si sanatosi cu totii!

 

Andrei la 2 ani si 3 luni este un nazdravan, vorbeste in propozitii si este foarte simpatic. Ii plac mult cartile, lucru care ma bucura foarte tare. Este curios si foarte implicat in orice. Acum este la bunici de la inceputul lui iulie, ne vedem cam in  weeenduri si imi este foarte dor de el!



#518
andreea22can

andreea22can

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 152 mesaje

Postat 04 februarie 2019 - 11:35

Buna fetelor...ma alatur si eu voua...cu un superb uter fibromatos si 2 sarcini pierdute in trimestrul 2...s-a mai deschis alt capitol si mi-a scapat sau nu a mai scris nimeni de 2 ani si jumatate?




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -