Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

FIV Turcia - 12

fiv turcia tayfun

244 raspunsuri la acest subiect

#51
EllaE

EllaE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 24 iunie 2013 - 23:04

Bebel [pk]  sa stii ca au fost ceva aventuri si pe drumul de intoarcerd. Chiar in port in dupa-amiaza cand trebuia sa plecam noi, a fost un meeting organizat, ref proteste cunoscute. Si toate stradutele din zona erau pline de masinile politiei, accesul auto straine fiind interzis. Deci soferul nu a putut ajunge, la fel nici un taxi. Pana la urma ne-am deplasat noi lipa lipa pana la carrefour-ul din zona si ne-am intalnit acolo cu soferul - dupa alte 30 de minute de cautat microbuz in zona - noroc cu Starbucks-ul ca poate fi punct de reper peste tot. Oricum soferul s-a dovedit foarte simpatic si atent, a fost extrem de gingas in stil, si chiar am trecut pe la garajul lor si a luat un renault mai silentios.

Iar in aeroport, pentru ca ajunsesem mai devreme, un nou rasfat - eu m-am asezat pe un scaun moale si comod, iar sotul meu imi aducea testere de parfumuri - alese de el si verifica pe care mi-l doresc (blind test, nu stiam ce parfum este). Ne-am dat seama cu placere ca avem aceleasi gusturi, fie mirosuri in alegerea parfumului. E adevarat nu erau dintre cele mai ieftine... dar ne-am amuzat tare, tare...



#52
EllaE

EllaE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 24 iunie 2013 - 23:06

Nelay multumesc. Doamne ajuta!

Dupa beta - ref prednison - ai mai injumatatit pastila de 16mg? Cate zile?



#53
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 25 iunie 2013 - 07:04

Ella,

 

Sunt total de acord cu tine si ai toata sustinerea mea: mi se pare normal si firesc sa nu fii presata in a anunta cand faci beta sau orice altceva.

Datoria noastra, a tuturor celor care ne-am intalnit in acest spatiu virtual, este, mai intai de toate sa ne intelegem si sa ne sustinem reciproc.Fara presiuni, fara explicatii, fara termene..astea le avem din exterior, din societatea in care traim zi de zi.

 

Asa ca draga mea, fii relaxata si pastreaza bucuria care te-a insotit pe taramurile otomane.

 

Va pup pe toate.


Editat de Hatice, 25 iunie 2013 - 07:05 .


#54
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 25 iunie 2013 - 08:30

Ella, am luat timp de o saptamana 1 pastila o zi da una nu, iar dupa aceea jumatate de pastila o zi da una nu si am oprit. Asa mi-a spus Daniela sa fac.
Hatice [flor]
Nimeni nu cred ca incearca sa preseze pe cineva , din contra... Fetele sunt atat de nerabdatoare sa afle daca beta este pozitiv. Asa isi mai fac si ele sperante [:)]
De fapt eu va inteleg pe toate pt ca la inceput si eu eram tare nerabdatoare sa mai aflu una alta , tinand cont ca urma sa plec si eu la Tayfun.
Dar, eu nu am anuntat ziua ET ( am fost data de gol:)) ) si atunci am spus ca da, asa este. Nu am anuntat pt ca eram ft emotionata si cand m-am intors cu 2 bebei la purtator erau de gr2. Si spre rusinea mea , am fost putin dezamagita. M-au cuprins emotiile si nu stiam ce sa mai fac si cum sa reactionez.
Dupa ce m-am intors a fost ok, dar cand a trebuit sa anunt beta nu am facut-o. Nu ca nu am vrut sa impartasesc cu voi ceva atat de minunat. Din contra.
Beta la mine a fost micut iar eu atunci nu stiam ce sa cred . Asa ca am preferat sa repet peste 2 zile sa fiu sigura ca este ok. A fost ok si beta nr 2... Iar eu tot nu credeam . Traiam parca intr-un vis.
Am zis sa astept beta nr 3 sa fiu eu sigura sigura ( dupa 3 esecuri am luat-o razna :)) ) cred ca si daca vedeam beta 1 ,3729202287 nu credeam:))
Iar beta 3 crescuse mai mult decat ne asteptam !!!!!!!
M-am prog imediat la dr si mi-a spus ca este acolo sacul, se vede si cel vitelin dar bebe inca nu.
Eu fiind la prima sarcina, ma asteptam sa il si vad:))
Atunci am zis offfffff , mai astept pana il vad !!!! Nu mai aveam rabdare,trebuia sa va anunt.
Iar dupa aceea am fost iarasi la eco, l-am vazut pe bebe dar.... Nu am auzit inimioara !!! Am zis ca inebunesc:))
Iarasi v-am pus pe stand by. Dupa 2 sapt m-am dus iarasi la eco si atunci am auzit si inimioara.
Era timpul sa va anunt , ca am reusit si eu. Iar din acei 2 bebei... Unul a fost luptator ! Asa cum a fost el , de gr2. Cand ma gandesc ca eram putin dezamagita, imi este rusine de mine si imi era rusine si de bebe ca nu am avut incredere in el. Pt ca am avut si embrioni de gr 1 si nu s-a lipit nici unul... De acolo si teama mea.
Dar, dupa aceea am venit si v-am spus totul in detaliu... Imi pare rau ca v-am lasat sa asteptati . Dar... IMI ERA TEAMA! Nu am avut de la inceput o beta mare incat sa zic gata, imediat ma duc si le anunt pe fete...
Pana nu am auzit inimioara nu ma puteam bucura, nu credeam si tot asa.
Dar... ii multumesc lui D-zeu ca am reusit !!!!!!!! Pana acum nu imi vine sa cred . Bebe tot imi zice, uite sunt aici.. Il mangai, rad, zambesc, vb cu el si mi se umple inima de fericire.
Pana nu o sa il vad in fata ochiilor , o sa am impresia ca traiesc un vis.
Eu va doresc la toate sa aveti un beta pozitiv si sa ajungeti sa auziti inimioara bebelusului [ruga]
Sa ne vedem toate intr-un parc cu bebeii dupa noi:))))) si sa depanam amintiri[:D]

Va [pup] pe toate !

Editat de Nelay_star, 25 iunie 2013 - 08:55 .


#55
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 25 iunie 2013 - 08:52

Ella noi asteptam cumintele sa imparti bucuria reusitei cu noi, si toate, pe rand, la fel, pana la ultima, dupa care sa redenumim acest topic "Gravidutze si mamici in urma taifunului"!



#56
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 25 iunie 2013 - 09:07

Nelay, imi aduc aminte perfect perioada si emotia cu care cautam postarea ta..te-am inteles si ti-am respectat dorinta caci, din pacate stiu si eu, dupa atatea incercari cat e de greu..Stresul exista deja, sa nu il mai adaugam si noi..poate vorbesc mai mult din punctul meu de vedere, e doar opinia mea, de care, cel putin in cazul meu, va voi ruga sa tineti cont.

 

[flo2]

 



#57
Nelay_star

Nelay_star

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 25 iunie 2013 - 09:59

Hatice, stiu... Eu va citeam in fiecare zi. De 100 de ori pe zi:))
Mai spuneam una alta, dar nimic concret.
O sa tinem cont , nu iti face griji[flor]

#58
EllaE

EllaE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 25 iunie 2013 - 10:21

Tocmai ce mi-am facut decapeptylul. Deci in urmatoarele 3 zile ma voi lafai printre pagini relaxante si filme light. Daca aveti ceva recomandari pe care sa le foloseasca toata lumea .... de filme cu efect de implantare ..... [pup] [pegeam]

Nelay, Hatice, Bebel, fetelor dragi [flor]

Voi ce mai faceti?

 

Si ceva mai serios - stiu ca la un momendat s-au discutat niste tarife destul de ridicate pentru histeroscopie si laparoscopie (parca ~6.000€ si 12.000€) la Dr T - ceva imi spune ca acelea erau oficiale pentru cetatenii turci. Dar in conditiile in care mi s-a spus ca HSC pentru indreptarea uterului meu in forma de T (care nu este o operatie tocmai usoara - trebuie sa taie din peretii utelului) costa 1400 €, fiind tarif preferential pentru cetatenii romani, va sugerez sa mai verificati inca o data, cerand tariful pentru cetatenii romani - nu mai stiu cine era interesata de subiect.

Pup



#59
dellya86

dellya86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 930 mesaje

Postat 25 iunie 2013 - 10:26

Nelay   [flo2] imi aduc aminte cum te intreba toata lumea, eram nerabdatoare sa aflu [alcool] dar cat a fost primul beta?

Ella bine ati revenit acasa, va pupam si promitem ca nu te intrebam nimic  [ups]

 

O sa o intreb pe Nelay si pe celelalte gravidute daca au avut simptome pana la aflarea bhcg-ului, daca a fost ceva diferit  [fri]



#60
dellya86

dellya86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 930 mesaje

Postat 25 iunie 2013 - 10:29

Ella eu intrebam, dar mie asa mi-a raspuns semra, si doar a vazut adresa de email si ca am vb in romana...Oricum e bine de stiut, chiar ma intrebam de ce o operatie costa de 3 4 ori mai mult decat un fiv





Etichetat si cu fiv, turcia, tayfun

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -