Sari la conținut

Sari la conținut

* * * * * 5 voturi

FIV Turcia - 12

fiv turcia tayfun

244 raspunsuri la acest subiect

Michelle_S

Michelle_S

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 784 mesaje

Postat 24 iunie 2013 - 19:29

Bebel, ploaiedevara, vom fi toate trei in aceiasi perioada acolo? Mai este cineva? Eu ar trebui sa ajung pe 10.

Poate ne intalnim acolo si iesim impreuna!

Ce ziceti?

[flor]

• 0

ciuripica

ciuripica

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 454 mesaje

Postat 24 iunie 2013 - 20:51

Dragelor,
vad ca va dati toate intalnire prin Istanbul. Din pacate eu nu voi merge decat la sfarsitul lui iulie, mai merge cineva atunci? Bebel,Ploaie de vara si parca Michelle, succes!
Hatice, nu vii si tu atunci sa nu merg singurica?
Ella beta MARE, te rog!
Celorlalte mamici cu bebici si viitoare mamici va trimit pupici.(fara emoticoane ca-s de pe tableta)
  • 0

Hatice

Hatice

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 24 iunie 2013 - 21:09

Ciuripica,

Mi-ar fi facut mare placere sa ne tinem de mana dar abia in septembrie am  concediu..si bugetul complet.

De la distanta, cu gandul si cu sufletul, voi fi alaturi de fiecare dintre voi.

Te pup. [pup]

• 0

vreau_bebel

vreau_bebel

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 24 iunie 2013 - 21:27

Ne vedem, cum nu?

Lasa mai mergeti si in aug, sept ca mai avem si noi nevoie sa aduceti odata cu puiutii vostri, ceva portii de crinone.

Va pup de nu va vedeti!

Ella ai revenit acasa? Hai cu beta mare peste noi!

• 0

Michelle_S

Michelle_S

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 784 mesaje

Postat 24 iunie 2013 - 22:05

Ar fi frumos sa ne intalnim...vom fi trei cupluri care vor trece prin experiente similare in acelasi loc :) si cu aceleasi sperante dar si temeri.

Va fi cu siguranta mult mai usor sa trecem prin acea perioada impreuna, sigur atat cat se poate...

• 0

ploaiedevara

ploaiedevara

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 142 mesaje

Postat 24 iunie 2013 - 22:21

Eu, daca totul decurge conform planului, ajung in Istanbul in 9 iulie. Mi-ar placea tare mult sa ne vedem pe acolo si sa ne incurajam reciproc. Bebel, Michelle, copilasii conceputi de noi in iulie cu ajutorul lui Tayfunel vor fi "fratiori" sau "surioare":))
Va pup pe toate de nu va vedeti!
  • 0

vreau_bebel

vreau_bebel

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 24 iunie 2013 - 22:31

Haaa, vor fi "cumetri", parca asa am vazut prin filmele turcesti.

Maine cred ca merg la o eco sa vad daca am ovulat sau nu.

• 0

EllaE

EllaE

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 24 iunie 2013 - 22:37

[biz]  Am revenit acasa, chiar de aseara. Dar mare caldura e aici, nu se compara cu racoarea placuta din Istanbul. Asa ca Bebel, Ploaiedevara, Michele (valul 2 cum foarte dragut v-a numit Hatice, chiar daca eu am fost o usoara unduire) considerati ca vremea nu va fi un factor de stres, din contra veti simti cate o briza placuta ca veti cauta si un pulloveras sa-l luati pe voi.

Eu ma simt bine, m-am desumflat dupa problema anterioara ET, singurul feeling mai deosebit fiind usoare dureri ca de ciclu in ultimele 2 nopti care ma si trezesc, dar de fiecare data am luat cate un no-spa forte si au trecut.

Prednolul am inteles ca dupa ET trebuie sa fie dublat. voi cum l-ati luat: 2 o data sau 1 dimineata si unul seara - varianta mea, sper sa nu gresesc?

Nanne multumesc mult pentru informatia ref utilizare piston Clexane made in Istanbul. Am oprit apasatul inainte de a sari arcul si e mult mai ok. As spune ca prima experienta cand am apasat pana la capat a fost un mare chin si am ditamai echimoza si ca lungime si ca duritate. Deci really iti datorez o limonada. Sa stii ca si eu am mania de a indoi acul pentru a nu putea fi refolosit usor, deci o consider o gandire normala.

Am terminat Lorelei in seara in care povesteam ca am pus boticul si sa zicem ca finalul a fost acceptabil, faptul ca s-a intalnit cu dadaia ... acolo....si aflase cine e Lorelei ...

Eheeei si eu am fost anul acesta in Galati, 2 zile in care am avut timp sa ma plimb peste tot, si-mi imaginam cat de frumos era odinioara orasul, cu parcul acela mare, care in martie parea cam abandonat si rece....

Ref marimi 75B, etc se pare ca dupa Fiv-ul nov/varsta si eu mi-am schimbat dimensiunile asa ca surpriza a fost dubla si ambele variante cu push-up (stie baiatul ce-i place sa vada) imi erau mici. A fost necesara o plimbare pentru schimbarea lor 80C. Dar l-a amuzat tare interactiunea cu fetele din magazin, mai ales cu una acoperita, deci i-a placut sa mai interactioneze putin.

Multumesc de urare, vorba ta sa nu mai pot sa le folosesc pentru urmatorul an si chiar mai mult.

Nelay, mersi mult, ai avut dreptate nu era pentru mama lui [soricel]

Bebel ma bucur ca ai facut sfestania la casa. Imi dau seama ca este un moment important care va ajuta sa va pregatiti cat mai bine pentru perioada ce urmeaza si apropierea de Doamne Doamne este esentiala. Sunt sigura ca va iubeste mult.

Ref. hoteluri stai linistita ca e plin de ele in zona portului din Kadikoy.

Ciuripica sigur te vei intalni cu fetele acolo. O sa fie frumos sa preiei stafeta, sa fie cu succes la toate, sa beti impreuna un suculet bun si apoi sa le incurajezi loco cand intra la ET. Si promit ca incerc sa te ascult, minunea e aici.

Hatice important este rezultatul, sa fie cu beta mare la toate fetele curajoase. Sustinerea noastra o vei avea cu siguranta - si stiu ca este esentiala, voi fetelor mi-ati dat foarte mult curaj sa am puterea de a fi optimista pana la capat.

Pe bune nu ma asteptam ca sufletelul meu sa primeasca atata fericire fara ca sa va fi vazut fizic vreodata. A fost un efect atat de deosebit ca imi ridica ideea de implinire sufleteasca la alt nivel decat eram obisnuita. Da, ati fost alaturi de mine, aici nu in Tr ci in sufletelul meu.

Va pup pe toate si va multumesc din suflet, mamici prezente si viitoare cu burtici si cu multa credinta.

Ref beta, va rog eu sa nu ma intrebati cand am de gand/daca am facut-o, etc va povestesc eu cand e momentul. Deocamdata sunt foarte relaxata si fericita deci nu am nici o graba sa devin curioasa si nerabdatoare.

• 0

vreau_bebel

vreau_bebel

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 24 iunie 2013 - 22:46

Yuhuu Bine ai revenit Ella! Sa porti cu drag sutienul, cum imi place mie sa spun JUST ANOTHER SEXY PREGNANT WOMAN!!!

Carla, Birmanutza, voi taceti ca pestisorii? Nu marim gasca?

• 0

Nelay_star

Nelay_star

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.713 mesaje

Postat 24 iunie 2013 - 22:56

Ella, mi-am adus aminte de perioada de dupa ET... [:D] am avut si eu atatea emotiiiiii, ma bucur ca tu esti relaxata si optimista! Bravo tie[:X]
Am mai simtit si eu dureri ca la menstra, ba chiar unele intepaturi...
Ref la prednison, si mie mi-a spus ca dupa ET sa maresc doza 5 zile si sa iau 2 pe zi iar dupa acelea 5 zile sa iau normal cum luam, adica 1 pana la beta.
Dupa beta , eu am oprit prednisonul dar treptat..

ITI TINEM PUMNII !!!! Sa dea D-zeu sa vii cu vesti extraordinare ! [ruga] ma rog pt tine!

Fetelor, valul 2 ... Asa cum v-a numit Hatice.
SUCCES!!! Va tin pumnii si ma rog pt voi!!!! Sa dea D-zeu sa veniti toate cu beta pozitiv !!! [ruga] deja m-au cuprins pe mine emotiile[:D]
Mult noroc fetelor![pup]
  • 0

Etichetat si cu fiv, turcia, tayfun

Intrebari Panica

• Sangerare de implementare sau avrot spontan

k_lari1
    - Astăzi, 17:09

• Sângerari

ada_al2
    - Astăzi, 01:02

• Accepta lapte matern doar din biberon

Mada20200
    - Ieri, 16:28

• Bebe nu mai vrea supliment!

alexandra petre
    - Ieri, 14:37

• Naștere naturală

monaaagabrielaaa
    - Ieri, 12:23

Grupuri

• Mamici din Vâlcea

ela_vl1
    - iul 04 2017 18:24

• Mamici pentru mamici

icailoaie
    - apr 17 2014 09:07

• Mămici,burtici departe de casă...

Andreana
    - dec 04 2013 15:58

• Parinti inteligenti, parinti fericiti !!!!

mada27
    - nov 30 2013 23:00

• Mamici, Burtici, Tatici din Vrancea

Anda08
    - iul 11 2013 16:02

Bloguri

• Geanta Bebelusului

AnaMaria930
    - Astăzi, 15:06

• Despre infertilitate și minunea noastră

Gyaamy06
    - Astăzi, 13:42