Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

Eurovision 2008- finala! HAI ROMANIA! +CONCURS DC


1698 raspunsuri la acest subiect

#1681
valentinag

valentinag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.324 mesaje

Postat 27 mai 2008 - 21:00

Marius ai exprimat atat de bine ceea ce gandesc si eu!Aici nu e vorba nici de micisme,nici de romanisme si nici de altceva!
[flo]

"La vita e bella"
De mancare
Din gradina mea

#1682
Marox

Marox

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.621 mesaje

Postat 28 mai 2008 - 02:09

Pe mine ma intriga si ma amuza cind vad cit suflet se pune in acest concurs in România. Mi se pare asa de...extraterestru. Aici, in Franta, Eurovisionul e atit de nebagat in seama, sau cind se pomeneste e de genul "candidatul nostru a iesit pe ultimele locuri. Eurovisionul a devenit un concurs al Europei de Est". Habar n-am cum se aleg interpretii care reprezinta Franta, probabil tot de catre vreo comisie, pentru ca publicul e neimplicat si nepasator. Articolul dat in link de Marius exprima foarte bine aceasta impresie. Never ever n-am auzit la vreun post de radio melodiile care au cistigat in anii trecuti. Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)

#1683
zuzunaki

zuzunaki

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 396 mesaje

Postat 28 mai 2008 - 02:49

quote:
Originally posted by desprecopii
"Foarte frumos a cantat Romania. Am ramas muta. Mult mai bine ca data trecuta. Iar rochia lui Nico - super!!!!!!!!!!!! Clasa. de la mine 12 puncte." citat de la pagina 41.apoi vii si spui: "Chiar credeti ca melodia Pe o margine de lume merita un loc mai sus? Eu zic ca nu. A fost mediocra si atat." Te contrazici.Ori ti-a palcut ori fu de toata jena?Come on...Are dreptate motanik" E trist ca pana acum multora placea tare melodia si multi o vedeau printre primele clasate in finala, iar acum tot mai multi sustin ca piesa e proasta, lalaiala, ca n-avea ce cauta acolo samd. Cam asa si la fotbal, suntem suporteri doar cat castiga echipa noastra. Cand o da in bara, incepem cu injuraturile." [dc]
Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire. iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/
Mami de pufulet pufilos[testoasa] si Sofiliciu-un deliciu[copil] STUTTGART CAMPIOANA!!!

#1684
maria_bunica

maria_bunica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.823 mesaje

Postat 28 mai 2008 - 04:00

quote:
Originally posted by Biancas
Noroc cu capsunarii din Spania [bis][bis]Bianca[vampa] [9cer] , mami de Sandra( 8.07.1997)[zana] si de Daniel (17.01.2006)[auto]Poze cu noi, Alte poze cu noiPoti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
Ca de obicei!!!Cei din republica Moldova sunt frati iar romanii din Spania sunt capsunari!!!Asa cum suntem ne-am votat tara si ar fi mai bine sa te gandesti mai bine inainte de a scrie data viitoare!!![xx(]Totul e bine cand se termina cu bine!!!http://www.flickr.com/photos/24984384@N08/

#1685
Criss75

Criss75

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.880 mesaje

Postat 28 mai 2008 - 09:18

quote:
Originally posted by Marox
Pe mine ma intriga si ma amuza cind vad cit suflet se pune in acest concurs in România. Mi se pare asa de...extraterestru. Aici, in Franta, Eurovisionul e atit de nebagat in seama, sau cind se pomeneste e de genul "candidatul nostru a iesit pe ultimele locuri. Eurovisionul a devenit un concurs al Europei de Est". Habar n-am cum se aleg interpretii care reprezinta Franta, probabil tot de catre vreo comisie, pentru ca publicul e neimplicat si nepasator. Articolul dat in link de Marius exprima foarte bine aceasta impresie. Never ever n-am auzit la vreun post de radio melodiile care au cistigat in anii trecuti. Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)
Singura pe care o auzi si acum e melodia care a castigat in 1987, "Hold me now" cu Johny Logan. Criss si Alex (11.05.2003)

#1686
cl

cl

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.738 mesaje

Postat 28 mai 2008 - 10:31

Marius, [flo], ai pus punctul pe i!

#1687
Camelia

Camelia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 289 mesaje

Postat 28 mai 2008 - 14:14

Eu am aceeasi parere ca si la fotbal "mai bine o bara frumoasa decat un gol urat!"[^] Melodia noastra a fost frumoasa, vocile super! Ca n-a placut publicului amator de kitch si zbenguiala, e alta poveste.Dar e un cantec de calitate (de-aia a si luat premiu din partea cunoscatorilor) chiar daca a strans din partea publicului mai putine puncte decat penibilii aia de anul trecut de la Todomondo sau cum i-o fi chemand.Mie una nu mi-a fost jena de cum s-au prezentat artistii nostri si nu gasesc motive sa ma apuc acum sa-i desfiintez.[^] Rapid, farmecul vietii.[hagi]

#1688
kid2003

kid2003

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.008 mesaje

Postat 28 mai 2008 - 15:50

Asa e, Camelia...Dupa razboi, multi viteji se arata!

[url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Kid&year=2008&month=9&day=10&babycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"] bb2 [/url]

#1689
Mirona

Mirona

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.247 mesaje

Postat 28 mai 2008 - 16:25

eu inca sustin ca piesa noastra a fost buna si merita locul fruntas.
asa cum am scris si in mini topul din seara concursului.
patriotism sau nu - mie mi-a placut mult si mi-a mers la suflet.
asa sunt eu - imi plac baladele mult.
inca mai fredonez si azi - melodia castigatoare din 1992 Ireland Linda Martin - Why Me; sau cea din 1987 Ireland Johnny Logan - Hold Me Now ... sa nu va mai spun ca mi-a placut si Germania in 82 cu Nicole "Ein bischen Frieden" ... ma rog - ar mai fi multe balade pe la Eurovision care mi-au placut si nu au castigat.

insa - inca mai sustin si retragerea Romaniei din acest concurs.
Marius [flo]- mi-a placut mult ce ai scris.


Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006

#1690
MissParker

MissParker

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.935 mesaje

Postat 28 mai 2008 - 17:41

quote:
Originally posted by Mirona
inca mai fredonez si azi - melodia castigatoare din 1992 Ireland Linda Martin - Why Me; sau cea din 1987 Ireland Johnny Logan - Hold Me Now ... sa nu va mai spun ca mi-a placut si Germania in 82 cu Nicole "Ein bischen Frieden" ... ma rog - ar mai fi multe balade pe la Eurovision care mi-au placut si nu au castigat.



Nu-l uitati pe Waterloo


Felicia [gravi] 36+ mami under construction pentru [baietel] - David
[9cer] Poze cu noi si vacantele noastre
IUBIRE > ADEVAR > AUTONOMIE > IDENTITATE



Panic Questions

  • Pete rozalii

    Roxanna12
    - Ieri, 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • Perceperea miÈ™cărilor fetale

    Ana1298
    - Astăzi, 09:26

  • Ultimele zile cu burtica ❤️

    Ioone
    - Astăzi, 07:55

  • Pregatiri de Paste È™i emotii

    FloreClau
    - Astăzi, 00:57

  • Cu bune È™i rele

    Irina0820
    - Ieri, 09:41

  • Testul de toleranță la glucoză

    Ana1298
    - Ieri, 08:28

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -