Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

Eurovision 2008- finala! HAI ROMANIA! +CONCURS DC


1698 raspunsuri la acest subiect

#1691
zuzunaki

zuzunaki

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 396 mesaje

Postat 28 mai 2008 - 18:53

Mie melodia asta mi-a ramas in suflet,desi aveam doar 14 ani pe vremea aia...Si nici macar n-a castigat:( Mami de pufulet pufilos[testoasa] si Sofiliciu-un deliciu[copil] STUTTGART CAMPIOANA!!!

#1692
Alina

Alina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.461 mesaje

Postat 29 mai 2008 - 00:52

quote:
Originally posted by Mirona
eu inca sustin ca piesa noastra a fost buna si merita locul fruntas.asa cum am scris si in mini topul din seara concursului.patriotism sau nu - mie mi-a placut mult si mi-a mers la suflet.asa sunt eu - imi plac baladele mult.inca mai fredonez si azi - melodia castigatoare din 1992 Ireland Linda Martin - Why Me; sau cea din 1987 Ireland Johnny Logan - Hold Me Now ... sa nu va mai spun ca mi-a placut si Germania in 82 cu Nicole "Ein bischen Frieden" ... ma rog - ar mai fi multe balade pe la Eurovision care mi-au placut si nu au castigat.insa - inca mai sustin si retragerea Romaniei din acest concurs.Marius [flo]- mi-a placut mult ce ai scris.
Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006
Si mie imi place mult Johnny Logan cu "Hold me now"si Nicole cu "Ein Bisschen Frieden".Simbata inainte de Eurovision a fost invitata Nicole la ARD si mi-a placut f mult:vocea i s-a maturizat(in 1982 cind a cistigat avea numai 16 ani [il]),balada suna mult mai fain.Uitati aici o parte din melodiile cistigatoare si dupa 2000,cam toate au show puternic.Ati vazut emisiunea lui Carpatos de luni seara?Au fost invitati Nico,Vlad Mirita,Traistariu,unul de la Sistem,Andrei Tudor si inca niste ziaristi cred.Asta au spus:ca nu au avut show,nu au avut promovare,nu au fost o echipa [xx(].Nu stiu,mie Nico nu mi-a prea placut cum a vorbit,mi s-a parut putin aroganta...nah,doar parere personala [:D].Alina

#1693
afibebe

afibebe

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 907 mesaje

Postat 29 mai 2008 - 10:34

si eu am urmarit emisiunea si intr-adevar tipa a fost aroganta.
defapt asa este ea tot timpul.




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

cristi

sunt mare


#1694
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 29 mai 2008 - 10:43

Sa vedem si partea pragmatica:
http://www.gandul.in...ml?4237;2667793


Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro / Mai multe...
Pagina legislativa

#1695
Victoria

Victoria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 942 mesaje

Postat 29 mai 2008 - 21:15

quote:
Originally posted by marius
Sa vedem si partea pragmatica:http://www.gandul.info/puterea-gandului/eurovisionul-ti-l-faci-si-singur.html?4237;2667793Marius Perneswww.marius.rdsor.ro / Mai multe...Pagina legislativa
Marius, sunt de acord cu ceea ce a scris autoarea articolului, in afara de faptul ca a confundat "Biondo" cu "Biondi".Eu am incins youtube sa-i ascult in fiecare zi si i-am auzit foarte des la radio, pt. ca eu pe ei ii consider adevaratii castigatori in RO, din care cauza mi-a fost indiferent de rezultatul obtinut de Nico&Vlad. Recunosc ( ca om sunt) ca am avut o bucurie rautacioasa cand am vazut ca s-au clasat "pe-o margine de clasament", din cauza felului cum au ajuns in frunte." Shine on my way" va mai rasuna multa vreme de acum incolo, "marginea" a fost uitata deja...“Shine on my way"

#1696
karligutza

karligutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.778 mesaje

Postat 30 mai 2008 - 13:12

ma bag si eu in vorba cu un gand vis-a-vis de Eurovision sau de fapt despre Nico si Vlad... cum se face ca acum dupa infrangere nimeni nu i-a chemat pe la TV "sa aibe drept la replica"... ce replica? ce-ar putea zice? carui/caror fapt/e se datoreaza locul 20 pe care l-au ocupat? ei isi dau seama cine sunt acum de fapt? cum se participa la un concurs de genul asta? nu spun ca mi-a placut Rusia (si eu cred ca a castigat prin prisma faptului ca a avut insotitori de valoare... dar, pacat ca s-au bagat in cursa pt.locul 1 la eurovision cand valoarea lor era pe o cu totul alta scena!), insa UCRAINA chiar avea cu ce sa fie pe locul 1.... si melodie si spectacol... hai ca o sa vina criticile si remarcile la remarcile mele si mai bine ma opresc aici...

[recevere]

karligutza
sunt mamica Adelutei [bis]


#1697
madau

madau

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.400 mesaje

Postat 30 mai 2008 - 13:36

Mie nu mi-a facut o impresie deosebita piesa Rusiei, a fost bunicica dar a cantarit se pare foarte mult show-ul..la fel cum s-a vazut si la noi cand am participat cu Luminta&Sistem. Suntem clar dezavantajati de sistemul in care se voteaza, asa ca trebuie sa contrabalansam cu o piesa foarte buna, COMERCIALA si cu un show pe masura. S-a vazut clar in ultimii ani ca accentul nu se pune pe vocile interpretilor, pt ce mizam noi pe asta?[alcool] Sincer, din piesa noastra eu n-am retinut nimic...ceea ce despre piesa celor de la Biondo nu se poate spune, am ascultat-o o singura data si mi-a ramas mult timp in minte refrenul, asa cum spunea cineva pe aici.

[mamica]Madau si [zana]Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani, PARTY 2 ANISORI
povestea nasterii Mirunei
filmulet aniversar [i]
filmuletze poznase 1 si 2




#1698
ina_nz

ina_nz

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 455 mesaje

Postat 30 mai 2008 - 13:48

Am ascultat/vazut si eu melodia/prestatia Luminitei Anghel si Sistem.....apai daca nici melodia aia nu a castigat nu cred ca romanii au sa castige vreodata. Melodia de anul asta cred ca si-a meritat locul.....nu spune nimic.... Ina

#1699
afibebe

afibebe

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 907 mesaje

Postat 30 mai 2008 - 17:01

quote:
Originally posted by ina_nz
Am ascultat/vazut si eu melodia/prestatia Luminitei Anghel si Sistem.....apai daca nici melodia aia nu a castigat nu cred ca romanii au sa castige vreodata.Melodia de anul asta cred ca si-a meritat locul.....nu spune nimic....Ina
perfect de acord cu tineAFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007cristisunt mare


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -