Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Paciente optimiste si gravidute dr. Tutunaru (23)


315 raspunsuri la acest subiect

#11
madlen

madlen

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 183 mesaje

Postat 30 ianuarie 2007 - 17:58

Zenobia, ma adaugi si pe mine pe listuta, te rog: 37ani, o singura sarcina, oprita in evolutie anul trecut in iunie la 8 saptamani, sotul astenoteratozoospermie. [flo] pentru tine

#12
maria2007

maria2007

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 30 ianuarie 2007 - 17:59

io sunt o tutunareasa care nu am nimic ..., am inteles ca stresul poate intarzia aparitia bebelusului, nu am stresuri legate de viata mea ..., am stres legat ca nu apare copilul si am zile cand sunt nervoasa chiar din cauza asta ...

sa vad dupa laparoscopie , imi doresc chiar sa ma curete acolo



#13
Zenobia

Zenobia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.065 mesaje

Postat 30 ianuarie 2007 - 18:00

done [pup]



Zenobia[bum]

Ne dati ori nu ne dati?

--------------------------------------------

Cununia civila

Deja casatoriti

-----------------------

...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor

#14
Iyoana

Iyoana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.012 mesaje

Postat 30 ianuarie 2007 - 18:25

Maria2007, cu atat mai bine ca nu ai nimic! Eu am inteles ca stresul strica si el, dar pe termen scurt. deja pe termen lung, trebuie sa fie altceva...

Cami, nu-ti doresc decat sanatate multa si tie si sotului tau si sa va reusiti visul! operatia ai facut-o cu Tutu?


iyoana



#15
cami30

cami30

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 308 mesaje

Postat 30 ianuarie 2007 - 18:55

da, cu T si cu rezidentu' Bogdan care a suparat pe cineva pe aici. Cu mine a fost ok, ba unde mai pui ca a venit in salon si mi-a povestit pe indelete cum a decurs operatia.
Cred ca au si ei zile bune si zile rele. Si de regula cred ca ar trebui sa se introduca la medicina si un curs de "compasiune" sau nu stiu, ceva care sa-i invete sa se poarte cu pacientii. Unii medici se cred niste mici dumnezei si prin urmare isi trateaza pacientii de la foarte mare inaltime.
De curand am avut nesansa de a sta o saptamana in spital cu sotzul meu care a suferit o interventie chirurgicala si am avut mult timp sa "observ" ifosele rezindentilor care sunt f.... de doctori in fel si chip pe bani putini, evident. Lor li se pare "normal" sa strambe din nas atunci cand iti fac un serviciu pentru care nu primesc nimic in schimb. Plus ca rezidentii aceluiasi doctor se cam mananca intre ei.
Am patzit si eu asta. Operatia sotului meu a durat aproape sase ore. Medicul a intrat in operatie insotzit de toti rezidentii, in numar de 4. Primul a iesit unul caruia nu i-am dat nimic, drept pentru care abia m-a bagat in seama desi mie imi tremura fundul de cinci ore si facusem santzuri pe holul acela asteptand o veste...
N-avem ce face!! Asta e medicina in tara noastra.
Totusi, trebuie sa intelegeti Ginecologii si chirurgii nu au viata prea usoara. Muncesc de capiaza in spitale de dimineata pana noaptea si nu apuca sa stea prea mult. Sunt putin cei care reusesc sa faca totul cu calm, pasiune si intelegere.


cami






#16
Ioanatugs

Ioanatugs

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.254 mesaje

Postat 30 ianuarie 2007 - 19:05

Buna fetelor!
Zenobia multumim pentru noul capitol si sa dea Domnul sa fie norocos si plin de gravidute![cheers]
Spun : "PREZENT" la strigare[:D] Cine m-a pierdut??? Maria08[pup] aici sunt iubita!!!







#17
mteeuta

mteeuta

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 30 ianuarie 2007 - 19:29

Zenobia
Multumim pentru noul capitol,sa fie cu noroc [ruga]

#18
Iyoana

Iyoana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.012 mesaje

Postat 30 ianuarie 2007 - 19:42

Ioanatugs, ce bine ca ia dat un semn? ce ai facut, te-ai programat?

iyoana



#19
KoraPop

KoraPop

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.209 mesaje

Postat 30 ianuarie 2007 - 20:04

Cami cat timp are nevoie sotul tau pt refacere/tratament?Ce au zis doctorii?Ii doresc sanatate grabnica si planul vostru...sa prinda roade cat mai curand,rodul cel mai de pret pe care toate il asteptam: [copil] [pup]

Mda si cu mine a fost ok Bogdan,nu am ce sa ii reprosez,iar firele am avut noroc sa mi le scoata chiar mister T...finut si rapid,nu am simtit nimic...a si apropos de operatie semnele mele nu se mai vad DELOC,f. vag cea de la buric![alcool]

Kora

#20
Ioanatugs

Ioanatugs

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.254 mesaje

Postat 30 ianuarie 2007 - 20:12

Iyoana dr. T mi-a spus sa-l sun dupa 15 febr. pentru ca pina atunci are agenda ocupata, dar eu ma gandesc sa-l sun inainte de aceasta data, in momentul in care-mi vor veni rushii, ca sa fiu sigura ca ma programeaza cat mai repede. Sunt in z23, deci mai am putin de asteptat si pe urma il voi suna. Ma bucur ca din z16 nu am mai avut nici o sangerare si ca mi-am mai revenit cu atatea vitamine. Nasol e ca m-am ingrasat vreun Kg, sau doua de la atatea vitamine, dar mai e putin si vine postul Pastelui in curand si le voi da jos imediat, pentru ca intentionez sa-l tin pe tot![biz]








Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -