Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (222)


326 raspunsuri la acest subiect

#31
Biancas

Biancas

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.219 mesaje

Postat 14 septembrie 2007 - 00:31

Moni, mersi, am sa ma uit dupa ea prin librarii. Oricum pana ajunge Dani la nivelul cartii ..sper sa o gasesc[alcool]. Asta e carte pt 3-4-5 ani[:D]. Mersi oricum [pup]. E faina si ieftina dupa cum spuneai. A lui Dani cu o singura poveste si cuburile alea a fost 22 lei.

Bianca[vampa] [9cer] , mami de Sandra( 8.07.1997)[zana] si de Daniel (17.01.2006)[auto]
Poze cu noi, Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

#32
monica70

monica70

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.205 mesaje

Postat 14 septembrie 2007 - 00:34

BIANCA cum sa fie pentru 3-5 ani mai [bang][bang][bang]??? Sunt o gramada de copii care la 4-5 ani deja stiu sa scrie si sa socoteasca!!!

MONI SI DIANA (01.01.2006)

VACANTA 2007
FILME

#33
Giova

Giova

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.059 mesaje

Postat 14 septembrie 2007 - 00:35

EU MA CERT CU MARCO, ARUNCA CU TOT CE ARE IN MANA DUPA MINE.
este in pampers si fuge prin casa, nu ma lasa sa-l imbrac[help].

Bianca pahare pt. america? pai nu te gandesti ca sunt fragile? daca ajung sparte la destinatie? trebuia sa iei altceva, sunt atatea chestii misto acum....
maraki, Moni pe unde bantuiti dragelor?
moni faina cartea, dar e prea devreme pt. ea, dupa parerea mea.cel putin pt. fiu-mio, care nu se uita nici in alea cu animale.

maine la ora 9.25 dimineata trebuie sa fiu in Sebes sa-l astept pe clau. am facut bagajul, parca nu prea am chef sa plec pana duminica departe de pitic. il las pe maini bune, sper sa nu simta tare lipsa mea, dar....
imi fac de cap cu al meu barbat[:D].daca tot nu ne-am vazut atatea zile.


_________________________
Gio si [copil]Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marco
Marco- ingerashul nostru(montaj)

#34
monica70

monica70

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.205 mesaje

Postat 14 septembrie 2007 - 00:41

Eu nu mai scap de Diana,a prins boala mouse-ului si ne batem pe el.Acum mazgaleste cu pixul,e la mine in bratze.
Ea rasfoieste zilnic cartea aia si altele la fel,cum are chef.Ca nu am eu timp si chef sa ne mai uitam impreuna e alta chestie.Dar de 2-3 ori minim pe saptamana tot apucam.
Fiecare stie ce e prea devreme sau nu pentru copilul lui,ca doar fiecare il cunoaste pe al lui.Pai Tibi al Aneisebe rasfoia la greu pe carti,cand inca pe Diana n-o prindeam sa stea cu o carte in fatza,mai mult decat sta acum pe olitza!!! Dar de-aia tot i-am cumparat carti si o mai momeam cu ele cand si cand.

MONI SI DIANA (01.01.2006)

VACANTA 2007
FILME

#35
monica70

monica70

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.205 mesaje

Postat 14 septembrie 2007 - 00:49

Gio la ce te refereai ca pe unde bantui???

MONI SI DIANA (01.01.2006)

VACANTA 2007
FILME

#36
maraki

maraki

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.336 mesaje

Postat 14 septembrie 2007 - 00:50

quote:
Originally posted by Biancas
Maraki..super spus[cool] se pare ca are nevoie de un "psiho"[alcool].http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=107273De ce il pensioneaza pe Giorgos? Pai sa demonstreze ca e apt de munca si atunci nu se intampla nimic. El ce lucra inainte de operatie? La birou nu isi gaseste nimic de lucru? Si socrul meu are stend dar sa stii ca merge la camp si lucreaza pamantul, mai incet putin ca inainte dar se tine bine , e in forma.Bianca[vampa] [9cer] , mami de Sandra( 8.07.1997)[zana] si de Daniel (17.01.2006)[auto]Poze cu noi, Alte poze cu noiPoti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...
Ce faci Bianca, ma urmaresti eeee [:D] Normal ca nu ai avut chef de nimic azi, ai stat aseara pana la 1.30 la taclale [:D] Cu paharele nu mi se pare ca ai avut idee buna.Giorgos a lucrat la un depozit de reviste, erau aduse toate genurile de reviste( pt copii, dame, barbati, etc. ) absolut tot ce se gaseste in magazine [cool] si iti dai seama ca munca in depozit inseamna incarcat si descarcat. E munca grea si Giorgos oboseste repede acum iar dr. considera ca nu este apt de munca. Pt. birou nu are studiile necesare. Denisa ar fi fost bine sa puteam face ceva pe cont propriu, deocamdata santem inglodati in datorii [cusca] deci nu putem face rost de finantare. Putere iti doresc, ai si tu un program incarcat si putin somn [pup] Giova asa e...o sa fie mica pensia fata de salariu.Monica http://www.community...m/user/maraki36 mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )Foto AngeloAngelo1Angelo2Angelo3

#37
Biancas

Biancas

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.219 mesaje

Postat 14 septembrie 2007 - 00:52

Moni..astea sunt exagerari. Eu sigur nu imi invatata copilul la 4-5 ani sa scrie si sa socoteasca. Si sigur nici la camin nu va intat asha ceva. Ai sa vezi cand o duci la camin sau cresa cam care e nivelul lor si ai sa te convingi. La 4-5 ani coloreaza, decupeaza, lipesc, poate picteaza..nu mai retin. De la 5-6 ani fac putina matematica (cifrele) si vocabular. Nicidecum nu invata sa scrie alfabetul, (doar sa il recunoasca si nu se pune mare accent pe asta )[bang] sau sa adune cifre[bang].
Dar daca tu ai de gand sa o inveti pe Diana, e problema ta.
Giova, am fost in pana de idei cu paharele [alcool]. Daca vrea le ia, daca nu le lasa la maica-sa..ce sa fac. Drum bun maine si distractie placuta. Intra si pe la bunica-mea si spune-i ca o pup[;)]

Bianca[vampa] [9cer] , mami de Sandra( 8.07.1997)[zana] si de Daniel (17.01.2006)[auto]
Poze cu noi, Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

#38
irinatunza

irinatunza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 491 mesaje

Postat 14 septembrie 2007 - 00:53

Bianca, cred ca nici setul cu pilota n-a fost o idee buna. Ma gindesc ca e cam voluminos sa care prietena voastra dupa ea asa ceva.

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

http://www.dropshots.com/irinamav



#39
maraki

maraki

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.336 mesaje

Postat 14 septembrie 2007 - 00:53

quote:
Originally posted by irinatunza
Bianca, Maraki, cine va pune sa cititi daca nu va intereseaza ? Bai, sunteti de-o rautate ! Biata femeia a simtit nevoia sa se exprime undeva , v-a impus sa cititi ?Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006) poze Sabina http://www.dropshots.com/irinamav Irina cred ca tu nu prea citesti la generale...o stiu pe fata asta ca pe un cal breaz...pls daca esti in necunostiinta de cauza nu te baga
[hot]Monica http://www.community...m/user/maraki36 mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )Foto AngeloAngelo1Angelo2Angelo3

#40
irinatunza

irinatunza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 491 mesaje

Postat 14 septembrie 2007 - 00:55

De ieri Sabina se urca pe noptiera si danseaza. [bang][bang] Nu mai pot s-o las jumate de minut singura in camera ca tot acolo o gasesc. Am tot certat-o, i-am explicat ca se poate lovi, degeaba normal. oricum ceva ceva tot a inteles ca nu se mai urca de pe pat pe noptiera, ci rastoarna sacul de pampers pe partea cealalta a noptierei, se urca pe el si dupa aia tzup sus.[bang]

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

http://www.dropshots.com/irinamav




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -