Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (222)


326 raspunsuri la acest subiect

#21
Biancas

Biancas

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.219 mesaje

Postat 13 septembrie 2007 - 23:26

Maine o iau pe Sandra cu mine la servici, vrea sa vada unde lucrez si vrea sa stea cu mine...sa ma ajute cica[alcool]. Am zis ca o iau, ii duc laptopul si o carte ca altfel s-ar plictisi.
Cheful maine e de la ora 16, cred ca plec mai repede de la servici sa ma pregatesc [disco]. Copii merg la socrii pana duminica cred.

Bianca[vampa] [9cer] , mami de Sandra( 8.07.1997)[zana] si de Daniel (17.01.2006)[auto]
Poze cu noi, Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

#22
Denisam

Denisam

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.621 mesaje

Postat 13 septembrie 2007 - 23:26

Salutare, Nu am citit decat pagina asta ca abia apuc sa maninc si sa fac ceva treburi cand doarme Emma-deci nu saritzi pe mine si imi cer scuze dc nu raspund la toata lumea. Anasol si Mirela- tzin pumnii sa scapatzi de gretzuri. Ali- tu cum esti? Giova- sanatate bunicii si sa avetzi fun in Antalya. Maraki- imi pare rau de citatzie, si dc se pensioneaza ins ca nu poate sa faca mai nimic pe cont prorpiu? DanaE- pupici la printzese, e tare haioasa Roxana- si Emma poceste destule, ea zice oricum si cuvinte in engleza, dar clar in roamana stie o groaza, nu face inca propozitzii mai mult de 2 cuvinte, f.ff rar ies 3. Acum am apucat sa va scriu ca astept sa intind rufele ca maine e sarbatoare si am avut de spalat vase si sterilizat biberoane, dar is treaza de la 5, si m-au trezit azi noapte din ora in ora- emma de 2 ori si asta micul scincea ca i-am schimbat locul in patutz dar e spre bimele lui, abia astept sa merg la specilaist sa vedem ce zice si sa il las definitiv singur in camera lui sa nu mai trebuiasca sa pendulez cand la el cand la noi. Maine merg la d-na profesoara care are gradi acasa si 3 copii in ingrijire, sper sa fie ok sa o duc de luni fulltime pe emma ca altfel nu e ok nici pt ea si nici pt noi si Alex, pina mai creste si se mai disciplineaza,asta e solutzia cea mai buna deocamdata.( nu mai zic ca treb sa ma ocup de casa, noi si gatit- curatenie la 2 sapt sper sa gasesc sa vina o firma). Numai pot sta ca pe Alex il doare burta si Emma iara a visat ceva. Pupici si multa sanatate la spiridusi! Denisa [mamica]'de Emma Andreea (17 Ian.2006)si Mark Alex(5 Iulie 2007) Zambeste, si maine e o zi!

#23
Biancas

Biancas

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.219 mesaje

Postat 13 septembrie 2007 - 23:37

Maraki..super spus[cool] se pare ca are nevoie de un "psiho"[alcool].
http://forum.desprec...TOPIC_ID=107273
De ce il pensioneaza pe Giorgos? Pai sa demonstreze ca e apt de munca si atunci nu se intampla nimic. El ce lucra inainte de operatie? La birou nu isi gaseste nimic de lucru? Si socrul meu are stend dar sa stii ca merge la camp si lucreaza pamantul, mai incet putin ca inainte dar se tine bine , e in forma.


Bianca[vampa] [9cer] , mami de Sandra( 8.07.1997)[zana] si de Daniel (17.01.2006)[auto]
Poze cu noi, Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

#24
Biancas

Biancas

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.219 mesaje

Postat 13 septembrie 2007 - 23:59

Moni, te rog sa faci o poza cartii ce ai cumparat-o. Eu am gasit ceva azi se numeste "Primele cuvinte" dar mult mai scumpa, a ta parca era "Primele 750 cuvinte" (si anopimpurile[:D]).
Eu i-am cumparat azi lui Dani "Soldatelul de plumb" inca nu am inaugurat-o ca nu ma simt in stare. Are si cuburi sa vedem daca va avea rabdare. Ne-am apucat iar sa invatam animalele dar nu are rabdare, se plistiseste repede si merge sa se joace.
Aici e poza cu cartea, sper sa ne fie de folos, ar fi prima carte pe care i-o citesc[alcool]. Sper sa ii placa + ca are si cuburi cu 6 desene din carte.
http://www.dropshots...-09-13/21:53:17 aici e plus un puzzle sa vedem cand va fi cazul[alcool]



Bianca[vampa] [9cer] , mami de Sandra( 8.07.1997)[zana] si de Daniel (17.01.2006)[auto]
Poze cu noi, Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

#25
irinatunza

irinatunza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 491 mesaje

Postat 14 septembrie 2007 - 00:08

Buna fetele!

Moni, Sabina inca poarta nr 4 la pampers asa ca doar ea a mai ramas cu 4 probabil daca si pe Diana ai trecut-o la 5. Eu i-am luat 5 , dar ii sunt mari si curge pishu .[bang]

Anasol, si Sabinei ii curge putin nasul, de fapt cind si cind ii curge cite un pic de apa. Sper sa nu fie racita.

O intrebare : Cind tre sa ma intorc la serviciu ? pe 23 februarie cind implineste Sabina 2 ani sau pe 14 aprilie cind se implinesc doi ani de cind am intrat in concediu de cresterea copilului ?

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

http://www.dropshots.com/irinamav



#26
monica70

monica70

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.205 mesaje

Postat 14 septembrie 2007 - 00:13

IRINA - cand implineste Sabina 2 ani,din pacate.
Revin ca nu ma lasa strumfa la PC.

MONI SI DIANA (01.01.2006)

VACANTA 2007
FILME

#27
irinatunza

irinatunza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 491 mesaje

Postat 14 septembrie 2007 - 00:19

Bianca, Maraki, cine va pune sa cititi daca nu va intereseaza ? Bai, sunteti de-o rautate ! Biata femeia a simtit nevoia sa se exprime undeva , v-a impus sa cititi ?

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

http://www.dropshots.com/irinamav



#28
irinatunza

irinatunza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 491 mesaje

Postat 14 septembrie 2007 - 00:24

Moni, multumesc pentru raspuns! Voiam sa fiu sigura. In felul acesta statul ma "fura" de doua luni de indemnizatie, pt ca primele doua luni le-am stat cu post natal.

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

http://www.dropshots.com/irinamav



#29
monica70

monica70

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.205 mesaje

Postat 14 septembrie 2007 - 00:25

AICI http://www.dropshots...-09-13/22:21:55 e celebra carte [:D]
Am facut poze la mai multe pagini - INCLUSIV SI MAI ALES CELE PATRU PAGINI CU ANOTIMPURILE - sa aveti o idee.eu zic ca e faina,pacat ca nu e cartonata,dar deocamdata rezista.


MONI SI DIANA (01.01.2006)

VACANTA 2007
FILME

#30
Biancas

Biancas

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.219 mesaje

Postat 14 septembrie 2007 - 00:29

Irina, ti-a dat Moni raspunsul..cand implineste Sabina 2 ani fix.
Eu am vrut sa citesc la stelute ca v-am auzit vb de ele dar nu am nervi de asha ceva si intamplator am vazut ca Maraki a scris la Psi si m-am uitat si eu[:D]
Dani la pampers poarta numarul 4+ ii sunt foarte bune. Are 2 baxuri nedesfacute si apoi vedem daca le schimbam cu 5 sau ramanem tot la 4+.
Maica-mea mi-a spus ca a inceput sa manance foarte bine...tot timpul ar manca ceva. Nelu ii da cate un animalutz dinala (vitamina) cand e acasa[bang]. Tot face cum vrea..degeaba i-am zis sa nu ii dea. Ce sa fac treaba lui...[mariaj]. Era jalnic cu mancarea in ultima perioada, manca numai ce vroia, trebuia sa stai cu jucarii sa manance, si nu manca orice. Acum e bine, dar eu cu mana mea nu ii dau nici o vitamina.

Bianca[vampa] [9cer] , mami de Sandra( 8.07.1997)[zana] si de Daniel (17.01.2006)[auto]
Poze cu noi, Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -