Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Schimb de mame - pareri despre ultima editie


93 raspunsuri la acest subiect

#71
maria2007

maria2007

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 20 martie 2007 - 16:55

quote:
Originally posted by grati.ela

Ultima emisiune a fost cea mai buna dintre toate. O lectie de viata!
Cat despre penultima editie...un bou si un bou cu tzatze! Pedeapsa ei este ca va trebui sa suporte privirea plina de dispret a intregului orasel!



am toata stima si simpatia pentru acea familie care sta in mijlocul naturii , comunitate de 27 familii parca , sotul un om minunat si care isi ajuta sotia si o respecta, doi copii mici dar minunati ..., pentru mine acolo e locul unde as vrea sa ajung ... o data , ma refer chiar la locul geografic , si oamenii aceaia chiar vor trai 100 de ani.

aplaud reactia baiatului cel mare al mamei de la oras, destept si inimos si a stiut sa respecte un oaspete si sa fie cavaler pentru doamna de la tara care le-a intrat in casa.

nu banii de la oras ..., acolo era doar mitocania sotului si atat ... armonia si respectul care l-am descoperit in coltul acela de lume m-a facut in sfarsit sa zambesc si sa ma bucur din inima ca mai exista asemenea familii, si oameni ; sa fim smecheri !!! uite ca se poate si altfel si cine rade la urma , va rade mai bine ...

#72
anca_vlad

anca_vlad

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.901 mesaje

Postat 28 mai 2007 - 20:35

ce pareare va facut emisiunea de aseara "Schimb de mame!"

toata stima si respectul pt mama din Ardeal pt felul in care a stiut sa isi apropie copii...........iar pt cea din Bucovina nu am cuvinte, o fitoasa o puturoasa, genul "la cap papusa si la c.. matusa!"

#73
lulu_boches

lulu_boches

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.627 mesaje

Postat 28 mai 2007 - 20:51

Dar de emisiunea de sapt trecuta?La fel o ardeleanca a dat lectii.

Bucuria vine din lucruri marunte...
Liana&Luana(17.09.02)

#74
claudela

claudela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.149 mesaje

Postat 29 mai 2007 - 00:13

quote:
Originally posted by anca_vlad

ce pareare va facut emisiunea de aseara "Schimb de mame!"

toata stima si respectul pt mama din Ardeal pt felul in care a stiut sa isi apropie copii...........iar pt cea din Bucovina nu am cuvinte, o fitoasa o puturoasa, genul "la cap papusa si la c.. matusa!"

Intr-adevar de admirat mama din Ardeal!!!
A reusit in scurt timp sa isi apropie copilasi celeilalte mame !!!
Nota 10![cheers]

#75
anca_vlad

anca_vlad

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.901 mesaje

Postat 29 mai 2007 - 11:27

ar fi maimulte de spus pe marginea acestei emisiuni sau a episodului de duminica seara, eunu pot sa inteleg cat de puituroasa poti sa fi sa stai la tara si ai in curte un catel........nici o gaina nika in batatura........dar sa ai dulapul de la bucatarie plin de cosmeticale, tu sa dormi la caldura si copii in frig, si cand vi acasa gasesti casa bec si tu spui ca nu iti place si mai faci si pe nebuna............urat comentariul mamei din Bucovina de la sfatsit!


#76
mira_m

mira_m

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 635 mesaje

Postat 29 mai 2007 - 13:20

quote:
Originally posted by lulu_boches

Dar de emisiunea de sapt trecuta?La fel o ardeleanca a dat lectii.

Bucuria vine din lucruri marunte...
Liana&Luana(17.09.02)



Mi se pare mie sau esti putin nedreapta cu pers din alte zone ale tarii?

Don't talk unless you can improve the silence!
Mami
[indecis]&minunea mea [zana] ( mai 2004) [wow]
AM T'EI ANI!!!!!!!!!


#77
teo37g

teo37g

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.399 mesaje

Postat 29 mai 2007 - 13:53

Ma intreb oare familiile astea castiga ceva bani daca participa la asemenea emisiuni
Dupa parerea mea pe unele chiar le mananca undeva[indecent] cand se inscriu si participa la emisiune , ca doar au tot ce le trebuie acasa
A fost o tipa mai demult ...avea o casa luxoasa , si o familie de invidiat ...si a nimerit la o marlanca cu doi copii si un sotz de 2 bani , care n-au vazut sapun si pasta de dinti in viata lor si mancau terci si paine cu ulei sau untura. Si a mai plecat si cu paduchi de-acolo
Doamne n-as face asa ceva pt nimic in lume ..., sa nu pot dormi pe perna mea ...? [nani]
Fereasca Dzeu[popa]

Gabi - mama lui Andrei de 19 ani si a Dianei Nicol de 8 ani

#78
claudela

claudela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.149 mesaje

Postat 29 mai 2007 - 15:40

quote:
Originally posted by teo37g

Ma intreb oare familiile astea castiga ceva bani daca participa la asemenea emisiuni
Dupa parerea mea pe unele chiar le mananca undeva[indecent] cand se inscriu si participa la emisiune , ca doar au tot ce le trebuie acasa
A fost o tipa mai demult ...avea o casa luxoasa , si o familie de invidiat ...si a nimerit la o marlanca cu doi copii si un sotz de 2 bani , care n-au vazut sapun si pasta de dinti in viata lor si mancau terci si paine cu ulei sau untura. Si a mai plecat si cu paduchi de-acolo
Doamne n-as face asa ceva pt nimic in lume ..., sa nu pot dormi pe perna mea ...? [nani]
Fereasca Dzeu[popa]

Gabi - mama lui Andrei de 19 ani si a Dianei Nicol de 8 ani

Da, am vazut si eu emisiunea aia in care saracii copii mancau paine cu ulei, cu unsoare..Mama de schimb i-a dus la un restaurant si ei bietii tot la paine unsa cu ulei au tras...Bietii de ei, chiar mi s-a facut mila![:(]

#79
lulu_boches

lulu_boches

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.627 mesaje

Postat 30 mai 2007 - 09:27

quote:
Originally posted by mira_m
[quote]Originally posted by lulu_boches
Dar de emisiunea de sapt trecuta?La fel o ardeleanca a dat lectii.Bucuria vine din lucruri marunte...Liana&Luana(17.09.02)
Mi se pare mie sau esti putin nedreapta cu pers din alte zone ale tarii?Don't talk unless you can improve the silence! Mami[indecis]&minunea mea [zana] ( mai 2004) [wow]AM T'EI ANI!!!!!!!!![/quote Ai vazut emisiunea?Bucuria vine din lucruri marunte...Liana&Luana(17.09.02)

#80
lulu_boches

lulu_boches

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.627 mesaje

Postat 30 mai 2007 - 09:30

quote:
Originally posted by claudela

quote:
Originally posted by teo37g

Ma intreb oare familiile astea castiga ceva bani daca participa la asemenea emisiuni
Dupa parerea mea pe unele chiar le mananca undeva[indecent] cand se inscriu si participa la emisiune , ca doar au tot ce le trebuie acasa
A fost o tipa mai demult ...avea o casa luxoasa , si o familie de invidiat ...si a nimerit la o marlanca cu doi copii si un sotz de 2 bani , care n-au vazut sapun si pasta de dinti in viata lor si mancau terci si paine cu ulei sau untura. Si a mai plecat si cu paduchi de-acolo
Doamne n-as face asa ceva pt nimic in lume ..., sa nu pot dormi pe perna mea ...? [nani]
Fereasca Dzeu[popa]

Gabi - mama lui Andrei de 19 ani si a Dianei Nicol de 8 ani

Da, am vazut si eu emisiunea aia in care saracii copii mancau paine cu ulei, cu unsoare..Mama de schimb i-a dus la un restaurant si ei bietii tot la paine unsa cu ulei au tras...Bietii de ei, chiar mi s-a facut mila![:(]

500 Euro[:D]

Bucuria vine din lucruri marunte...
Liana&Luana(17.09.02)


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -