Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

gradinita little one(2)


299 raspunsuri la acest subiect

#281
gabitz78

gabitz78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.227 mesaje

Postat 05 august 2007 - 12:05

buna.
n-am mai intrat de multicel p-aici...
vreau sa va pup pe toate si abia astept sa ne vedem cu bine in septembrie.
stef acum e la tara si saptamana viitoare va pleca la mare...asa ca va lipsi de la gradi...dar sper sa ne intoarcem cu forte proaspete pentru un nou an![:D]
va pupicesc dulce pe toate si pe toti![pup]
[gravi]26+ si stefan

#282
aurelia1278

aurelia1278

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 475 mesaje

Postat 07 august 2007 - 17:34

Saptamana trecuta, noi avuram program de... spital, branula si cortizon. [bang] Alergie uratica de data asta. Sigur nu a fost ceva de la gradinita pentru ca s-a declansat Duminica dimineata. Si cel mai ciuda imi este ca nu descoperim de la ce face alergie. Plus ca eu sunt mama de tip... paranoic si nu-i dau "prostii" sau "chimicale", totul proapat, natural, sanatos, etc etc etc.[mariaj] Dr. la spital ma intrebau cu insistenta de napolitane, prajituri, ciocolata, eugenii. Imi ofereau chiar si portita de scapare [:D], sugerandu-mi ca poate i-a dat ceva vreun bunic "binevoitor", doar-doar oi recunoaste. Dar gata, a trecut. Pana data viitoare. [ups]



Maine plecam la munte. Si cand ma uit la ploaia asta... [cusca]




Bazar pentru Alex, un baietel diabetic

#283
gabitz78

gabitz78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.227 mesaje

Postat 08 august 2007 - 13:59

offf..multa sanatate alexandrei...dar poti sa-i faci faci teste de alergie, sa afli motivul...[pup]
distractie mare la munte.
pupici tuturor.

#284
Ela76

Ela76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 207 mesaje

Postat 27 august 2007 - 22:42

Salutare!

De saptamana viitoare revenim la gradi, dupa o luna si jumatate de pauza. Cristina e la mare acum cu tati si bunicul, iar eu cu cel mic suntem la mama, la aer curat si verdeata. Ce greu o sa-mi fie sa ma reobisnuiesc cu blocul dupa atata libertate!

Imi pare rau sa aud de tot felul de probleme - va doresc sa se rezolve toate cu bine, sa fie copiii sanatosi si voiosi, sa se joace cat mai mult impreuna la gradi.

Ma bucur mult pentru Andreea, abia astept sa o felicit.

Ati vazut pozele din tabara? Copiii s-au distrat de minune, fii-mea a venit tare incantata de acolo, chiar daca se vedea ca i-a fost si putin dor de noi.

Pupici si sa ne vedem sanatosi! [flo]

O [flo] speciala pentru burtica in crestere a Gabitzei! (zi-mi ce e, fata sau baiat?)



Ela, [8**] Cristina (21.04.2004) si [bb] Alexandru (04.06.2007)

Albumele noastre


#285
aurelia1278

aurelia1278

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 475 mesaje

Postat 30 august 2007 - 11:36

Buna, buna!



Alexandra a reinceput sa mearga la gradinita de saptamana asta, dupa 2 saptamani la munte. A crescut, s-a mai ingrasat un pic. Am detectat chiar si ceva muschiuleti la picioare, de la mersul pe munte + urcatul pe scarile toboganului de cel putin 10 ori pe zi + alergatura zilnica dupa minge pe iarba. A calarit aproape zilnic pe magarus, s-a jucat cu un pui de catel de la pensiune si o gramada de copii veniti acolo, si-a cumparat - printre altele - o bagheta magica de la Bran. Ne-am plimbat, am vazut oi, vaci, vitei, cai, paraiase reci-reci, flori de munte, cosasi, garduri luate de ape, un porc luat de apa si salvat de stapani [ups]Ce mai! Distractie pe cinste. Plus, evident, lucrurile care ma intereseaza pe mine: a mancat ca haplea si a dormit foarte bine.

Aproape ca am incheiat re-re-re...diversificarea dupa necazurile avute, fara incidente.






Bazar pentru Alex, un baietel diabetic

#286
diafera

diafera

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 30 august 2007 - 11:56

Salutari tutror!

Gabitza va reveni si el la gradi de saptamana viitore. Am fost la mare si i-a placut la nebunie in apa.. deja am renuntzat la colac si ne dam viteji in apa [:D]. S-a imprietenit cu o micutza bulgaroaica de 1 an jumate cu care s-a jucat frumos pe plaja si s-au alintat cu pupici si bezele.
Am avut insa ceva ghinion, pentru ca spre sfarsit, in ultimile doua zile Gabi s-a imbolnavit.. a facut enterocolita ... ca mai toti copiii.. si nici nu eram pe meleagurile noastre. De data asta si-a revenit mai repede, si eu am actionat promt.. cu medicamente si regim strict.
Acum e la bunici si am auzit ca e complet vindecat si mananca cu pofta foarte mare. Cu ocazia asta am pus-o pe mama sa ii faca analizele ca sa pot sa il reintroduc in colectivitate.

va pupam

Aura si Gabriel(06.10.2005)

#287
gabitz78

gabitz78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.227 mesaje

Postat 30 august 2007 - 14:10

buna.
si stefan s-a intors la gradi de saptamana trecuta. totul e ok...nu mai face fitze![:D]
abia astept sa ne revedem cu totii...
ela - e fetitza![;)]
va pup dulce.
[gravi]30+ si stefan

#288
aurelia1278

aurelia1278

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 475 mesaje

Postat 11 septembrie 2007 - 10:52

Buna dimineata!

Ce mai faceti? Ati inceput si voi gradinita?

Ieri au avut spectacol, din cate am inteles de la Alexandra a fost un scamator ("nenea cu bagheta"). Ea a fost foarte incantata.

Acum, in fiecare seara cand o intreb cum a fost la gradinita zice ca s-a simtit foarte bine, i-a placut, dar dimineata se trezeste cu "nu vreau la gradinitaaaaaa". [blabla] Si o tine tot asa pana ce-si bea lapticul, dupa care nu mai are nicio problema. Asa ca incercam sa nu mai discutam despre ce si cum vom face inainte de "drog". [^]




Bazar pentru Alex, un baietel diabetic

#289
diafera

diafera

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 14 septembrie 2007 - 17:41

Buna ziua, dragi mamici!

Ce se mai intampla la gradinitza? Noi am venit saptamana trecuta 2 zile dupa vreo 3 saptamani lipsa si Gabi a si racit .. asa ca l-am intors inca o saptamana la bunici [V].

Mai sunt copii raciti la gradi? adica mai lipsesc copii din cauza racelilor? .. Vremea asta s-a schimbat asa de brusc... si cei mai mici sunt si mai sensibili. Sunt foarte ingrijorata ca nu stiu cum ne vom descurca daca majoritatea timpului o vom petrece mai mult pe acasa. Tocami acum cand nu avem nici bona si programul anuntat la gradi este atat de variat si interesant pentru bebe!



Aura si Gabriel(06.10.2005)

#290
Gandacel

Gandacel

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 261 mesaje

Postat 14 septembrie 2007 - 20:17

quote:
Originally posted by diafera
programul anuntat la gradi este atat de variat si interesant pentru bebe!



Aura si Gabriel(06.10.2005)



Ma faci sa-mi para rau ca BOgdan nu mai merge la gradi! Ce program au anuntat la bebei?

Gandacel, Bogdanel (14.11.2005) si Stefania (16.04.2007)


Panic Questions

  • Pete rozalii

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • O saptamana cat o luna

    RoxiMada
    - Ieri, 20:50

  • Oboseala in sarcina

    Roxi_pisicul23
    - mai 04 2024 17:03

  • Pozitie bebe

    Ralu31031992
    - mai 04 2024 13:01

  • Prajituri impreuna cu bebe din burtica

    RoxiMada
    - mai 03 2024 19:30

  • 1 mai frumos ca altul

    Pau26
    - mai 03 2024 14:48

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -