Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

gradinita little one(2)


299 raspunsuri la acest subiect

#291
diafera

diafera

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 17 septembrie 2007 - 11:59

Buna Gandacel,

Ce bine imi pare sa te revad pe topic!
Acum doua saptamani cand il dusesem pe Gabi, dar din pacate 2 zile a apucat sa stea, Andreea mi-a dat niste foi cu noul program al gradinitei si programul grupei lor. Sunt niste schimbari, in sensul ca intre masa de dimineata si cea de pranz mai este o gustare, sunt trecute exact intre ce ore se desfasoara anumite activitati. Ora sosirii in gradi este intre 8.00 - 8.15. Pentru grupa lor, pentru ca au avansat, au activitati de genul educatie plastica, educatie muzicala, educatie fizica, educatie sanitara .. ma rog nu mai tin minte exact toate activitatile .. insa mi s-au parut destul de diversificate. Si pentru fiecare activitate au o anumita tema in ziua respectiva. De exemplu au invatat ce este semaforul si l-au desenat. Si tot ceea ce ei construiesc intr-o saptamana ni se da noua parintilor ca sa vedem ce au mai invatat copilasii [:D].
Saptamana asta Andreea va lipsi. Oricum sunt curioasa ce vor mai face nou!
Bogdanel nu mai vine deloc la gradi?

Aura si Gabriel(06.10.2005)

#292
aurelia1278

aurelia1278

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 475 mesaje

Postat 17 septembrie 2007 - 12:19

Buna ziua tuturor!



Noi avem vechime. Pentru Alexandra incepe deja a 4-a saptamana de gradinita. Sper ca anul asta wom avea mai putine probleme ca anul trecut, desi nu am apucat inca sa-i dau Ribomunylul (anul trecut am inceput cura cu o luna inainte de gradinita, in August).



Si noi am observat niste schimbari in program, am crezut ca asa e la grupa mijlocie, spre deosebire de grupa mica, dar nu, se pare ca treaba se doreste a fi mult mai organizata in general. La grupa mica se dadeau si anul trecut dosarele la sfarsitul saptamanii, cu activitatile efectuate, poezii, cantecele, desene, picturi si alte... productii.



Multa sanatate si succes!






Bazar pentru Alex, un baietel diabetic

#293
Gandacel

Gandacel

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 261 mesaje

Postat 17 septembrie 2007 - 18:47

Buna!

Si eu cred ca e vorba de ceva imbunatatiri organizatorice.

Nu, din pacate nu il mai dau deloc la gradi, o vreme. Va mai urmaresc insa din umbra. Ma uit si la alte gradinite, au aparut atat de multeeee. Am timp sa aleg foarte serios, fara sa tin cont neaparat de criteriul distantei fata de casa, de data asta. [:D] Cochetez cu ideea unei gradinite intr-o limba straina. [hot]

Va pup pe toate si va urez sa fiti tot mai multumite si sa aveti copii tot mai fericiti cu fiecare zi care trece.

Gandacel, Bogdanel (14.11.2005) si Stefania (16.04.2007)

#294
diafera

diafera

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 18 septembrie 2007 - 12:51

O sa ne fie dor de Bogdanel.
Oricum... e bine ca poti sa il tii acasa .. intr-un fel este mult mai ferit de atatea boli si raceli.. acum cat este inca mic.
Pentru mine insa... e mai complicat.. nici nu am cu cine sa il las acasa si gradinita este si foarte departe de casa. Mai mult, acum ca s-a acomodat cat de cat cu lumea pe acolo.. mi-ar fi mila de el sa ii schimb anturajul si sa il plasez la alta gradi... e ca si cand as lua-o de la capat.

Si noi va dorim numai bine!

Aura si Gabriel(06.10.2005)

#295
PELATIA

PELATIA

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 02 octombrie 2007 - 19:50

[hippi]Buna!
Simbata venim in tara pt 7 zile,si am reusit sa-i inscriu pe ai mei pitici la gradinita.
Noi stam aproape ,asa ca e convenabil pt mine,dar am emotii pt ca nu stiu cum vor reactiona.Eu de 22 de luni nu am avut nici 5 minute libere pt ca sunt singura cu ei (tatal nu se implica),si imi trebuie un ragaz in Bucuresti pt ca ,o sa alerg dupa acte,am multe de rezolvat ,asa ca m-am bucurat cind am aflat ca se poate si varianta asta.
Acum eu vreau sa-i las doar pina la ora 1,dar care e diferenta intre 12 si 13,vor lua si prinzul acolo?
Eu nu am vorbit la gradinita ,doar mama mea,asa ca sunt in dilema.
Poate imi puteti spune ce trebuie sa aduc cu mine,de acolo mi-au spus decit hainute de schimb si canite pt ei.
Va multumesc,si cu emotii o sa ne vedeti luni,probabil ca vor plinge,dar nu am efectiv ce sa fac trebuie sa rezolv niste chestii urgent.
Diana si nazdravanii Felix si Oliver

#296
aurelia1278

aurelia1278

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 475 mesaje

Postat 04 octombrie 2007 - 16:20

Buna Diana!



Da, daca stau pana la 13, pot lua masa de pranz acolo. Fetita mea ia pranzul acasa si pleaca la 12 de la gradinita.

Noi ducem numai haine de schimb si incaltaminte de interior. Ah! Si i-am dus olita (sau colacel de WC). Dar nu stiu cum se procedeaza daca e nevoie de pampersi, servetele umede...

De prosopele nu e nevoie pentru ca folosesc din cele de hartie. Deci cam asta e.



Sper sa fie bine si sa le placa, intr-o saptamana nici nu au timp sa se plictiseasca. [:D] Eventual, poate ar fi bine sa-i duca bunica la gradinita, ca sa nu fie despartirea grea. Succes!




Bazar pentru Alex, un baietel diabetic

#297
PELATIA

PELATIA

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 04 octombrie 2007 - 20:33

[hippiBuna!
Multumesc pt detalii,Aurelia,o sa vad luni cum o sa fie.
Bunica nu poate sa-i duca pt ca locuieste in Drumul Taberei,iar bietii de ei nici nu o cunosc,au vazut-o in luna iunie pt prima data.Eu i-am nascut in Anglia,si tot am aminat venirea in Romania pt ca am avut diverse probleme,dar mai ales ei au fost prematuri ,au venit mai repejor pe lume decit era programat, cu 2 luni si o sapt si am avut mult de tras cu ei pt ca au fost tare micuti. Asa ca pote ne vedem luni,oricum unde or sa fie ,,urlete,,probabil ca o sa fim noi ,ceata de piticuti nemultumiti.
Diana,Felix si Oliver


#298
aurelia1278

aurelia1278

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 475 mesaje

Postat 05 octombrie 2007 - 13:26

Buna, buna!



Ce mai faceti? Ela, Gaby, voi? Ma bucuram si eu ca nu mai sunt singura in grupa anul asta [:D], dar... Toate bune? Sper ca doar sunteti foarte ocupate si nu e vorba de altfel de probleme.




Bazar pentru Alex, un baietel diabetic

#299
aurelia1278

aurelia1278

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 475 mesaje

Postat 05 octombrie 2007 - 13:31

De altfel, cred ca ar fi momentul sa deschidem un nou capitol. Corect?

Gabyyyyy! Unde esti?




Bazar pentru Alex, un baietel diabetic

#300
gabitz78

gabitz78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.227 mesaje

Postat 11 octombrie 2007 - 13:23

buna.
eu nu am inca net...folosesc telefonul sotului cand apuc...asa ca nu am mai intrat p-aici.
o sa va las pevoi sa deschideti capitol nou...
noi suntem bine...stef e din ce in ce mai obraznic, dar asta e..trebuie sa ma obisnuiesc...gaza e destul de agitata, sper samai stea nitel...suntem progamati la cezariana pe 29.
in rest, nimik nou sub soare...
da, aurelia, acum suntem toti in grupa!
pupici tuturor.


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -