Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

VITILIGO (3)


228 raspunsuri la acest subiect

#21
alexa_x

alexa_x
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 06 septembrie 2006 - 13:44

pai imediat dupa ce te dai cu gelul.....citeste cu atentie instructiunile de pe site...acolo iti recomanda si anumite alimente care ar tr consumate...si multe altele....

#22
alexa_x

alexa_x
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 06 septembrie 2006 - 13:52

pai OXORALEN se poate cumpara si din romania....eu am facut acum cativa ani trat cu oxoralen solutie......l-am cump de la noi cu reteta.....sa fie oare oxoralen-ul asta acelasi lucru cu melaoline????....pt ca in cazul asta n-ar tr sa ne mai complicam ca sa-l aducem din grecia....am inteles a dr nedelcu foloseste oxoralen pt a trata vitiligo....voi n-ati auzit asta??

#23
anca tanasica

anca tanasica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 139 mesaje

Postat 06 septembrie 2006 - 19:29

quote:
Originally posted by alexa_x
pai OXORALEN se poate cumpara si din romania....eu am facut acum cativa ani trat cu oxoralen solutie......l-am cump de la noi cu reteta.....sa fie oare oxoralen-ul asta acelasi lucru cu melaoline????....pt ca in cazul asta n-ar tr sa ne mai complicam ca sa-l aducem din grecia....am inteles a dr nedelcu foloseste oxoralen pt a trata vitiligo....voi n-ati auzit asta??
si sotul meu a facut trat.cu oxoralen solutie acum cativa ani...ceva rezultate...dar nu asa bune ca acum...oxoralenul si melaoline au aceea substanta activa...acum depinde totusi si cum e facut medicamentul...ca aceleasi 2 medicamente identice ca substanta activa pot fi diferite ca rapiditatea efectelor totusi...e vorba de puritate si de tehnologie... oxoralen ca pastile exista si in R....erau unele facute de rusi parca...caut si va zic... ...mai avem inca 3 pete de repigmentare...acum, de cand a mers la solar si acum cu lampa acasa se repigmenteaza intr.un ritm extraordinar de rapid...sunt extrem de multumita...[cool] Anca si Alexandra (10 nov.2003) poze: http://community.web...alexandra_ioana

#24
anca tanasica

anca tanasica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 139 mesaje

Postat 06 septembrie 2006 - 19:51

oxoralen http://www.lannacher.ro/oxoralen.html costa 22,50 ron 50 capsule de 10 mg exista si solutie locala externa prospectul: http://www.medicamen...p?med=4692&fl=1 si mai e meladinine n.am gasit cat costa...spunea cineva pe un forum ca ar costa 50 euro o cutie cu 50 pastile...mi.e greu sa cred asta... prospectul: http://www.farmaline...?cid=1&pid=1537 Anca si Alexandra (10 nov.2003) poze: http://community.web...alexandra_ioana

#25
john85

john85
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 07 septembrie 2006 - 00:39

poate ca o sa merg pe melaoline ... vad ca voi aveti rezultate f bune cu aceste pastile, ma mai gandesc ... am inceput cu novitilul, deocamdata profit cat pot de mult de soare ... pata de la ochi observ de ceva vreme (inca de cand foloseam vitix) ca e maronie un pic pe o portiune pe margine...am inteles ca e de bine dar este asa de fffffff mult timp si alta schimbare nu observ .. poate nu am urmat tratamentul cu vitix cum trebuie ... oricum sunt f hotarat sa ma tin serios de tratament acum cu novitilul si sper sa am o perioada mai linistita semestrul care vine ... abia astept sa merg si la solar incepand cu sfarsitul acestei luni

#26
anca tanasica

anca tanasica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 139 mesaje

Postat 08 septembrie 2006 - 14:12

helo...sa va povestesc faza... ...tocmai am primit un tel.pe mobil de pe numar ascuns...de la tipa din Timisoara... ...mi.a spus ca nu a stiut de magarie...ca era convinsa ca vin din America...ca de fapt nu lucreaza ea ci prof.nu stiu cum...si ca e gravida... ...in fine...i.am spus ca retrag plangerea doar dc imi promite ca nu mai trimite medicamente niciodata... ...a zis ca stie ce inseamna plangere penala...ca stie ca a incalcat legea (mi.a spus ca sotul ei e politist...)...ca isi cere scuze...ca vine sotul ei luna asta in Pl.si sa.i dau 2 cutii si.mi da banii inapoi...doar sa retrag plangerea ca e gravida si nu mai face... ...eu una voi retrage plangerea...ca mi.e mila de ea...poate chiar e victima...si dc o mai suna cineva sa.i spuna clar ca nu mai vinde si ca vor aparea in farmacii in cateva luni (dureaza putin aprobarile...)dar va rog, dc auziti ca mai vinde sa ma anuntati...ca dc mai vinde inseamna ca e vaca nu victima... Anca si Alexandra (10 nov.2003) poze: http://community.web...alexandra_ioana

#27
gabi30

gabi30

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 99 mesaje

Postat 08 septembrie 2006 - 17:26

bravo Anca. eu nu cred ca e victima ci face pe victima este imposibil ca de atatia ani sa nu isi fi dat seama ca medicamentele sunt din Grecia doar scrie clar pe cutie producatorul , nu este nici un dubiu si cred ca stie sa citeasca a profitat de atata lume , atatia ani! cand am facut comanda pentru Melaoline i-am spus clar ca e din Grecia doar asa am gasit pe net si ea sustinea sus si tare ca nu ca este din SUA si cand l-am primit am mai sunat-o si i-am citit de pe cutie si am cerut prospectul in original si a zis ca nu il are pai cum sa nu il aiba?normal ca nu il trimitea daca era in greceste?ce sa intelegem din el? bine macar ca iti poti recupara banii!!! si eu am aruncat pe fereastra 200 ROn! asta e!sanatosi sa fim ca restul sunt trecatoare! gabi

#28
getak

getak
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 10 septembrie 2006 - 22:08

John, azi am primit medicamentul Oxsoralen, se elibereaza si fara reteta si costa 2,48euro o cutie cu 25 de capsule. Eu nu am probat niciodata medicamentul asa ca nu stiu ce efect are atat medicul la care am fost cat si farmacistul m-au asigurat ca are exact aceasi compozitie ca Melaoline. Daca ai de unde sa cumperi Melaolin eu zic sa il incerci pentru ca sigur da rezultate.

#29
john85

john85
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 11 septembrie 2006 - 01:33

merci pt info getak . am vb deja cu cineva sa imi trimita melaoline din grecia... sper sa o faca cat mai repede... cred ca o sa-l rog si pe fratele meu sa imi aduca vreo 2 cutii din spania cand vine ... sunt destul de ieftine ... sa auzim numai de bine si succes tuturor p.s. anca vreau sa te felicit ca ai facut ceea ce trebuie ... sa speram ca nu o sa mai incerce sa insele pe nimeni in continuare..

#30
anca tanasica

anca tanasica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 139 mesaje

Postat 11 septembrie 2006 - 10:31

m.a mai sunat sambata o data sa.mi spuna ca mi.a trimis banii...trebuie sa.i primesc marti... ...io una zic sa o sunati toti si sa.i cereti banii inapoi... ...si mai zic ca dc mai vinde sigur nu e victima...ci escroaca...dar o face pe raspunderea sa oricum... ...o testez io oricum dc mai vinde...[:D] Anca si Alexandra (10 nov.2003) poze: http://community.web...alexandra_ioana


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -