Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

CIRESE de mai-iunie 2006 (2)


329 raspunsuri la acest subiect

#11
nikolett2445

nikolett2445

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 615 mesaje

Postat 16 iulie 2006 - 12:56

am incercat sa punem poze .ca pe noi inca nu ne cunoasteti. NIKOL si bb DAVID (15 MAI 2006) http://photos.yahoo.com/nikolett2445

#12
camelia.t

camelia.t

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 285 mesaje

Postat 16 iulie 2006 - 13:05

Nikol sa-ti traiasca piciul si sa fie sanatos. Sunteti mari deja!

adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006)

Baieteii lui mami[bonjovi] AICI

#13
stoica simona l.

stoica simona l.
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 16 iulie 2006 - 13:54

[font=Impact]16 iunie-[copil]rebecca-3400-52cm,nastere naturala-spitalul elias -dr. tutunaru[bis]

#14
nikolett2445

nikolett2445

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 615 mesaje

Postat 16 iulie 2006 - 14:46

Camelia iti multumim, suntem mari, azi implinim doua luni. NIKOL si bb DAVID (15 MAI 2006) http://photos.yahoo.com/nikolett2445

#15
LYLY809

LYLY809

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 474 mesaje

Postat 16 iulie 2006 - 18:13

Se pare ca ciresele noastre au migrat undeva, caci e liniste totala pe aici...
Cireshici, am gasit inca o metoda sa-mi calmez copiluil colicios si irascibil... dau drumul la foehn si numai ct aude zgomotul se linisteste. Desigur, ii incalzesc burtica... si sta ca un pisoi la soare. E mai bine decat sa-l port in bratze, caci m-a cocosat.
Incepand de azi trec la o alimentatie foarte severa, exact ce-i trebuie lui bebe combinat cu metoda Montignac, caci nu se mai poate. Am mai luat vreo 2 kilos, adica am 6 in plus fata de startul in odisee. De fapt, am mancat foarte, foarte multe dulciuri, pe un fond de oboseala si de stres, cauzate de colicile astuia mik.


Lacri si [copil]Alexandru 30 mai 2006
Album echo si burtik




#16
ildyqo

ildyqo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 107 mesaje

Postat 16 iulie 2006 - 21:32

Hello fetelo, Am reusit si eu intr-un final sa dau de voi. Gaza asta mica are senzor de calculator. Cum deschid calc-cul, nici nu reusesc sa ma log-ez ca si incepe cu plansul, dar sa nu ma plang, ma lasa noaptea sa dorm, in afara de papa nu am probleme noapte, ziua e mai maraita, mananca mai des, are si crampe. Asta e viata. Si acum m-a intrerupt cu o repriza de plans. Burtica asta! Azi avem 1 luna. Am vazut ca in listuta nu-i trecut numele ei, stiu ca practic pot sa modific si eu dar nu stiu parola. Ma ajuta si pe mine careva sa schimbe semnele acelea urate de intrebare cu Blanca Andreea. Merci mult. Avem si cateva poze la link-ul de la semnatura. Asta doar din primele zile ca restul sunt pe DVD de 8 si calc-ul nu are sertarasi la DVD. O sa le transfer pe DVD normal si o sa mai pun. Ildy si [copil] Blanca Andreea 16/06/06 http://uk.pg.photos....ldyqo/my_photos http://tickers.Ticke.../k/280c/age.png

#17
vivighe

vivighe

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 16 iulie 2006 - 22:11

Help!Please...cine stie sa ma ajute si pe mine.Se pare ca io sunt campioana la complicatii tardive ale cezarienei ...de bine ce inca ma mai lupt cu lohiile(10 sapt[bang])...am un guguloi la vo 2 degete sub buric...in muschi.Nush inca ce e ca ma duc la doc abia miercuri cand vine din concediu,dar pt ca ma doare iar iau antibiotice si antiinflamatorii(doc mi-a zis).De data asta iau ciprofloxacin despre care parerile sunt impartite...prospectu zice ca e contraindicat alaptarii,doc zice ca mai nou s-a descoperit ca nu e.Io sincer nu stiu ce sa cred si nici nu as vrea sa-i fac rau lu' bebe.Si chiar daca Ab ar fi ok,nu e dicofenacul...asa ca...Prin urmare,pt ca tot incepusem o masa de Milumil pe zi(ca nu luase in greutate)am zis sa-i dau lapte praf cinci zile cat iau io pastile iar.Numai ca pare sa nu-i prea placa si duce dorul tzatzei ceva de speriat...mananca ce manaca si apoi se pune pe un plaaaans.Daca o pun la tzatza suge de zor.Booonnn...dilema e daca nu-i place,si io nu pot sa-i dau de la mine...ea ce mananca?Io ii mai dadusem Humana la tura cealalta de antibiotice si atunci nu facea asa urat.Acum am schimbat cu Milumil ca mi-a zis doc ca e cel mai bun,iar Humana nu a mai papat de o luna(doar laptic de la mami).Ma gandeam sa trec din nou la Humana,dar stiu ca nu se trece asa brusc de la un lapte la altul.Asa ca ...io ce fac?[ups] poze http://pg.photos.yah...vighe/my_photos

#18
Steluta

Steluta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 195 mesaje

Postat 16 iulie 2006 - 23:06

quote:
Originally posted by stoica simona l.
16 iunie-[copil]rebecca-3400-52cm,nastere naturala-spitalul elias -dr. tutunaru[bis]
Simona, la ce ora ai nascut?? Nu de alta, dar si eu m-am internat pe 16 iunie si am impartit sala de travaliu cu o tipa care a nascut pana in ora 14 cu Tutunaru. Poate esti chiar tu [:D]... Am mai modificat listuta la fetele care au scris in acest capitol. [pup] Steluta cu [copil] Andrada Cristina (17 iunie 2006)

#19
carminabulina

carminabulina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.996 mesaje

Postat 17 iulie 2006 - 01:04

Steluta [pup], multumim pentru trecerea datelor dar ar fi o mica remarca de facut, bebe Mihnea avea la 7 saptamani 5300 gr si nu 3500, ca asta ra fi insemnat sa creasca ca fat frumos [:-)))][:-)))] adica in 2 saptamani 2 kg. Si ne mai numim si Alexandru[;)]. Cand ai timp si chef te rog frumos sa faci aceste mici mici modificari [flo].

[foto][poze carmina
[gravi] intalnire burtici

Varsta lui Mihnea

#20
angelica_g

angelica_g

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 62 mesaje

Postat 17 iulie 2006 - 02:20

Luana, Vivighe NU MAI CANTARITI COPII LA O SAPTAMANA, NU ASA SE FACE BILANTUL GREUTATII LOR, CI DOAR AL DEZNADEJDII VOASTRE!!! CANTARITI-I LA O LUNA; AM CITIT CA AU SI EI "TOANELE" SI DISPOZITIILE LOR (o saptamana mai buna, cu kef de mancare, una mai proasta, cu indispozitii de tot felul)! Sa vedeti ce laude veti culege la fiecare luna verificata!!! SPOR LA KG SI BAFTA ( ai grija de tine, Vivi!!)! plssss!: ce calciu ati dat copiilor (stiu ca s-a mai discutat, dar nu am timp sa caut in urma... Despre noi, nu va spun ce facem! As starni invidia multor mamici cu bb-i de 2 luni, si nu vreu sa va stric buna-dispozitie. Remarca: se poate totusi sa existe si copii care sa manance rar, sa doarma muuuult, si cand sunt treji sa stea zeci de min hlizindu-se si conversand cu maimutzoiele de plus!!!![:D] Numai bine!!! VA ROOOG SA-MI RASPUNDE-TI DESPRE CALCIU!!!![pup][pup][pup] [mamica]Irina, cu [bonjovi]Robert (apr '97),[bonjovi]Razvan (oct '03)si [fetita]Sara 9 mai 2006


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -