Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

CIRESE de mai-iunie 2006 (2)


329 raspunsuri la acest subiect

#321
cypocs

cypocs
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 24 iulie 2006 - 00:50

LUANA, lapte am dar iaca ca pe strada nu-l dau[:-)))][:-)))][:-)))]Dar ia zi tu cu lapticul tau ce ai mai facut, ce papa Hora??Cum mai e cu greutatea acum?? ALIA si bb Maya

#322
carminabulina

carminabulina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.996 mesaje

Postat 24 iulie 2006 - 00:57

Gabi si al meu isi mananca pumnisorii si face balonase din saliva. Dasemenea de joi face scaune dese si diferite atat la culoare cat si compozitie dar eu m-am gandit ca o fi de la vaccinarea care a avut loc miercuri...Primel 2 chestii sunt perfect normale si nu necesita nici o interventie [:-)))], dar cea cu kka nu stiu. Si eu sper sa fie doar un episod normal al tranzitului intestinal al bebeului. [pup]

[foto][poze carmina
[gravi] intalnire burtici

Varsta lui Mihnea

#323
virgi

virgi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 333 mesaje

Postat 24 iulie 2006 - 08:39

Salutare Pentru curatarea nasucului localnicii de aici folosesc o penseta din plastic...spun ei ca este foarte buna. Am cumparat si eu una s-o am in casa..dar n-am folosit-o ca noi nu racim. asa arata si cred ca o gasiti si acolo http://pg.photos.yah...3d57scd&.src=ph [pup]

#324
virgi

virgi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 333 mesaje

Postat 24 iulie 2006 - 08:58

Si Luana are obiceiul sa-si bage pumnisorii un gurita..semn ca-i este foame. Eu sunt foarte mandra de performantele ei de pana acum: Vocalizarea este aproape completa. doar pe "u" nu l-am auzit inca..dar sper sa-l aud si pe el curand. Eu sunt curioasa in ce limba va incepe sa vorbeasca prima data. Ziua eu vorbesc numai in engleza cu prietenele mele,iar in parc se aduna in jurul ei copii koreeni care nu stiu ce-i spun[:D], dar pare incantata de compania lor si seara tarziu cand ramanem si noi singuri..vorbim in romaneste. La TV aude doar engleza si koreana.

#325
ralucis

ralucis

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 750 mesaje

Postat 24 iulie 2006 - 10:06

gabi, si a mea face balonase si mai nou isi suge si manutele ei si bratul meu cand o iau in brate, dar, cum a zis virgi, e sigur de la foame, ca ilinca mea de-abia face miercuri 7 saptamani, deci ce dinti? voichiv, in poza din cadita, cea cu pumnisorii stransi, bebelusa ta e leita fata mea, deci vad ca mai multa lume de pe aici a zis ca seamana copilasii nostri intre ei, probabil se vor diferentia peste cateva luni.

#326
ralucis

ralucis

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 750 mesaje

Postat 24 iulie 2006 - 10:10

alia, daca iti camuflezi putin sanul eu zic ca e ok sa alaptezi si in afara casei, eu m-am stresat la inceput fff tare din cauza ca aveam senzatia ca sunt fortata sa stau numai acasa din cauza alaptarii, dar de vreo 2 sapt ies peste tot cu ilinca si daca e nevoie ii dau sa manace, ce, n-a mai vazut lumea titi? si ai vazut ca in afara se incurajeaza alaptatul in spatii publice, deci eu zic sa te mai gandesti.

#327
adib

adib

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 24 iulie 2006 - 12:30

buna fetelor deoarece am lipsit de joi, am cam avut de recuperat pe aici. imi pare rau ca apar racelile. noi am inceput sa tinem adevarate discursuri. avem intervale orare in care stam de vorba ( aaa,eu,oi,...) printre expresiile enumerate mai apar si zimbete. cel mai grav este cind avem murdarie in nasuc. teroare. pompita de curatare a nasului figureaza pe lista armelor interzise. de aseara am incercat si pampers nr. 3. se pare ca e mai bun ca marime, nr. 2 fiind cam mic. numai bine va doresc. Ela si Adi, mamica si taticul lui Raluca Alexandra http://b1.lilypie.com/Ecgwp3/.png http://pg.photos.yah...b4900/my_photos

#328
nastad

nastad

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 235 mesaje

Postat 24 iulie 2006 - 12:32

Suntem foarte ocupati, bb are colici, Onitza e din ce in ce mai neastamparata , tzutzu sta foarte putzin pe acasa si eu sunt chiauna!
Stiu ca trec mai rar pe aici dar nu pot deschide calculatorul cand e Onitza acasa si cand e plecata nu stiu ce sa fac mai intai.
Nu plecam nicaieri, imi e teama sa plec cu bb si pana la piatza ca nu stiu ce se intampla pe drum.Pe20 August avem botezul , sper sa ne mai linistim dupa aceea.
Am fost la controlul de 1 luna, bb are 4200 deci a luat 1.100 si 52.5 cm , a crescut 2.5 cm, in rest toate bune...bucurosi le-om terce toate!
Va [pup]!


Doina, [zana]Oana(03.04.2003) si[bebic] Doru(23.06.2006)

Album Oana


#329
nastad

nastad

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 235 mesaje

Postat 24 iulie 2006 - 12:34

Am vazut (in fuga) ca se discuta despre curatarea nasucului, eu le curatz nasucurile cu "batista bebelusului" si sunt foarte multumita!

Doina, [zana]Oana(03.04.2003) si[bebic] Doru(23.06.2006)

Album Oana


#330
mai_iun2006

mai_iun2006
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 24 iulie 2006 - 12:38

Capitol nou AICI

doroti_5 [mamica] de [zana] Natalita-Elena


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -