Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Miresele anului 2006 (60)


303 raspunsuri la acest subiect

#21
Giova

Giova

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.059 mesaje

Postat 12 iunie 2006 - 19:58

Teherea ati fost foarte FRUMOSI.[cool]
Nicoleta bine te-am regasit. Vrem poze. ma bucur ca a fost super nunta, cat despre rochita...no comment.[q]
Naty ma bucur ca ti-au gasit masina. Multa bafta cu asigurarile si spor la drumuri pt. hartogarii.
Krelia ce cantece se canta la nunta? caci si eu vreau cor si habar n-am ce canta aia.

eu mi-am gasit ciorapi de la Gatta pt. nunta, culoarea piciorului si sunt pt. sandala, autoregenti sus. oricum imi aduce si sora-mea o pereche din Italia si mai iau si eu de aici, dar daca continui cu solarul...cred ca-i iau doar la biserica si pe urma las piciorul gol la petrecere.

Ieri am primit o veste bomba: cica sa fim nasi in 15 iulie.Fata nasei mele se casatoreste, si nasa lor nu poate veni. si ne zice noua cu o luna inainte. noi care trebuie sa facem o nunta si sa mobilam un ap. Sunt cretini nu alta, dar noi nu mergem.Pot sa se supere, dar nu stiu cum au tupeul sa mi-o zica asa, ca suntem nasi, nici nu ne intreaba macar.
Am niste draci, caci nici nu am dormit azi noapte.

Gio[mamica] si [copil]Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
poze Marco
filmulete Marco

#22
Rallu

Rallu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.067 mesaje

Postat 12 iunie 2006 - 21:28

Iaca apar si eu.
Am fost la cosmetica unde mi-au usurat strasnic portofelul. Facut tratament facial si decolteu, epilat pe unde trebuia, programat la pictura pe unghii, coafat, machiat pt. sambata.
Asaaa...eu in continuare sunt groaznic de calma desi lumea se crizeaza in jurul meu.
Azi suna telefonul meu de parca as fi fost centrala si eu ma ratoiam la ei sa ma lase in pace ca-s ocupata.
Parca s-ar marita alta, nu eu.
Eh...in final poate o sa ajung sa constientizez.

17 iunie 2006
Diverse pentru nunta, Au inceput pregatirile

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

#23
kateryna

kateryna

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 62 mesaje

Postat 12 iunie 2006 - 21:36

Salutare la miresici si Duamne!!!
Apropo de ce a zis Nicoleta cu rana din cauza crinolinei *Nico stiu cum e ca am patit-o si eu[xx(]* sfatul meu e sa nu va luati dresuri autoadezive pentru ca rana se face unde tull-ul vine in contact direct cu pielea. Luati-va dres intreg sau renuntati la crinolina sau fuste ptr ca tot din tull sunt si astea.
P.S. Nicoleta mie mi-au trecut ranile la vreo saptamana dupa nunta [bang], dar dupa 2 zile puteam sa stau in fund fara sa ma usture[:D]

Vine barza
diverse aranjamente nunta

#24
krelia

krelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.987 mesaje

Postat 12 iunie 2006 - 21:54

quote:
Originally posted by Giova
Krelia ce cantece se canta la nunta? caci si eu vreau cor si habar n-am ce canta aia.
Fata mea, ziceam de cantecele din biserica..de cor...ca()canta misto...oi stii io cu posturile, cu alea alea..da'..pacatele mele...n-oi vrea sa stiu si ce cantece se canta in biserica, mama draga? [:D]..nu stiu, fata...din alea cu amin..cu doamne ajuta..cu duhu'...treburi d'astea [;)]...banuiesc ca aceste cantece sunt la fel pi peste tot - la ortodocsi....ca vorba aia..n-ai sa auzi ave maria (mel. catolica) cantata intr-o biserica ortodoxa [:D].....cat priveste faza cu nasii - fara cuvinte...ce sa mai...dk va propuneau macar dupa nunta voastra...si poate tot era un efort...daramite asa....oameni tzaca..ca sa nu zic altfel [:D]fetele..io la capitolul ciorapi..am si d'aia si d'aia...da'..cre'k o sa iau d'aia intregi..nu de alta, da' cu ai adezivi am senzatia ca imi pica de pe picior..oricat d elipiti ar sta..apai.,.cand m-or invarti nuntasii..asta-mi lipseste...sa-mi cada ciorapii...[baie][:-)))]..iar am spart banii pe fructe....1 kil de 2 kile de cirese [:D] (pt fata [:I]) si 1 kikl de-un kil de capsuni (pt iubi [:I])..
No more kinky stuff! Soon to be a married woman!
[baie][majoreta]
Krelia...viitoare printzesita26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"


#25
pepenash

pepenash

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 40 mesaje

Postat 12 iunie 2006 - 22:02

Revin si eu dupa o absenta mai lunga pentru a ura "Casa de piatra" fetelor pentru care Ziua Z a trecut deja. Noi suntem in grafic cu pregatirile... de fapt, am cam pus la punct toate detaliile, am cam terminat de facut cumparaturile, iar invitatiile sunt deja date in mare parte. In legatura cu rochia, a mea nu are nici crinolina, nici fuste: este doar rochia si are o captusala, iar de partea de jos a captuselii este prins un volan din tull pentru a-i da largime. Ma gandesc ca in felul asta nu voi avea nici un fel de probleme, indiferent de tipul de ciorap pe care il voi incalta (mi-am cumparat atat dresuri, cat si ciorapi cu banda adeziva). Pepenash over and out!

#26
Chloe

Chloe
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 12 iunie 2006 - 22:03

Krelia, spune-mi si mie te rog mai multe despre cum a decurs nunta la Hilton....acolo fac si eu la anul. Merci mult [flo]

#27
krelia

krelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.987 mesaje

Postat 12 iunie 2006 - 22:30

aahhh..stiu ca sunt cu mintea praf...dar...pt curiozitatea mea...zisai io ca ma'c la hilton? tziu minte ca am zis ca ma duc la fitze...da'...zau dk mai stiu cand am pomenit de hilton...bey...cand se apropie 26 august, sa-mi amintiti si mie, fratilor..constat ca am memoria foarte scurta..si nu-i bine..[help]asadar...ce pot sa-ti spun...Puncte tari:- servire ireprosabila (cred ca dk ii ziceam sa ma scarpine...ma scarpina [:D])(pahare pline in permanenta, scrumire schimbate)- sfesnice pe masa, imbracate in aranjamente florale, lumanari schimbate ori de cate ori ajungeau la nivelul florilor- toalete, evident, super misto si super curate- tablita in fata salii cu aranjarea meselor..fiecare ne-am dus cuminte la locurile noastre- bar deschis, bautura la discretie, in limita unui plafon- mancare buna....Puncte slabe:- ...dar...cam putina [:D] (probabil asta este "avantajul restaurantelor de hotel - mancare putina ca sa ajungi pana la tort[;)]....exemplul cel mai clar a fost caviarul - 5 bobite, pe numarate [:D])- ring de dans mic, (sala Le Diplomate)..desi, hai sa fiu obiectiva si sa recunosc ca pt o nunta de 60 de persoane era cat de cat suficient...tinand cont ca nu dansau toti in acelasi timp)- prea multa lumina..de fapt...lumina a fost tot timpul in sala, mai putin cand s-a adus tortul..Ce nu stiu:- care a fost limita plafonului de bauturi- daca s-a perceput vreo taxa de servire pt vinul care a fost adus (tind sa cred ca da - avand in vedere ca majoritatea restaurantelor de hotel o percep)- daca (si eventual cat [:D]) si-au "tras" peste...- de ce sala nu a fost ornata cu baloane & confetti (n-au vrut mirii sau nu au fost lasati)Ce stiu:- te cheama inainte cu ceva timp la o degustare, gratis- se percepe o taxa de inchiriere sala - care, cu un bun negociator, poate fi scazuta considerabil...dk imi mai aduc aminte...mai scriu..Sfat pentru binele vostru si al nuntasilor:- faceti tot posibilul ca voi, sau vreo ruda, vreun prieten, parintii..ultimii care raman cu voi - sa mai faca un tur al restaurantului, sa se uite bine de tot pe la/sub mese .... caci..se pot uita, far sa vrei, diverse...iar apoi..oricat de ireprosabila ar fi fost servirea....odata evenimentul consumat...te uita si oamenii [:(]
quote:
Originally posted by Chloe
Krelia, spune-mi si mie te rog mai multe despre cum a decurs nunta la Hilton....acolo fac si eu la anul. Merci mult [flo]

No more kinky stuff! Soon to be a married woman!
[baie][majoreta]
Krelia...viitoare printzesita26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"


#28
Giova

Giova

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.059 mesaje

Postat 12 iunie 2006 - 22:59

Krelia iubita pai la muzica din biserica m-am referit. sper sa nu fie muzica de inmormantare, caci mai bine ma lipsesc.
Dar daca pe tine te-a impresionat [:D], atunci cred ca e ok.

Gio[mamica] si [copil]Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
poze Marco
filmulete Marco

#29
ralu_trancu

ralu_trancu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 13 iunie 2006 - 00:37

nu te mai enerva, ca dauneaza. FATOOOO!!!Nu puteti cununa ca nu sunteti cununati in biserica. Stai calma!
quote:
Originally posted by Giova
[b]Ieri am primit o veste bomba: cica sa fim nasi in 15 iulie.Fata nasei mele se casatoreste, si nasa lor nu poate veni. si ne zice noua cu o luna inainte. noi care trebuie sa facem o nunta si sa mobilam un ap. Sunt cretini nu alta, dar noi nu mergem.Pot sa se supere, dar nu stiu cum au tupeul sa mi-o zica asa, ca suntem nasi, nici nu ne intreaba macar.Am niste draci, caci nici nu am dormit azi noapte.Gio[mamica] si [copil]Marco (6 ian. 2006)maimuta meapoze Marco filmulete Marco
Poze vechi si noi

#30
ralu_trancu

ralu_trancu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 13 iunie 2006 - 00:42

am uitat sa va spun !!!
la biserica tre sa ducem un covor !!!
am ras o zi intreaga cand mi-a zis socrela!!

Poze vechi si noi


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -