Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 6 voturi

Copilasii din 2002 (29)


295 raspunsuri la acest subiect

#41
Caprioara

Caprioara

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.645 mesaje

Postat 08 noiembrie 2006 - 21:04

Gabb,

La multi ani si de la mine !!! Sa fii sanatoasa si voioasa si iubita si sa ti se indeplineasca toate dorintele.

pup you,

Caprioara & [bonjovi] Matei


"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud



#42
Gabbriela

Gabbriela

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.385 mesaje

Postat 08 noiembrie 2006 - 23:03

[pup] thank you!
quote:
Originally posted by Caprioara
Gabb,La multi ani si de la mine !!! Sa fii sanatoasa si voioasa si iubita si sa ti se indeplineasca toate dorintele.pup you,Caprioara & [bonjovi] Matei"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud
Sanatate si numai bine [flo]
Nicole mami lui Julian[foto]1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
scaune de masina pt copii
Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato
Tine aripioara asta, voinice

#43
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 09 noiembrie 2006 - 07:16

La multi ani si de la noi!!!! Mai cu intarziere, dar e diferenta de fus orar!!!!![:D]Katty, io l-as duce!!! haha...ca doar nu o sa apuce cea mai mare felie de tort!!!!Cristina, bine ai venit printre noi!!! Daca nu are febra si se simte bine de ce sa nu o duci la gradi??? Nicoleta si eu l-as da la ski!!! Anul trecut i-am pus skiuri in picioare cand am fost in Predeal si am fost surprinsi ce echilibru are!!! Si chiar ii placea, numai ca il obosea repede!!1 (ceea ce nu e un lucru rau)!!!!Gabb,daca pui pb sa ti-l primeste fara vaccinuri, ei spun de la inceput ca nu...dar, chiar si o gradi particulara, daca refuza un copil care nu e vaccinat, dar are foaia de care vorbesc (ca e scutit pe motive religoase de vaccin) ii poti da in judecata pentru discriminare...Deci este o portita sa duci copilul la orice scoala vrei si nu esti obligat sa ii faci vaccinurile!!! Oricum putini parinti stiu asta, si mai putini refuza vre-un vaccin...

It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation
Sinzi, Radu si David[avion] bomba pisaloaga[cool] :
varsta, poze, D-ale lui David Imagini...fotografii

#44
CORNELIAP33

CORNELIAP33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 610 mesaje

Postat 09 noiembrie 2006 - 11:50

La multi ani! pentru Gabriele si Mihaele si Gabrieli si Mihaili[:D]

Am avut cateva zile nebune de nu am reusit nici sa intru pe forum, nici vorba sa citesc sau sa scriu.

La birou parca toata lumea a inebunit, toate lucrarile trebuiau facute ieri, totul este ultra urgent.

Rares a facut o bronsita infioratroare. A tusit duminica noaptea nonstop pana la sufocare si voma. Luni dimineata ne/am dus la medic, ne/a dat antibiotic si vejnicele Eurespal si Aerius . A facut vreo doua zile si febra dar deja e mai bine.

Si eu care tocmai ma ludasem ca noi suntem foarte sanatosi si n-am mai racit din iulie. DEh, cam era vremea!



Ma bucur ca ai vostri sunt mai sanatosi .

Gata ma intorc la munca, caci nu se mai poate.

O zi buna si multa sanatate!



Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)

Fotografii




Ajutati-l pe George!

www.cuzuc.netfirms.com

________________________

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."





#45
ocris

ocris

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 100 mesaje

Postat 09 noiembrie 2006 - 12:03

Multumesc pentru primire. La multi ani [s][s]pentru toti cei care isi sarbatoresc ziua de nume astazi.[cheers]

Am dus-o pe Mayo astazi la gradinita, desi inca este ragusita, tuseste, ii curge nasul... (in fine, tot tacamul).

Sper sa nu mai faca inca o data febra.

Dar ceea ce ma ingrijoreaza cel mai tare este nasul, care este infundat de vreo doua saptamani. Ma gandesc ca trebuie sa ii fac operatie de polipi. Mai are cineva aceeasi problema ca si mine?



Cristina, mamica lui Mayo (11.06.2002) si Riyo (27.05.2004)

#46
roxanae

roxanae

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 69 mesaje

Postat 09 noiembrie 2006 - 12:22

[hia]



Eu nu am mai scris de mult dar promit sa recuperez si sper sa reusesc sa ma integrez in grup.Nu am citit din urma (lipsa de timp)sper ca nu se supara nimeni mai spicuiesc din cand in cand.

Intre timp s-a nascut si cea de-a doua papusica, si toata ziua mi-o impart intre ele doua.Diana nu a mai mers la gradinita din cauza unei bronsite puternice, acum e bine, iar cand va merge din nou voi avea timp mai mult. [pup]




Roxana [mamica] de Diana-Rahela(8.05.2002) & Sarah-Rebecca (18.09.2006)

poze



#47
Cristina_C

Cristina_C

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 09 noiembrie 2006 - 13:16

quote:
Originally posted by ocris



Dar ceea ce ma ingrijoreaza cel mai tare este nasul, care este infundat de vreo doua saptamani. Ma gandesc ca trebuie sa ii fac operatie de polipi. Mai are cineva aceeasi problema ca si mine?



Cristina, mamica lui Mayo (11.06.2002) si Riyo (27.05.2004)






Eu, si mi-e tare frica de operatia asta de polipi care aici se face numai cu anestezie generala. Am deschis la "Parintiii intreaba..." un subiect despre riscurile operatiei.

As vrea s-o evit daca s-ar putea, sa-l vindec pe alte cai, dar nu stiu daca am de ales.



Chiar asa, mamici de 2002, cum stau copilasii cu polipii?











Cristina,

mama lui

Bobita, zis si Robert, 14 decembrie 2002

Cresc...

#48
Karina

Karina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 699 mesaje

Postat 09 noiembrie 2006 - 15:43

Hello fetele dragutele !



La multi ani Mihaele, Gabriele, Mihai si Gabriel ! Sanatate multa si tot ce va doriti ! Sint cam in pana cu timpul, de aceea va fac urarile cu intirziere [:D]



Sinzi, inca n-am inceput sa-i dam. Trebuie sa terminam intii tratamentul cu antibiotic. Felicitari pt. bebe campion de inot [:D] Cit priveste vaccinul de varicela, sfatul meu ar fi sa nu il faci, ca noua pediatra ne-a spus ca dupa vaccin nu-i sigur ca nu va face varicela ca adult. Si decit sa-l faca mai tiriziu, mai bine acum. E boala usoara si daca voi ati facut atunci e ok, daca nu, totul e sa nu fii gravi [:D]



Nicoleta noi de Craciun mergem la Botiza si deja nasul lui Bogdan i-a cumparat schiuri, iar noi clapari, asa ca n-are scapare.



Ocris bine ai venit, Bogdan are deja 2 saptamini de cind sta acasa cu raceala asta. Totul a inceput cu un banal curs de nas, iar acum ia antibiotic



Katty sanatate lui Andrei. Off, daca nu e de la nasuc e de la stomacel. Ce ti-e si cu piticii astia.



Gabbriela ce baieti draguti ai ![:D]



Cornelia, la ce dr. ai fost ca acelasi tratament l-a primit si Bogdan [:D] Sanatate lui Rares.



Bine ai revenit roxanae si sa-ti traiasca noua printesa ! Sa fiti sanatoase si fericite !

Si bine ai venit in clubul copiilor nascuti in 2002 bolnaviori de bronsita ! Dupa cum vezi, sint destui...



Critina_C, noua nea zis un dr. acum 2 ani ca tb sa-l operam pe Bogdan de polipi, dar am fost la spitalul V. Gomoiu la o pediatra ORL care ne-a zis ca inca nu e cazul si sa mai asteptam. Intre timp polipii s-au mai retras, ca am fost la mai multi pediatri in ultimul timp si nici unul n-a adus pe tapet problema polipiilor, desi Bogdan a racit mult si asta vara, iar acum e cu mucos de 2 saptamini. Poate ar trebui sa te duci si la alt dr., dar nu stiu daca la voi se poate.



Bogdan e mai bine, tuseste mai rar, nasul nu prea ii mai curge, dar acum nu dorm noaptea ca tusesc eu, am nasul infundat. Nici sotul nu e mai breaz. Bine ca e vremea mai frumoasa, ca atfel cred ca o luam razna.



Sanatate la piticuti si parinti !






[pup]

Karina [sofer] + Bogdanel [bicla]

Asta e parerea mea, dar tu faci cum crezi ca e mai bine [:D]



Tine aripioara asta, voinice

#49
crig72

crig72

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 950 mesaje

Postat 09 noiembrie 2006 - 17:07

[hia]
pupam si noi abia azi sarbatoritii ca ieri n-am apucat sa mai postez.La multi ani si multa sanatate!!
ocris bun venit si sa-ti traiasca copilasii!
Roxanae bine ai revenit.Uitandu-ma la datele de nastere ale piticilor tai ai motivate toate absentele[:)]sa-ti traiasca fetele!
Nicole ,Sinzi frumoase pozele .M-am delectat cu ele.Mariucai ii plac la nebunie pozele.Eu sunt interpretul raspund la toate intrebarile cine e, unde era ..da de ce?[:D]
Lucia cum se mai simte Liviu?Tu ti-ai revenit cat de cat?
Ce bine de voi Nicoleta ca aveti zapada.la noi cam rar dar poate ajungem in iarna asta cateva zile la munte.mama mea e azi la bv ..ah ce as fi venit si eu ..
sanatate la copilasi si la mamici!noi deocamdata ne prezentam relativ bine.Trebuie sa ajung musai cu Mariuca la un stomatolog.Voi l-ati "vizitat" pana acum (ma refer la pitici)?daca da cum a decurs ca eu am mari emotii...ca de obicei.
pup si o zi buna!









#50
katty

katty

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.321 mesaje

Postat 09 noiembrie 2006 - 17:51

Va pup pe toate,

Multumim de urari, ma simt si eu sarbatorita fiindca ma cheama si Mihaela, iar pe sot Gabriel. Asa ca sarbatoare pe linie (sora mea, fratele sotului etc.). Ieri am stat numai la telefon. de serbat nu ne-am serbat, o vom face sambata sau duminica!

Bine ati revenit, roxanae si Cristina_C.

Sinzi, intre timp, desi Andrei a fost ieri mai bine, nu l-am mai dus la ziua colegului sau ptr. ca intre timp vorbisem cu mamica pustiului si ii explicasem ca e bolnavior!!!

Cornelia, sanatate lui Rares!

Karina, ma bucur ca Bogdan e mai bine!!! Dar sanatate voua: tie si sotului!

Nicoleta, si eu zic ca Sinzi si Karina, sa-l dai, mai ales ca aveti muntele tot timpul aproape!!!

Cristina (crig72), Andrei inca n-a ajuns la stomatolog! Dar voi de ce va duceti? Pupici [pup] Mariucai!!!





Catalina & Robert-Andrei (4 ani)

varsta lui Andrei [bicla]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -