Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 6 voturi

Copilasii din 2002 (29)


295 raspunsuri la acest subiect

#21
katty

katty

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.321 mesaje

Postat 06 noiembrie 2006 - 17:18

Nicoleta, cum a fost intalnirea lui Stefan cu zapada? I-a placut? Al meu, vineri era fascinat cand l-am dus la gradinita si ningea!!!

Intre timp s-a facut frumos afara, e soare dar cu dinti!!! Zapada nu s-a depus, asa ca, mai asteptam!!!





Catalina & Robert-Andrei (4 ani)

varsta lui Andrei [bicla]

#22
Anina_n

Anina_n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.842 mesaje

Postat 06 noiembrie 2006 - 18:03

Multumesc, dragi mamici pentru urarile frumoase ce mi le-ati facut ! [asia] [pup] [cheers]

A fost o zi minunata, plina de surprize neasteptate dar placute... [:D] Telefoane neasteptate(Gabbriela si Lucia), persoane neasteptate( sora mea cu fetitele, de la Toplita), daruri multe si frumoase, mai ales cele 2 pulovere rosii [:D], si faptul ca si Cristina s-a simtit excelent si a putut manca si ea tort(de frisca light) si a avut numai glicemii bune.

M-am simtit excelent, m-am simtit iubita si apreciata ! [:D]

De azi, Cristina si-a reluat cu nerabdare activitatea la gradi.

Ieri, m-a intrebat daca Mos Nicolae si [aho] ii aduc mai multe daruri, daca este fetita buna. Draga de ea, isi doreste multe jucarii, ca orice copilas. [pup]

Va doresc o seara cat mai faina, in familie ! Pe maine !

[pup][pup][pup]







[*] Un fulg pentru seara de Craciun [*]


Nina, mami de [zana] Nina-Cristina (10.01.2002)

Diabet zaharat la copii
, Copii din 2002, Copii capricorn


#23
Nicoleta

Nicoleta

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.073 mesaje

Postat 06 noiembrie 2006 - 18:04

Servus
Lui Stefan i-a placut ca ninge, o tinea intruna ca acum a venit iarna, ca nu mai este toamna... Incearca deci sa il contrazici! I-am explicat ca uneori toamna se grabeste si mai vine peste toamna cu zapada :). Dar fiind noiembrie, este inca toamna. Il asteapta deja pe Mosul, noi ne gandim unde sa ii tinem ziua (aici se obisnuieste sa inviti toata grupa de copii de la gradi, in afara de petrecerea acasa...)...
Sambata Stefan vroia sa facem om de zapada, dar batea un vant!!! Si am promis cand mai vine zapada facem unul, fiindca duminica seara deja se topise zapada. Avem deja incaltari "profesioniste" pentru zapada... Adica el are, noi nu prea... Nici nu stiu ce ne asteapta, prognoza pentru miercuri si joi arata ciudat, 13-14 grade... Nici nu ma mir ca se imbolnaveste asa de des...
Nicoleta

#24
katty

katty

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.321 mesaje

Postat 06 noiembrie 2006 - 18:23

Nicoleta, chiar daca se obisnuieste asa, sa inviti toti copii de la gradinita, nu e obligatoriu. Poti sa faci o tratatie la gradi in ziua Z cu tort si sucuri si sa inviti la petrecere numai copiii pe care-i doreste Stefan!

Andrei, azi, a primit invitatie de la un coleg de-al lui ptr. miercuri la ziua de nume la Mall (il cheama si Gabriel). Din grupa a ales 8 copii (atat era spatiul unde sunt invitati), iar baietelul a ales 7 copii, printre care si Andrei. Chiar suntem in dilema, fiindca miercuri este si ziua noastra de nume (eu si sotul, eu Mihaela, el Gabriel) si, ca de obicei, ar veni musafiri, mai mult sau mai putin invitati (asa e de regula). Ce sa facem, sa acceptam sau nu invitatia lui Vladut? Asa ar fi normal, mai ales ca a trebuit sa aleaga cativa colegi de-ai lui... nu?



Catalina & Robert-Andrei (4 ani)

varsta lui Andrei [bicla]

#25
crig72

crig72

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 950 mesaje

Postat 06 noiembrie 2006 - 18:37

hello mamici!
Nina ma bucur ca ai avut o aniversare frumoasa si iti doresc ca si celelalte sa fie cel putin la fel.
la noi azi a fost o zi cu soare si ne-am intors de la gradinita pe jos.
Inainte sa adoarma mi-a spus: mami nu-i asa ca in burtica e intuneric?[:D]Tocmai o umpluse cu ciorbita si un pic de lapte ..hihi..super.
Printre altele mi-a spus ca a fost data afara la gradi ca nu a colorat.uimita am pus-o sa-mi povesteasca si concluzia a fost ca nu ea ci alti doi colegi au fost pedepsiti[:)].Nu stiu ..cred ca face ca anul trecut cand isi dorea tare mult sa fie si ea pusa la colt[:D]maine voi afla ce s-a intamplat de fapt.
Am citit si de baietii vostri si tare nu-mi convin metodele aplicate.Katty e normal sa fie stresat.Mariuca mea imi povesteste tot felul de chestii dar inca nu stiu pe cine sa cred.Inca mai analizez...oricum balanta e inclinata spre Mariuca.
va recomand sa cititi subiectul cu metodele montessori.Sunt foarte interesante.Sinzi sa mai postezi acolo ca eu va urmaresc cu interes.
va pup si va doresc seara buna!









#26
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 07 noiembrie 2006 - 07:40

Noi nu prea avem asa mult timp...uf...va citesc mereu dimineata inainte sa plec la gradi, dar nu am timp sa raspund decat seara tarziu cand abia astept sa intru in pat!!!!Vineri insa avem liber !!! De abia astept!!!!David tuseste si el fara nici un alt simptom...ii dau ceai de nalba, o fi bun???O sa ma uit in urma, sau poate imi mai scrie si mie inca o data cineva (crig?? hihi...) reteta de ceai de ceapa!!!! Poate fara nuci, ca tre sa umblu dupa ele!!!!! (stiam una cu nuci de undeva!!!)La noi tot e cald...nu cred ca vom purta haine mai groase de o bluzita anul asta...mai ales ca nu am avut uragane care sa mai ne racoreasca si pe noi!!!Acum de exemplu la 11 noaptea sunt 24 de grade!!! Si azi au fost 30!!! Dar vremea e placuta, caci nu e umed!!!am fugit...ca uite ce tarziu este...uf...maine alta zi!!!

It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation
Sinzi, Radu si David[avion] bomba pisaloaga[cool] :
varsta, poze, D-ale lui David Imagini...fotografii

#27
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 07 noiembrie 2006 - 07:59

Toti copii la gradi sunt muciosi (astia sunt nebuni, dupa ce ca ii culca pe jos pe niste saltele minuscule pe care astia mici, dupa o mica foiala, o parasesc si ajung direct pe gresie -in caz fericit covor- fac un frig in clasa...ca la carte 18C...in timp ce afara sunt 30!!! Io sunt mai turbata si ridic AC la 25!!!)[:D]Ah...am si io o intrebare intrebatoare...[:D] Tre sa ii fac vaccinul de rubeola(e pojar?) care aici e obligatoriu...singura posibilitate sa nu i-l fac este sa refuz din motive religioase, si tre sa ajung la o clinica care face astfel de foi "albastre"....Dar sunt in dubii...sa il fac sau sa nu il fac????Daca face pojar ca adult e riscant???

It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation
Sinzi, Radu si David[avion] bomba pisaloaga[cool] :
varsta, poze, D-ale lui David Imagini...fotografii

#28
Gabbriela

Gabbriela

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.385 mesaje

Postat 07 noiembrie 2006 - 09:11

e riscant sa faca pojar cand e mai mare si plus ca e mai greu de suportat. De ce nu vrei sa ii faci vaccinu, sti ca tot ce e obligattoriu daca nu le are facute la anumite scoli nu o sa til primeasca?

eu la julian i-am facut toate vaccinurile obligatorii, si nu i-am facut nici o data antigripalul, care mi se pare o porcarie.



ceai de cepa eu fac asa:

- 1 ceapa potrivita, 1 l apa, nuci "facultativ, poti cu nuci curatate, gasesti la orice magazin, sau nuci intregi, iara gasesti la orice magazin"

fierbi ceapa pana devine apa galbui deschis, si dupaia indulcesti cu miere.. sincer am baut la cveai de mi s-a acrit , nici o data nu a avut efect la mine.




Sanatate si numai bine [flo]


Nicole mami lui Julian

[foto]1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

scaune de masina pt copii


Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato


Tine aripioara asta, voinice

#29
Gabbriela

Gabbriela

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.385 mesaje

Postat 07 noiembrie 2006 - 09:15

poze de la halloween... [:(] nu prea au fost copii mascati



Sanatate si numai bine [flo]


Nicole mami lui Julian

[foto]1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

scaune de masina pt copii


Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato


Tine aripioara asta, voinice

#30
Nicoleta

Nicoleta

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.073 mesaje

Postat 07 noiembrie 2006 - 11:35

Servus.
Katty, as vrea sa ii invit pe toti copiii din grupa pentru ca i-ar face placere lui Stefan sa ii aiba de ziua lui, il voi intreba insa inainte (dar mai este pana atunci, ziua lui este la sfarsitul lui ianuarie). Am vazut aseara in Carrefour pahare, farfurii, coifuri cu fel de fel de personaje, poate vom avea invitati si acasa si ii voi lua, sigur s-ar bucura.mai ales cu Winnie, Tigrila... :). Eu sunt de parere sa duceti copilul la petrecere si sa-l ia altcineva din familie, astfel incat sa aveti timp sa primiti si invitati.
Nina, ce dragut ca v-ati simtit bine la petrecerea de ziua ta. Pupic iubitei tale!
Un pupic si pentru Mariuca! Desigur ca este intuneric in burtica ;).
Sinzi, te inteleg, si eu pic franta seara! As vrea sa termin serviciul mai devreme, dar...
Gabb, dragute pozele, pacat ca nu s-au imbracat mai multi in costume.
Stefan este ok, il mai incearca seara putina tuse seaca, ii dau de 3 zile Aerius si vad ca functioneaza, o fi cu fond alergic, sper sa treaca repede...
Sa aveti o zi buna.
Nicoleta


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Geanta bebeluÈ™ului

    Ioone
    - Astăzi, 15:25

  • Trimestrul III - morfologie

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:54

  • saptamana 24-28 test glucoza

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:44

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -