Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 2 voturi

dureri abdominale in sarcina


42 raspunsuri la acest subiect

#21
madaluta

madaluta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.105 mesaje

Postat 15 aprilie 2006 - 17:46

am fost azi la medic si am facut echo si mi-am vazut punctuletul.am scapat de stresul de a nu fi extrauterina, iar dr mi-a spus k e normal sa avem duteri k tot organismul nostru se modifica, inclusiv uterul care incepe sa creasca.sa nu avem dureri groaznice e important.

#22
Pepsi

Pepsi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 892 mesaje

Postat 17 aprilie 2006 - 09:00

si eu imi amintesc c-am avut niste dureri mai rau ca la ciclu si am avut o sarcina normala, si eu tot asa ma speriam ca pierd sarcina , dar de fapt era uterul care se pregatea! sanatate si sarcina usoara Flavia, mama lui Dominic 17 mai 2004 http://fr.pg.photos....lbum?.dir=/f878 http://community.web...er/pepsidominic

#23
desiree

desiree

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 791 mesaje

Postat 17 aprilie 2006 - 14:39

dragutze gravidutze si eu am dureri si abia o luna are punctuletul meu ce ma sperie cel mai tare e ca am aceste contractii mai ales cand am o emotie-stress, iritare , cand ma enervez, chiar si cand ma uit la televizor la ce ravagii mai fac inundatiile prin tara[inec] sper ca e normal desi nu putem elimina complet stresul din viata noastra, oricat am dori noi, in schimb sper ca nu afecteaza bebe

#24
kjmami

kjmami

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 17 aprilie 2006 - 15:07

buna fetelor si eu am avut dureri incepand cu 6 saptamani de sarcina si pana in luna a 5 erauu niste dureri cumplite..parca ceva ma musca de uter...a fost atat de naspa incat la un moment dat m-am gandit la tot felul de tampenii gen\giardia sau alti monstri care se plimbau in mine intr-o noapte nu am mai suportat durerile si m-am dus la camera de garda a sp caritas. acolo o doctorita nervoasa ca i-am stricat somnul, m-a controlat...mi-a bagat degetele in vagin cu atatia draci incat m-a durut groaznic si dupa acel control am sangerat cateva zile. si mi-a zis ca nu am nimic si sa ma duc acasa...sa nu mai umblu aiurea ca uite: ai rana pe col (a ajuns ea la concluzia asta pt ca sangeram..desi am inceput sa sangerez dupa ce m=a chinuit ea) partea buna este ca in mod subit durerile pt care ma dusesem la camera de garda, au disparut si nu au revenit pe tot parcursul sarcinii succes valeria http://community.web...com/user/kjmami

#25
Tino

Tino

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 19 aprilie 2006 - 19:55

dureri o sa ai tot timpul. asta e inceputul. e normal. stai linistita, dar tine legatura cu ginecologul tau. succes![:X] sarbatori fericite tuturor![paste] mamitza lui Papitza[baietel]

#26
Daconst

Daconst

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 891 mesaje

Postat 04 mai 2006 - 13:05

Bine v-am gasit gravidutelor!
Ieri am facut si eu testul de sarcina si mi s-a confirmat banuiala ca as fi insarcinata.
Ma confrnut si eu cu aceleasi dureri pe care le descrieti voi si parca nu mai am rabdare pina ajung la dr.Abia martea viitoare am programarea.Durerea o simt in partea dreapta si mi-e frica parca si sa ma misc.
Acum m-am mai linistit dupa ce v-am citit pe voi.Deocamdata nu iau nici un medicament pina nu ajung la dr sa vad ce-mi spune.
Pupici la burtici![pup]

Dana


#27
BiancaM

BiancaM

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 473 mesaje

Postat 11 august 2006 - 09:47

Buna fetelor! Am tot citit de voi ca ati avut dureri la inceputul sarcinii. Aceeasi problema o am si eu. De 3 zile am aflat(dupa 2 teste de sarcina)ca o sa fiu mamica. Problema este ca inainte cu vreo 2 zile sa-mi fac testul am inceput sa am dureri ca la menstra. Am crezut la un moment dat ca o sa-mi vina musafirii, dar nu au venit... Voi ce ati mai facut? Ce v-au zis medicii? Eu inca nu am ajuns la unul si cred ca o sa mai dureze ceva pana sa reusesc sa merg la un medic. Mai povestiti-mi si mie... Sunt cam panicata! E prima mea sarcina! Va pup! Sa fiti iubite(iubiti)!

#28
Claudi@

Claudi@

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 516 mesaje

Postat 11 august 2006 - 11:22

'neatza fetelor ma confrunt cu aceiasi problema, mie mi-a dat medicul sa iau magneziu si durerile au inceput sa ma lase din ce mi-a zis prietena mea durerile tin cam 2 saptamani, la inceputul sarcinii, acum nu stiu ce sa zic, daca o fi sau nu adevarat o super fericita[gravi]

#29
danidani74

danidani74

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 107 mesaje

Postat 11 august 2006 - 14:36

Draga Bianca,eu am aflat abia la 5 sapt. ca sunt insarcinata si atunci doar pt. ca aveam dureri premenstruale groaznice de vreo 2 sapt.Am vrut sa iau ceva medicam. dar m-am gandit sa fac un test mai intai.Si-a fost cu "ochi".e o sarcina pe care am asteptat-o de apr. 10 ani asa ca iti imaginezi.Alta era ideea.A doua zi am informat midwife-ul care ma intreaba "Esti sigura?" Dupa care imi spune ca m-a programat la un eco dupa alte 5 sapt.I-am zis de durerile care le am dar a fost extrem de evaziva ("e normal, nu faceti efort...").Asa ca am suportat durerile inca vreo 10 zile dupa care au incetat.Fiind departe de casa n-am avut acces la nici un fel de medicam. dar D-zeu a fost alaturi de mine(noi) si am ajuns cu bine in a 29 a sapt. Cred ca m-am lungit cam mult. Incearca sa eviti pe cat posibil efortul si daca poti ia si ceva pastile de genul No-spa.

#30
msl

msl

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 11 august 2006 - 22:07

BiancaM, Si eu am avut dureri exact ca la ciclu in primele luni ( si inca mai am de fapt) si febra pe deasupra!Medici de aici (SUA) nu mi-au dat absolut nimic!Nici macar vitamine sau acid folic nu mi-au indicat...inca unul din medici la care am fost mi-a spus ca poate o sa am avort spontan ....de abia cind am ajuns in romania am primit antispastice de la medicii de acolo, oricit m-am plins aici de dureri de burta nu am primit absolut nimic nimic...am schimbat si mai multi ginecologi, acum ca sint la sfirsit ( mai am vreo 2-3 saptamini)in sfirsit am dat si eu de unul ca lumea, mai in virsta " de moda veche" mai in genul celor din ro, care imi acorda atentia necesara... am deviat de la subiect...mi s-a spus ca unele persoane asa au dureri de burta si este normal...nu stiu daca este adevarat sau nu, eu am avut dureri pe toata perioada sarcinii, cu no spa din cind in cind am reusit sa trec aproape 9 luni... [gravi][fetita]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -