Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 2 voturi

dureri abdominale in sarcina


42 raspunsuri la acest subiect

#11
danita

danita

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 630 mesaje

Postat 26 martie 2006 - 14:57

Salut gagici, sunt noua pe aici, abia vineri am aflat ca e un bb la mine in burtik si sunt tare happy !:) se pare ca durerile care le am ziceti voi ca sunt normale ..... dar parca ma dor si soldurile, parca se dilata .... asa am eu impresia. m-am ingrasat f mult in ultima luna si eu zik ca asta ar fi cauza . va doresc numai bine

#12
Sephora

Sephora

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 197 mesaje

Postat 28 martie 2006 - 00:55

Essea nu-ti fa prbleme din cauza durerilor acelea e normal ptr ca uterul tau se mareste si eu am avut si inca mai am dureri la 6 saptamani chiar am avut si scurgeri maronii care m-au bagat in toti sperietii,dar pana la urma totul vad ca decurge normal ceea ce iti doresc si tie si tuturor gravidutelor. Io[gravi]13+ http://it.pg.photos....o2002/my_photos

#13
madaluta

madaluta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.105 mesaje

Postat 09 aprilie 2006 - 10:20

sunt si eu noua pe aici si ieri am aflat vestea cea mare.dar pe mine ma doare ovarul stang si parca durerea se lasa pe picior. oare este grav? iau si eu urogestan si no-spa, dar imi aste frica sa nu fie extrauterina.ce ziceti? voi ati avut dureri de ovare in primele zile de sarcina?

#14
Sabana

Sabana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 09 aprilie 2006 - 11:21

Eu cand m-am dus prima oara la medic, a fost intr-o luni dimineata disperata ca am sarcina extrauterina, asa dureri mari aveam. Cand colo era bebe, s-a vazut numai la eco, la control pe masa nu. In primul trimestru am avut si ceva sangerari. Eu am luat utrogestan, no-spa si apoi din saptamana 16 pana in 20 duphaston. Si acum mai am dureri si le calmez tot cu no-spa sau cu supozitoare cu scobutil. Important e sa stai cat mai linistita, sa eviti orice fel de efort, stres si nervi. Si ar fi bine daca ai putea sta prin medicale. Eu am avut parte de un sef super si am tot stat acasa, acum sunt din nou in medical de 2 saptamani si urmeaza sa il prelungesc. Stai linistita ca va fi totul bine. Sarcina usoara si un bebe sanatos si voinic. Sabina 26+

#15
gheorlan

gheorlan
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 09 aprilie 2006 - 20:50

FETELOR SUNTETI NISTE MINUNI!!! ESSEA [pup][pup][pup]PT SUBIECT.SUNT IN ACEEASI SITUATIE CA SI TINE.Am asteptat sarcina asta muuuuuulta vreme si a aparut cand nici nu gandeam. Nu prea pot sa ma bucur de frica sa nu mi se intample vreo ....Prietena mea cea mai buna a pierdut 2 sarcini si...stiti voi cum e ,nu poti sa nu te gandesti. Essea in povestea ta m-am regasit . M-au durut ovarele mai mult dreptul si parca tot timpul simt ceva.....ba burtica ba spatele , nemaipunand la socoteala ca atunci ,cand ar fi trebuit sa -mi vina ,aveam toate simptomele aferente. Eram sigura ca o sa-mi vina. Dar bunul Dumnezeu a facut o minune si ma rog sa fie ok pana la capat. La fel va doresc si voua si sa auzim numai vesti bune!! Simona o[gravi]fericita 4+

#16
desiree

desiree

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 791 mesaje

Postat 12 aprilie 2006 - 19:41

mesaj pentru essea si celelalte fete eu am 3 saptamani si dureri ca la menstra, sunt contractii scurte si intense, dureri foarte asemenatoare cu cele lunare... s eu m-am speriat, nu trebuia sa il doara nimic pe mormoloc, dar citind pe acest forum, m-am linistit... sunt transformari normale in organism si acesta reactioneaza cum stie el... sa fiti vesele !

#17
madaluta

madaluta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.105 mesaje

Postat 13 aprilie 2006 - 13:44

eu inca sunt ingrijorata de durerile de burtica...nu sunt mari si nici continue, dar sunt.nu stiu cum sa scap de obsesia lor, caci cu cat ma gandesc la ele cu atat ma doare si mai tare.si am vazut k la Eseea tot cu dureri a inceput...si s-a terminat tragic...

#18
desiree

desiree

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 791 mesaje

Postat 13 aprilie 2006 - 14:34

MADALUTZA NU GANDI NEGATIV prietenul meu imi tot spune sa nu mai citesc povesti de groaza ca raman la copil.... ba le citesc, dar nu inseamna ca ceea ce s-a intamplat uneia dintre noi ni se intampla si noua daca gandesti tot timpul cu drobul de sare, in mod sigur ii transmiti fatului o stare negativa si asta nu e bine sa fim increzatoare, si Essea e increzatoare in viitorul ei de mamica chiar daca a avut o suferinta pe care nu o doresc nimanui

#19
carla2005

carla2005

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 837 mesaje

Postat 13 aprilie 2006 - 14:35

Si la mine este cu dureri de burtica, mai ales in partea dreapta unde s-a fixat bebe, incerc sa nu ma ingrijorez...la eco mi-a zis ca e ok si daca mai am dureri sa iau no spa insa nu as vrea sa ma indop cu medicamente cel putin in primele 3 luni! Carla2005 [gravi]6+

#20
saftoiu_gina

saftoiu_gina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 56 mesaje

Postat 14 aprilie 2006 - 20:22

carla ,ai voie sa iei no-spa ,sau scopantil supozitoare,nu dauneaza ,pana la 3 pe zi . Si pe mine ma doare in partea stanga ,ma gandesc sa fie ovarul ,nu stiu ce ,peste doua saptamani voi merge sa fac prima eco . [recevere]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -