Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 7 voturi

Analize de tot felul


302 raspunsuri la acest subiect

#31
nucutza

nucutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 107 mesaje

Postat 23 iunie 2006 - 14:31

Dany, asa te vreau! Capul sus, ce daca au venit? Asta inseamna o noua luna in care poate, poate. Eu sint Z5... Ciudat, si la mine a venit suvoaie, in primele 2 zile si cu cheaguri. Tot la asta ma gindesc si eu, sa nu fi fost vreun avort. In z2 am avut chiar un cheag destul de marisor. Pupicei la fetitzele.

#32
laura69silk

laura69silk

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 20 mesaje

Postat 23 iunie 2006 - 15:52

Noela_carmen - indiferent de lungimea ciclului, pentru faza foliculara, poti face DH in Z2. Nu trebuie sa imi multumesti, si NU ESTE NICI O CONFUZIE, am spus ce am simtit, citind postarile tale de la topicul "Fibrom uterin". [flo]+ [pup]. Asa cum am spus aseara, la topicul "Fiv", cand am aflat ca doua dintre fetele de acolo, au reusit si sunt [gravi]utze, imi permit sa mai spun si aici ca, desi fiecare si-a ales un topic unde sa posteze, mai aproape de problemele fiecareia dintre noi, TOATE suntem niste aspirante, cu probleme mai mult sau mai putin grave, dar nu se poate sa stau deoparte, atunci cand intru pe DC si mai citesc o veste minunata, si sa nu felicit sau sa incurajez fetele...Pentru ca in spatele acestor reusite stau luni si ani, in unele cazuri, de suferinta, durere, lacrimi, dezamagiri, suflete frante, pumni stransi, incrancenare, dar si o VOINTA si o DORINTA de fier, tarie, putere si mai ales frumusete sufleteasca ! Pentru ca, din pacate, numarul esecurilor este mare, si, de aceea, FIECARE REUSITA a uneia dintre noi, este cu atat mai pretuita !!! Danyalo nici tu nu trebuie sa-mi multumesti, draga mea. Imi pare rau de invazia "scarbelor", dar asa cum spune si nucutza - capul sus si ...mers inainte ! Iti doresc cu si din toata inima, sa-ti atingi visul, cat mai curand posibil, ca de altfel, tuturor fetelor de aici...Sa ne ajute Bunul Dumnezeu ! [pup][pup][pup] + [flo] si pentru tine, draga mea P.S. Imi cer scuze, dar clinica se numeste BIOS DIAGNOSTIC - str. Roma 39...sunt duuuusaaaa[iartama] Pentru voi toate fetele, toata admiratia [flo][flo][flo] O zi buna, zile fertile, cum frumos spune, Gabiu si pentru cele care sunt in focul asteptarilor IIutze Laura[flo]

#33
danyalo

danyalo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.275 mesaje

Postat 23 iunie 2006 - 19:54

Laura [pup][pup][pup][pup][pup] [flo][flo][flo][flo][flo][flo Dany

#34
Isab

Isab
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 23 iunie 2006 - 22:19

Fetelor, voi stiti ce arata LH-ul in ziua 2? Are vreo importanta? Eu am facut analizele hormonale in ziua 2 si arata LH 5 si FSH 5,5. E bine?[8)]

#35
laura69silk

laura69silk

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 20 mesaje

Postat 23 iunie 2006 - 22:27

Buna, Isabel ! Analizele tale pentru Z2 sunt excelente !!! Felicitari ! Sunt DH (dozari hormonale) de faza foliculara. LH=5 si FSH=5,5 - poti face raportul LH/FSH - in cazul tau = 0,9 - din acest raport se exclude suspiciunea de PCOS (sindromul ovarelor (micro)polichistice). Beton !!![cool] Laura[flo]

#36
Isab

Isab
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 23 iunie 2006 - 23:20

Asa este, Laura, mi-am reamintit acum... e vorba de raportul acela care arata predispozitia la PCOS. Multumesc mult pentru raspuns [flo]

#37
mihavasoi

mihavasoi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 20 mesaje

Postat 30 iunie 2006 - 14:33

Salutare tuturor! Iaca ca ma alatur si eu aspirantelor, dupa un an jumate de incercari.Imi facui, bineinteles, DH la indicatia dr Niculescu si rezultatele sunt urmatoarele : Z3: prolactina-299,9ulU/ml(N:127-637) estradiol-40,01pg/ml(N:12.5-166) FSH-4,69mUi/ml (N:3,5-12,5) LH-9.25mUi/ml(N:2,4-12,6) Z14:FSH-6,1mUi/ml(N:7-20) estradiol-346,55pg/ml(N:130-370) Z21:LH-3,o97mUi/ml(N:2-20) progesteron-3,293ugl/ml(N:4-25) Daca stie careva dintre voi sa ma lumineze pana ajung eu la dr sa mi le interpreteze,mi-ati fi de MAAARE AJUTOR.Mai ales ca eu sunt din provincie si tre sa sun, sa fac din nou programare.[bonjovi]..etc.Va multumesc![flo][pup]

#38
danyalo

danyalo

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.275 mesaje

Postat 30 iunie 2006 - 16:06

laura69silk Am luat si eu rezultatele de la CM Sanador- Bucur ( acolo am ajuns intr-un final). Mie-mi par ok. LH= 6,25 mUI/ mL FSH= 8,35mUI/ mL raport Lh/ FSH= 0,74 ( o fi bun?? ce arata??) Estradiol= 42 pg / mL Multumesc anticipat... DANY [pup]

#39
laura69silk

laura69silk

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 20 mesaje

Postat 30 iunie 2006 - 16:30

Buna, Danyalo ! Nu sunt nici pe departe o experta, dar din umilele mele cunostinte, rezultatele sunt excelente : te incadrezi perfect in limitele normale, pentru faza foliculara. Raportul LH/FSH trebuie sa fie mai mic sau egal cu 1, 1:1. Acest rezultat exclude suspiciunea de PCOS (sindromul ovarelor (micro)polichistice); in cazul tau 0,74 este[cool] [dual]...moderati[;)] Laura

#40
laura69silk

laura69silk

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 20 mesaje

Postat 30 iunie 2006 - 16:39

Mihavasoi bine ai venit printre noi, si iti uram sa treci repede la...[gravi]ute. Incerc eu sa te ajut, dar trebuie sa ne spui ce lungime are CM-ul tau. Pentru Z3, in care DH (dozarile hormonale) se fac indiferent de lungimea ciclului, sunt foarte bune, te incadrezi in limitele normale. Pt. restul, trebuie sa stiu la cate zile ai CM. Ai FSH-ul si progesteronul, usor sub limite, dar poate nu au fost bine dozate. Te pup si mult succes in proiectul BB. Laura[flo]


Panic Questions

  • Obezitate in sarcina

    Luciana96
    - Astăzi, 14:51

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

Last Blogs

  • o noua minune

    Onyoana
    - Astăzi, 19:14

  • Dulapul lui bebe

    Julix94
    - Astăzi, 17:39

  • Am primit geanta bebelusului

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 15:56

  • Al treilea trimestru - saptamana 28

    IonIza
    - Astăzi, 15:19

  • Al doilea trimestru - saptamanile 14 - 27

    IonIza
    - Astăzi, 15:07

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -