Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

All about Constanta (81)


298 raspunsuri la acest subiect

#271
dadi_t

dadi_t

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 10 noiembrie 2006 - 20:32

Bdana,noroc cu noi ...ai pus poze noi! nu ma pot abtine oricum sa nu completez la : baiat frumos ....si o mica vedeta in modelling...are atractie pentru pozat si i-ai prins cateva faze.....dulcel foc! Si inca ceva : la albumul cu ocazia motzului m-ai omorat cu platoul de stiuca umpluta..mi s-a facut instantaneu gol in stomac...sunt innebunita dupa produse culinare pescaresti(orice sub orice forma! hihihi. Cine vrea sa ma ,, castige,, asta-i punctul nevralgic catre....inima mea....[:D]
La multi ani(intarziat) pt. Cristinel si sotul tau!

Tania cu Anduta(14 sept'96)+ [iepu] Bibi (14 febr'04)


Ce nu poti controla...evita!

#272
BDana

BDana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 134 mesaje

Postat 10 noiembrie 2006 - 20:41

Vic multam de urari si voi sa fiti santosi iar Seb sa nu mai aiba nevoie nici de singulair nici de vre-un alt medicament [pup]
Tania am retinut cu ce este "pavat" drumul spre inimioara ta[;)]. Mai, dar ai navigat prin albume daca ai ajuns la poza cu stiuca de acum un an [:D]. Cris nu stiu daca are atractie ptr pozat sau ptr aparatul de pozat[:D]. Tare l-ar mai busi de cateva ori...

Dana, mamica de Cristian (13. o1. 2005)



#273
dadi_t

dadi_t

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 10 noiembrie 2006 - 21:45

Hai ca am monopolizat discutiile astazi...asa ca o defulare la toata presiunea de azi...
Si pentru ca ma vaitam fetelor, zilele tercute ,ca bibica mea nu mai poceste cuvinte si nu spune nici o duma, azi mi-a facut cadou doua faze:

- Mami cine-i ala la televizor?
Eu: -Un om.
-Nu-i adevarat,este un nene!
sau

Ma jucam dupa baita cu ea si am incercat sa-i troznesc degetelele de la picioare. ea se tot ferea si-mi spunea:
-Nu-mi rupe picioarele, ca-s ale mele!
Intr-un final reusesc sa-i troznesc un degetel, iar ea:
-Vezi ce-ai facut? Mi-ai spart piciorul.....
M-am spart eu de ras la raspunsul asta...[:-)))][:-)))]

Tania cu Anduta(14 sept'96)+ [iepu] Bibi (14 febr'04)


Ce nu poti controla...evita!

#274
CRIXIA

CRIXIA

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.253 mesaje

Postat 10 noiembrie 2006 - 23:02

Dady multi pupici voua![bis]
Ege din cat pot explica despre trecerea la lapticul de vaca: din tottal ml cati bea fata, inlocuiesti treptat cu laptic de vaca. E bine sa incepi cu 30 ml. Treptat treci la 50-100 si asa inlocuiesti laptele formula cu praf. Pana se obisnuieste foflseste lapte pasteurizat de 1.5 sau 1.8, apoi treceti la cel de 3.5
Fetelor spun asta pentru ca am avut surpriza din partea unei mamici tinere, care nu a intrebat crezand ca e ceva usor si a dat de belea! A facut laptele formula, nu cu apa, ci cu lapte de vaca. Nu vrea sa va zic ce a urmat!

Sanatate multa!

#275
Fiquelle

Fiquelle

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 11 noiembrie 2006 - 01:52

Ce? -asta e pt Crix...

Mav, nu am vazut intrebarea ta, scuze, dar nu, nu apar la Antena 1, de ce?

_______________________
IUBESC VIATA!

#276
mav

mav

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.482 mesaje

Postat 11 noiembrie 2006 - 10:49

quote:
Originally posted by Fiquelle

Ce? -asta e pt Crix...

Mav, nu am vazut intrebarea ta, scuze, dar nu, nu apar la Antena 1, de ce?

_______________________
IUBESC VIATA!




Neatza!

...pai, Mada, ziceai ca o sa apari la Observator sau m-am tzacanit eu?! ...Ori poate te-ai referit la vreun ziar?


Tania, special pt tine, dintre "boabele" de aseara:
-"columanda"=telecomanda
Dupa ce a fredonat varianta "melc, melc codobelc, scoate coarne bouresti si te du la balta.... " (varianta pe care n-o pot reproduce in scris).....hihi, Sebi ii canta melcului, sa iasa totusi din cochilie (ca poate intelege mai bine varianta a doua[:D]):
-"meee(l)c cobobeg scoate papu' din tãsutã!!!!!!"
(Aseara am avut surpriza ca pe alocuri l-a pronuntat pe "c"![:D])

Pupici!
Azi o aducem pe Andreea acasa!!!!!!![bis]

Vic & Sebi (04.02.2004)

#277
Ontica Camelia

Ontica Camelia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.452 mesaje

Postat 11 noiembrie 2006 - 17:07

Salutare!Ce mai faceti?

Bdana Am vazut pozele cu micul Cristian, ne-a placut cum arata tortul [pofta].

Tania daca iti "scapa" cumvavre-o "pavela" [;)] de peste zi-mi si mie fiindca sunt amatoare. Ce mai fac fetele? Bibi mai vrea sa faca ceva la [consti] cu ajutorul colacului? Iti era teama ca d-ra cea mica nu scoate "perle", din cate vad incepe "productia" [:D]. [pup] Distractie placuta in familie

[cina2].



Ieri am fost la tara in jud. Tulcea, cand am ajuns acolo copilu' a vrut la baie si a intrat glont in casa sa caute wc-ul, a iesit intreband "mamaia nu are baie?" (wc este in curte) [:D]. La plecare nu voia sa mai mai vina cu noi, daduse de un baietel cu care incepuse sa se joace si nu se mai dezlipea de el [;)].

Mai nou mandra mea se urca singura pe wc, isi face "treaba", apoi vine la noi si ne spune ca a "fatut pipi/tata" (dupa caz), ca s-a sters [bang]si ca s-a imbracat; noi trebuie sa "dezambalam" copilu' si sa facem "receptia" ca nu putem avea inca incredere in modul ei de "curatire a locului" [bang] [:-)))]. Noi i-am spus ca daca invata sa-si dea pantalonii si chiloteii jos o primeste la gradi [;)]. Este tare mandra de ea dupa toata treaba [:-)))].



We placut si insorit!



poze cu noi



[pup]



Camelia & Alexandra -Elena [zana] (27 feb 2004)



#278
Fiquelle

Fiquelle

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 11 noiembrie 2006 - 17:09

ha-ha...m-am prins...sa mor de ras, nu alta...nu, dragelor, eu ma refeream la ziarul Observator...[:D]

Voiam sa va intreb, in calitate de profesor, in ce fel va afecteaza faptul ca din 2007 se pare ca se va desfiinta examenul de admitere, intrarea la liceu facandu-se pe baza mediei anilor de studiu si a notelor de la tezele nationale (introduse de la cl. a VII-a)? Cum vi se pare, gandind catre viitor, caci noi avem copilasi micuti inca, dar vom ajunge noi si acolo... Ce va produce acest fapt? Vor invata copiii mai mult decat inainte sau mai putin, deoarece dispare ideea de examen? As vrea sa stiu si parerea voastra, in calitate de parinti. Sau ce ati auzit pe la prietenii vostri, care au copii in ani terminali ai gimnaziului? Ce parere au ei? Multumesc.


_______________________
IUBESC VIATA!

#279
CRIXIA

CRIXIA

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.253 mesaje

Postat 12 noiembrie 2006 - 16:28

Fiq, eu sunt contra stilului de examinare de acum, dar si contra scoaterii evaluarii. Cea mai buna varianta este cea pe acare am simtit-o noi, la vremea noastra: copii veniti din scoli diferite, evslusti la momentul x, fara a se tine cont de medii!
Aoleu, am imbatranit, devin conservatoare!

Alexia a fost la Teatrul de papusi si s-a simtit minuntat! A fost un spectacol interactiv si i-a captat atentia in totalitate. Mergem si duminica viitoare! Se mai inscrie cineva?

#280
jone_2

jone_2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 633 mesaje

Postat 12 noiembrie 2006 - 17:31

salut inca o data.
cand in sfarsit reusisem si eu sa cites ce ati scris am ramas fara net asha ca iar am ramas in urma cu noutatile.
incerc sa recuperez (daca oi avea si internet)

pupici la toata lumea

jo [hippi] si alexandra [testoasa]

***************
"stiti soarele ala pe care tot il astept sa rasara si pe strada mea???inca il mai astept!"




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -