Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

All about Constanta (81)


298 raspunsuri la acest subiect

#281
Fiquelle

Fiquelle

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 12 noiembrie 2006 - 17:48

Da, Crix, asa este, si eu sunt de acord ca aceea era cea mai pertinenta metode de evaluare si de departajare a elevilor. deci, celelalte mamici, in continuare intreb, ce parere aveti despre acest sistem de trecere in cl. a IX-a?

_______________________
IUBESC VIATA!

#282
mamacita

mamacita

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 12 noiembrie 2006 - 20:04

Fiquelle,sunt de acord cu Crixia,si in ce priveste sistemul de evaluare si dpdv al motivelor conservatoare[}:)][:D]Nu stiu daca intr-adevar Crixia are 14 ani[:D],asa cum scrie in profil,dar eu am mai mult.Cred ca interesanta ar fi parerea mamicilor care n-au prins sistemul "comunist"[xx(]de evaluare,a celor mai tinere dintre noi titrate pe sistemul postrevolutionar.

Crixia,m-as inscrie eu,dar cum pana Duminica mai este,nu ma avant inca...[pup].Distractie placuta Alexiei,mai vorbim aproape de we.



Alexandru,soarele nostru

http://tickers.Ticke.../k/6333/age.png



#283
BDana

BDana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 134 mesaje

Postat 12 noiembrie 2006 - 21:14

Crixia spune-mi te rog daca sti ce piesa se va juca duminica viitoare la teatrul de papusi. SI daca, din ce ai observat azi, pot merge si eu cu ciutanelul meu de 1 an si 10 luni. A, si la ce ora incepe spectacolul ca sa nu imi motaie pe acolo. Multumesc frumos.

Dana, mamica de Cristian (13. o1. 2005)



#284
Guest__*

Guest__*
  • Guests

Postat 12 noiembrie 2006 - 21:27

Salutare tuturor!
Am vazut si eu pozele de la petrecerea Taniei. Am revazut prin intermediul lor persoane dragi mie. Ma bucur ca macar asa ne mai vedem.[:D] V-ati distrat pe cinste...bravo voua fetelor! Tania imi pare rau ca nu am reusit sa ajung....o sa-ti povestesc.
Noi suntem bine, astazi...dar e loc si de mai bine. Ne-am petrecut tare frumos ziua de ieri dar astazi a fost [xx(]Abia asteptam sa inceapa noua saptamana.
Crixia, tare interesant...sunt si eu amatoare de astfel de distractii pentru gaza mea. Te rugam vino cu mai multe detalii.

Va dorim numai bine si o saptamana frumoasa!

http://community.web...m/user/TatianaS
http://community.web...user/Tatiana333

Tatiana si Bia, gaza

#285
nastasie

nastasie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 12 noiembrie 2006 - 22:17

de acord cu crixia.



albumul meu

adriana&[copil]razvan 01.11.2004



#286
mav

mav

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.482 mesaje

Postat 12 noiembrie 2006 - 23:25

Salut!

Si eu sunt de acord cu ceea ce a zis Crixia, mai ales pt ca am predat la tara, unde am avut un soc[soc] fiind pusa in situatia de a "umfla" notele elevilor, doar pt a nu-si pierde celelalte cadre didactice locul de munca...[xx(] Adica, mi-au zis de la obraz sa fiu atenta cum notez elevii....[vom]... si orice ar fi, sa nu "las" pe nimeni....
Nivelul elevilor era f slab, dar aveau note bunicele, pe care nu le meritau.... Sa nu va mai povestesc ce chin pt mine.... ca pt a-i ajuta sa "prinda ceva", a trebuit efectiv sa lucrez cu ei la mate, ca altfel vorbeam de una singura la.... fizica si la chimie![zid]
(Mada, sper ca nu publici chestia asta!)


In legatura cu teatrul de papusi.... noi zicem "pas". Din pacate, au avut deja doua spectacole la gradi si lui Sebi nu i-au placut.... Poate ca este el prea mic....?! Sincer, nici pe mine nu m-au impresionat "papusarii" (am asistat si eu la unul dintre spectacole)... desi in general, pustimea era entuziasmata.


Camelia, sunt sigura ca nu asta ai vrut sa zici de fapt:
quote:
Originally posted by Ontica Camelia

Noi i-am spus ca daca invata sa-si dea pantalonii si chiloteii jos o primeste la gradi [;)]. Este tare mandra de ea dupa toata treaba [:-)))].


[indecis]


Va pup. Noapte frumoasa![cina2]








Vic & Sebi (04.02.2004)

#287
crig72

crig72

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 950 mesaje

Postat 12 noiembrie 2006 - 23:41

Crixia spune-mi si mie te rog programul de la teatrul de papusi.
Fiquelle la inspectie a fost ok.Vizavi de evaluare nu ma pronunt deocamdata...am si eu un of si e mare rau...Ah cand ma gandesc ca in varf (stiti voi unde[:D] capetele luminate cam lipsesc...)
Spune-mi si mie sa face gradinita la Colegiul Mircea sau e deja?
va pup si va spun noapte buna!









#288
mamacita

mamacita

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 12 noiembrie 2006 - 23:53

quote:
Originally posted by mav
Salut!Si eu sunt de acord cu ceea ce a zis Crixia, mai ales pt ca am predat la tara, unde am avut un soc[soc] fiind pusa in situatia de a "umfla" notele elevilor, doar pt a nu-si pierde celelalte cadre didactice locul de munca...[xx(] Adica, mi-au zis de la obraz sa fiu atenta cum notez elevii....[vom]... si orice ar fi, sa nu "las" pe nimeni....Nivelul elevilor era f slab, dar aveau note bunicele, pe care nu le meritau.... Sa nu va mai povestesc ce chin pt mine.... ca pt a-i ajuta sa "prinda ceva", a trebuit efectiv sa lucrez cu ei la mate, ca altfel vorbeam de una singura la.... fizica si la chimie![zid] (Mada, sper ca nu publici chestia asta!)
Inlocuieste substantivul"elevi"cu"studenti"si vei afla ce-am patit eu incepand inca din faza de preparator la Medicina si ce nivel exista actualmente[xx(]Alexandru,soarele nostruhttp://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10724;307/st/20050425/n/Alexutu%27/dt/7/k/6333/age.png

#289
sinzi_ana

sinzi_ana

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.198 mesaje

Postat 12 noiembrie 2006 - 23:56

Noi avem o zi tare frumoasa azi (inca nu s-a terminat!) si am profitat din plin...Ieri am fost la Mall (unul dintre ele) unde au impodobit de Craciun, cu zapada artificiala si mosi Craciuni, trenuletele...David a fost fascinat!!!!Azi in parc a fost o festivitate la care toata lumea purta costume de epoca, au fost dansuri, lupte (chiar reale), clowni si muzica!!!!

It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation
Sinzi, Radu si David[avion] bomba pisaloaga[cool] :
varsta, poze, D-ale lui David Imagini...fotografii

#290
mav

mav

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.482 mesaje

Postat 13 noiembrie 2006 - 00:24

quote:
Originally posted by mamacita
Inlocuieste substantivul"elevi"cu"studenti"si vei afla ce-am patit eu incepand inca din faza de preparator la Medicina si ce nivel exista actualmente[xx(]



[:(] viitorii medici care ne vor "trata" pe noi si pe copiii nostri.....[bang][bang][bang]
.....si ma mai miram ca un chirurg poate sa-i zica unei mame ca decat sa-i opereze copilul, mai bine se arunca de pe spital.....[bruta]



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -