Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mastodynon - Vitex Agnus Castus - (2)


140 raspunsuri la acest subiect

#51
crinuta71

crinuta71

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 85 mesaje

Postat 17 ianuarie 2006 - 17:10

Asi multumesc de lamuriere. Acum vad ca nu am fost atenta cand am citit.[flo][pup]
Marina multumesc de raspuns. De la farmaciile de aici vreau sa-l iau Mastodynon-ul.[pup][flo]
Acum astept sa-mi vina cm si apoi incep cu toate aceste plantute deodata. Am sa va spun cum e. Va multumesc mult la toate de sfaturi si raspunsuri.[pup][pup][pup][pup]

poze



#52
alexia28

alexia28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 947 mesaje

Postat 17 ianuarie 2006 - 20:48

Deci inseamna ca de la naturiste am pus ceva pe mine[bang]. Eu sunt destul de atenta la ce mananc pt ca am o obsesie cu greutatea. Am tinut si cura Monicai Anghel dar 1-1-1 si ma miram de ce nu slabesc deloc. Acum m-am apucat si de bicicleta, poate iese ceva. Dar oricum nu renunt la ele pt ca au avut si ele partea lor buna.

#53
marrina

marrina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 871 mesaje

Postat 18 ianuarie 2006 - 09:59

alexia28 Eu de cand iau naturistele (din iulie) pot spune ca nu m-am ingrasat deloc. [huta] Dar nici n-am slabit. Asa ca, "fiecare cu cel doare" [biz]. Trebuie doar sa crezi! marrina

#54
SilvanaPopovici

SilvanaPopovici

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 18 ianuarie 2006 - 11:54

Marina, ti-am dat ieri un PM dar am o presimtire ca nu l-ai primit..am fost cam agitata si nu cred ca l-am trimis bine. Confirma tu. Asi, nashpa faza cu Feminalin-ul, eu chiar imi pusesem sperante.. Multumim oricum, ca te-ai interesat pt noi! Pup, Silvana [iepu]

#55
andicu

andicu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.875 mesaje

Postat 18 ianuarie 2006 - 12:07

Buna dimineata.

Asi, merci de raspuns.
Alexia, la fel am facut si eu in vara,de prin august...cura regim disociat, electrostimulare cu cellu-vac, degeaba, am dat cu greu jos 1kg 1/2 in 3 saptamani !!! cand eu pusesem pe mine din noiembrie 2004 (prima extrauterina) pana-n iulie 2005 (a2a extrauterina), 8 kg [xx(]! in 2003-2004 am facut acest tip de regim de slabire si am dat jos 6 kg in 3 saptamani!

Eu cred ca dereglarea hormonala a contribuit la [grasa] mea si de atunci nu mai pot sa slabesc! parca ceva imi pune piedica![bang]
Oricum, n-am curaj sa opresc homeopatele, sa nu ma ia din nou durerea de san , ca tare ma sperie!



Andreea.Pozele mele


#56
alexia28

alexia28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 947 mesaje

Postat 18 ianuarie 2006 - 17:15

Andicu, depinde de organism. La mine n-ar fi vorba decat de vreo 3-4 kg pe care nu reusesc sub nici o forma sa le dau jos. Lasa noi sa fim sanatoase, sa vine bebele ca pe urma slabim noi...de oprit tratamentul nici vorba. Marrina[pup]n-am mai vorbit de mult cu tine.

#57
marrina

marrina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 871 mesaje

Postat 19 ianuarie 2006 - 10:33

alexia28 Sper ca esti bine si optimista. [cheers] Trebuie doar sa crezi! marrina

#58
alexia28

alexia28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 947 mesaje

Postat 19 ianuarie 2006 - 10:48

Marrina, sunt bine, stau mai prost cu optimismul dar o sa-mi treaca. Sunt cam tristuta ca ma doare burtica, semn ca vin nesuferitii. Dar m-am programat la Cezara Bucur sa incep monitorizarile. [pup]

#59
ingeras26a

ingeras26a

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.619 mesaje

Postat 19 ianuarie 2006 - 11:56

Alexia, [pup] iti dau si tie putin din optimismul meu, daca vrei, pt ca mie mi-a venit acum si nu plang si ma simt excelent! Mie mi-a venit azi, z27, deci faza luteala exact de 14 zile, ca la carte. Am inceput iar injectii cu Polidin, fac trat naturist. Nu am timp de depresii, pt ca sapt viit plec din tara la un targ si am de pregatit rapoarte de n-am nici cand sa respir. Pe al meu l-a umflat rasul azi dim, cand i-am spus ca as face o depresie, dar n-am timp. Vad partea plina a paharului si anume: nu mi-a intarziat deloc, a venit la fix (fara progesteron si altele, numai naturiste), sunt exact 5 zile in care pot face Polidin, pt ca dupa aceea plec din tara si acolo nu am cum sa fac, daca mi-ar fi venit mai tarziu cu o zi nu mai puteam face. Ma intorc cu dor la baiatul meu exact in perioada fertila:)), deci daca mi-ar fi venit mai devreme, o ratam. Asa ca sunt numai motive de bucurie, nu??? Si eu am descoperit ca am pus vreo 3kg pe mine, dar nu-i bai, le dau jos sapt viitoare! Tratamentul il fac in continuare, azi am 23 zile de cand l-am inceput si ma simt excelent, mai ales psihic. Nu m-au mai durut nici burtica, nici spatele :) Plec, pt ca nu mai am timp, dar incerc sa mai revin. Pupicei multi pt fetele mele dragi si spor la bb! Ingeras

#60
andicu

andicu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.875 mesaje

Postat 19 ianuarie 2006 - 16:26

Ingeras, ce bine ca esti optimista! bravo tie, asa reusim, cu mult optimism! Succes in deplasare si la intoarcerea acasa [;)]! cat despre ingrasat, asta sa fie singura problema in calea spre [gravi] si-atat![pup]

Mie cred ca mi-au iesit bine hormonalele din ziua 3.Astept rezultatele si la celelalte analize.

[pup]toate "naturistele" si " homeopatele" de pe peste tot.[:D]



Andreea.Pozele mele



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -