Sari la conținut

Sari la conținut

- - - - -

Mastodynon - Vitex Agnus Castus - (2)

140 raspunsuri la acest subiect

bubulina1

bubulina1

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 885 mesaje

Postat 16 ianuarie 2006 - 11:37

Si Periodinul contine Vitex, si in plus contine si evening primrose oil si alte vitamine. Cred ca difera doza de Vitex continuta, plus ca pe diverse site-uri straine am citit ca in functie de afectiune se recomanda tratamentul fie cu Vitex lichid (tinctura), fie cu Vitex solid (sub forma de capsula).

Speranta moare ultima!

Cununia noastra

marrina

marrina

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 871 mesaje

Postat 16 ianuarie 2006 - 11:50

quote:
Originally posted by asi
Fetelor exista un produs care contine numai vitex agnus castus.Se numeste Feminalin si e produs de o firma din Cluj cred ca ii zice Woodcote. Eu am luat acum 2 ani acest produs 3 luni.Scria ca se ia minim 3 luni si cel mai bine 6 luni. Atunci era o cutie care era pentru o luna in jur de 100 mii.
Am citit si niste postari ale tale mai vechi despre produsul asta dar din pacate n-a auzit nimeni de el pe unde am intrebat. Ai putea incerca sa intrebi la magazinele de unde ai luat in trecut daca m-ai au acum? Ca poate nu mai exista de atunci [bang].

andicu

andicu

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.875 mesaje

Postat 16 ianuarie 2006 - 13:03

Buna dimineata si o saptamana frumoasa!

Am vazut si eu ce contine Periodinul; si acum mai intreb: oare cum e mai bine? sa iau Periodin sau sa continui cu Mastodynon? sau sa le iau pe amandoua? am vazut ca Periodinul are si vit. E si C si Mg , pe langa celelalte.

Marrina, dar cum ti-a reactionat organismul la elixir? ca mie mi-e teama de partea aia cu [:I] diaree....ca efect secundar.
Am ajuns la a3a sticluta de Mastodynon. Ma simt bine, nu m-a mai jenat deloc sanul drept. Sper sa fi scapat de probleme.

Andreea.Pozele mele

bubulina1

bubulina1

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 885 mesaje

Postat 16 ianuarie 2006 - 13:19

Elixirul din fructe de soc este contraindicat persoanelor care au probleme cu colonul. Din aceasta cauza nu pot lua eu [bang]

Speranta moare ultima!

Cununia noastra

asi

asi

Membru senior

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.796 mesaje

Postat 16 ianuarie 2006 - 14:36

quote:
Originally posted by marrina
quote:
Originally posted by asi
Fetelor exista un produs care contine numai vitex agnus castus.Se numeste Feminalin si e produs de o firma din Cluj cred ca ii zice Woodcote.Eu am luat acum 2 ani acest produs 3 luni.Scria ca se ia minim 3 luni si cel mai bine 6 luni.Atunci era o cutie care era pentru o luna in jur de 100 mii.
Am citit si niste postari ale tale mai vechi despre produsul asta dar din pacate n-a auzit nimeni de el pe unde am intrebat. Ai putea incerca sa intrebi la magazinele de unde ai luat in trecut daca m-ai au acum? Ca poate nu mai exista de atunci [bang].
De existat exista ca l-am vazut eu luna trecuta dar o sa ma duc sa vad exact cat costa .Familia meaRazvan

denis

denis

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 137 mesaje

Postat 16 ianuarie 2006 - 17:23

Marrina, Evening Primerose iau pentru noduli la san si pentru echilibrarea hormonala. Am citit in mai multe locuri ca este bun. Iau la un loc o gramada de chestii, dar se pare ca incep sa aiba efect

SilvanaPopovici

SilvanaPopovici

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 16 ianuarie 2006 - 17:43

Asi, sa ne scrii, te rog, si ce gramaj are si la ce firma il gasim. Silvana [iepu]

marrina

marrina

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 871 mesaje

Postat 16 ianuarie 2006 - 18:07

andicu Singurele probleme pe care le-am avut cat timp am luat elixirul de soc a fost datorata alcoolulul pe care il contine. Eu nu beau nici un fel de alcool iar de la paharul acela cu sapte lingurite aveam o senzatie de...[alcool] ...betie si din cauza asta am adoptat urmatoarea tactica: il diluam intr-o cana plina cu apa si luam doar cate o gurita, ma mai plimbam un pic prin casa si iar o gurita, mai puneam ceva la loc si iar o gurita, pana se termina. Iar scaunul [:I] l-am avut la fel ca si pana atunci desi m-am "monitorizat" la inceput. Cred ca tocmai de-aia se si ia seara, ca sa nu ai surprize...pe drum....[indecent] asi Te rog da-ne cat mai multe amanunte, poate-ti spun si de la ce depozit il achizitioneaza. Sunt foarte interesata desi am stoc pentru 10 luni de Vitex [greutati]. denis Aici gasesti mai multe despre EPO: http://www.babyhopes...ticles/epo.html http://www.conceivin...s/cervical.html http://thefertilitys...?products_id=61 Din tot ce am citit eu pana acum se recomanda numai pana in ziua ovulatiei. [flo] Trebuie doar sa crezi! marrina

crinuta71

crinuta71

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 85 mesaje

Postat 16 ianuarie 2006 - 18:26

Fetelor, din ce am citit aici, am inteles ca si Mastodynon si ceaiul de napraznic ajuta la problemele de la sani. Asa e sau nu am inteles eu bine?[biz]
[pup][pup][pup][pup] la toate fetele

poze

crinuta71

crinuta71

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 85 mesaje

Postat 16 ianuarie 2006 - 19:30

Iarasi va bat la cap cu intrebarile, scuze.[:I] Peste cateva zile incep sa iau Mastodynon si ceai de napraznic.
As vrea sa va intreb, ce fel de Mastodynon sa iau, tablete sau picaturi?
In timp ce am sa iau Mastodynon si ceai de napraznic, ar trebui sa cresc doza de extract de mladite de zmeur la 50 de picaturi de 3 x pe zi sau la mai multe? Pana acum luam 30 de picaturi de extract de zmeur de cate 3x pe zi (in total 90 picaturi pe zi).[alcool] Va rog mult sa-mi spuneti si mie cum trebuie sa fac sa fie bine.[flo]

poze

Panic Questions

• Cum sa ma pot odihni noaptea?

CrinaMatyas
    - Ieri, 08:57

• Morfologie trim II

Beatrice29
    - iun 28 2022 23:34

• Calculator Menstrual

custuracamelia2022
    - iun 28 2022 10:53

• Somnul bebelusului de 2 luni

Adob
    - iun 27 2022 21:27

• E posibil sa fi rămas însărcinată?

Ilaria kozan
    - iun 27 2022 13:51

Groups

• Mamici de Februarie 2023 (Bulgarasi de 2023)

Anda08
    - iun 03 2022 12:50

• Mamici de Ianuarie 2023 (Fulguleti de 2023)

Anda08
    - apr 27 2022 11:35

• Mamici de Decembrie 2022 (Minuni de Decembrie)

Anda08
    - mar 29 2022 09:10

• Mamici de Noiembrie 2022 (Brumarei de 2022)

Anda08
    - feb 08 2022 09:11

• Mamici de Octombrie 2022 (Bobocei de 2022)

Anda08
    - feb 03 2022 14:39

Last Blogs

• La ce sa te astepti cand esti insarcinata

Acnaib3
    - Astăzi, 09:54

• Bun venit pe lume, sufletul nostru!

MihaVi
    - Astăzi, 09:26

• Decurs sarcina

RoxiD
    - Astăzi, 09:15