Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Copilasi din 2002 (27)


294 raspunsuri la acest subiect

#281
nadina

nadina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 189 mesaje

Postat 25 septembrie 2006 - 17:04

Buna dragele mele, va multumim pentru urari. Eu am sarbatorit azi la serviciu, am facut tort cu mere si frisca si Bronies cappucino, in scurt timp n-a mai ramas nimic.

Incercam si noi sa pictam ceva da nu iese deloc.

Foarte frumosi si David si Julian, aveti grija mamici ca vor pune repede ochii fetele pe ei[amoras][:D].

Mai puneti si restul poze.

Eu n-am timp sa scriu ceva pentru fiecare dar sa stiti ca citesc tot[flo]cu mare drag.

Nadina



poze

#282
katty

katty

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.321 mesaje

Postat 25 septembrie 2006 - 18:46

Nicoleta, cate invata copii la tara! Si ce haiosi sunt! Pe mine de-abia ma mai baga in seama cand sun. Ieri era la o vecina, a auzit telefonul, a venit intr-o mare fuga, si mi-a zis ceva de genul: "Mami ma duc sa iau ouale", si a tulit-o.

Nadina, suna bine ce-ai pus pe masa la serviciu. Brownies capuccino sunt dupa retetele Nataliei? Si pe mine ma tentau cand le-am vazut!!!

Cat despre poze, o sa fac, dar sa-mi primesc copilul inapoi!!!



MI-E DOR DE ANDREIIII!!! [bang][bang][bang] [q][q]



Catalina & Robert-Andrei (4 ani)

Poze aici



varsta lui Andrei [bicla]

#283
Gabbriela

Gabbriela

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.385 mesaje

Postat 25 septembrie 2006 - 20:01

multumesc fetelor pt aprecierea lui piticotu meu... fodomodel nici vorba sa il fac.. pt ca nu am nici chef sa il duc acolo si sa umbluc u el ore in sir, si nu vreau sa il chinui sub nici o forma, are zile in care efectiv nu vrea sa fie pozat si atunci se schimonoseste de vai doamne... pozicile raman pt mine.. si pt voi ... nimic profesional.



o sa revin de la gradi si o sa mai postez [pup] pe toata lumea




Sanatate si numai bine [flo]


Pentru Barbye - una dintre noi! Trebuie sa ajuti!

Tine aripioara asta, voinice


Nicole mami lui Julian

[foto]1, 2, 3, 4, 5, 6, 7


Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

#284
light

light

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.465 mesaje

Postat 25 septembrie 2006 - 23:56

poze de azi din parc




fara drept de semnatura

#285
irina_ina2000

irina_ina2000

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 84 mesaje

Postat 26 septembrie 2006 - 04:20

Buna mamici si pititci,

de mult nu am mai avut timp sa scriu dar pe cat am putut am citit tot ce ati scris.Eu am fost ocupata cu schimbatul serviciului, nici concediu nu am avut decat 4 zile din aceasta cauza, dar sper sa fie bine.Alexandru creste si vorbeste continuu , este f incantat de gradinita si daca ar putea ar merge acolo si in week end.Probleme insa acolo sunt cred pentru faptul ca tac eu si nu prea fac observatii.De pilda astazi am primit reclamatie ca ar fi impins o fetita la baie care s-a lovit si i-a curs sange din nas , dar adevarul este ca alt copilas si mai neastamparat l-a impins din cate am aflat mai tarziu.Asta binenteles se intampla pentru ca ei merg nesupravegheati la baie, lucru care se intampla si dimineata pana vine educatoarea , stau in clasa fara nimeni.Ma strange in spate cand il las dar prea am de ales eu incep serviciul la 8 si educatoarele vin dupa ora 8 .Sa vedem miercuri a sedinta ce se va mai spune.In rest acum ma chinui cu el sa-l fac sa accepte creionul in mana , dearece nu vrea , parca i-ar fi frica de el.E greu pentru ca grupa lui e mare , 32 de copilasi si o singura educatoare nu stiu cum se poate imaprti la toti, asa ca va trebui sa compensz eu aici.In rest stam bine la capitolul conversatie, corectitudine, vocabular( aici chiar e pisalog pana isi lamureste el cate un cuvant sau o expresie),citit si socotit.Daca nu ar fi scrisul la el totul ar fi nemaipomenit.Oricum am hotarat sa fac o incercare sa sa-l duc o zi intr-o clasa a I a sa il las sa stea sa vada ce fac acolo copii poate asa isi da seama ca trebuie sa invete sa scrie.
Va doresc la toti numai bine, sanatate si vesti cat mai bune!

#286
HelleneC

HelleneC

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 798 mesaje

Postat 26 septembrie 2006 - 12:25

Buna dragi mamaici si pitici!

La noi treburile merg bine, adica caminul e camin, petrecerile la fel![:D] La prietena lui la petrecere s-a distrat fff bine, ea numai dupa George a stat, s-au jucat impreuna, restul copiilor s-au simtit excelent. Mai avem o petrecere curand... el abia astepata, mi-a spus si ce cadou sa ii cumpar baietelului, sa aiba masinuta ca a lui! Ma bucur ca nu e egoist deloc, chiar daca la alte chestii nu excelam (ma refer la super incapatanarea care il caracterizeaza).

Irina, ma bucur ca ai revenit cu vesti, sa stii ca si la noi merg singurei la baie, si anul trecut la alta grupa a fost un incident urat, cu ajuns copil la spital... Cu creionul se va invata singur pana la urma, nu e rea ideea cu clasa I, daca ai unde sa il duci. Doar sa nu vrea sa ramana acolo[:D]! Sper ca este sanatos, cum se manifesta dupa operatia de polipi? Noua ne-a spus medicul sa mai asteptam pna pe la 5 ani, apoi vede daca ii scoate sau nu!

Lucia, Gabb, Sanzi, sa va traiasca fotomodelele... se pare ca avem copii SUPERBI (ma bag si eu in seama ca vorba aceea "ca al meu...")[:D]!

Katty, te inteleg ca am plans si eu 2 ani dupa George, aveam nevoie de el permanent si imi lipsea seara in special, nu aveam pe cine sa strang si sa ma joc in pat. Acum profit intens de prezenta lui. ma bucur ca vrea sa stea acolo, George de cate ori ramane plange sa ma duc dupa el.

Nadina, tortul de mere e preferaul meu toamna, iarna... bine, il face mama, desi e destul de usor de facut! Sa fii sanatoasa (asta e urarea copilului meu la cate o aniversare)[:D]

Va pup, santatae maxima puiulor si voua!

Elena





Mami [gravi]"de George" (6.09.2002)



#287
Nicoleta

Nicoleta

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.073 mesaje

Postat 26 septembrie 2006 - 12:53

Salut.
Nu este foarte multa actiune pe aici. Sunteti ocupati cu muraturile? :))
Stefan este ok la gradi, de martea trecuta doarme la pranz, se joaca frumos, este cooperant. Ieri au invatat o poezie de 3 strofe pe care mi-a spus-o fara greseala de dimineata. L-am intrebat cu cine s-a jucat si mi-a raspuns ca s-a jucat cu prietenul lui, Daria :))). Si mi-a mai zis ca el este prietena Dariei :)). Nu prea le are cu genurile...
Nicoleta

#288
HelleneC

HelleneC

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 798 mesaje

Postat 26 septembrie 2006 - 14:22

Nicoleta, si la noi "a lui" sau a "ei" e cam... bulversant pentur copil![:D] Probabil se va rezolva in timp, ei invata acum o gramada si de asta incurca inca genurile! Mie de exemplu George imi spune ca sunt "sotul" lui tata si tata "sotul" meu![:D]



Mami [gravi]"de George" (6.09.2002)



#289
katty

katty

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.321 mesaje

Postat 26 septembrie 2006 - 14:58

Va salut si eu pe ziua de azi!

Lucia, frumoase poze! Mi-a placut si desenul lui cu iepurasul/ gaina de la Atelierul piticilor!

Irina_ina, bine ai revenit! Felicitari ptr. noul job! Nu te stresa prea tare cu gradinita lui Alexandru, mai ales ca sunt asa de multi in grupa!! Si la noi erau anul trecut 25 in grupa pe lista, dar niciodata nu erau mai multi de 15-16. Dar si asa mie mi se pareau prea multi!

Nicoleta, ce bine ca s-a readaptat Stefan asa bine la gradi. Bafta!

Noi am cam terminat cu muraturile!!! Am avut o saptamana dupa ce am venit de la tara in care am tocat si copt si pus ardei si gogosari de mi s-a trecut! Maine vine Andrei! Abia astept!



Catalina & Robert-Andrei (4 ani)

Poze aici



varsta lui Andrei [bicla]

#290
light

light

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.465 mesaje

Postat 26 septembrie 2006 - 15:50

Am mai adaugat ceva poze de la botezul finului

AICI




fara drept de semnatura


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -