Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Perle d`ale socrilor


143 raspunsuri la acest subiect

#21
maraki

maraki

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.336 mesaje

Postat 20 martie 2005 - 16:53

Inca o faza tare...venisem deja casatorita in Germania si atunci am cunoscut-o pe[zz]...seara ce credeti ca ma intreaba? Maine ce mancare ne faci? Asta a spus-o pe un ton foarte serios si nici macar nu ma privea in ochi!Plus ca ma obliga sa vorbesc la telefon cu neamurile ei din Grecia pe care nici pana la ora actuala nu am avut ocazia sa le cunosc personal[zz] Monica http://community.web...m/user/maraki36

#22
maraki

maraki

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.336 mesaje

Postat 20 martie 2005 - 16:57

Delsim ai grija sa nu dai si tu parfumul aceleiasi persoane[:D][:D][:D] A fost o gluma bineinteles[flo][flo][flo] Monica http://community.web...m/user/maraki36

#23
roz6

roz6

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 20 martie 2005 - 22:55

"Ce fericit ai fi fost tu acum daca ai fi ramas langa mine, colea in A. (mic orasel din Moldova)" Mentionez ca fiul ei [ sotul meu :-) ] are o casnicie fericita si realizari profesionale nesperate :-))))

#24
mamica dulce

mamica dulce

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 21 martie 2005 - 01:20

quote:
Aalina cel putin la tine au fost prezenti socrii la casatorie...la mine nu a venit nimeni din partea sotului pe motiv ca toti stateau in Germania si trebuiau sa se duca la serviciu...deci el a fost singur la cununie....nu mi se pare normal....
unde mai pui ca eu am fost la starea civila aici in germania si el tot singur cuc a fost???ai mei chiar nu au putut veni din ro. adica numai noi doi si traducatoarea (ca era musai sa fie,ce conta ca eu eram cu barbatu-meu de vreo 3 ani deja?? macar ne-a urat cineva casa de piatra[:D]

#25
Alina

Alina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.461 mesaje

Postat 21 martie 2005 - 01:35

quote:
Originally posted by mamica dulce
quote:
Aalina cel putin la tine au fost prezenti socrii la casatorie...la mine nu a venit nimeni din partea sotului pe motiv ca toti stateau in Germania si trebuiau sa se duca la serviciu...deci el a fost singur la cununie....nu mi se pare normal....
unde mai pui ca eu am fost la starea civila aici in germania si el tot singur cuc a fost???ai mei chiar nu au putut veni din ro. adica numai noi doi si traducatoarea (ca era musai sa fie,ce conta ca eu eram cu barbatu-meu de vreo 3 ani deja?? macar ne-a urat cineva casa de piatra[:D]
Mamicutaaaa, Dar de ce nu au venit,erau tot la serviciu [alcool]? Socrii mei,nemti,au venit la nunta noastra in Ro si le-a placut foarte mult.Is oameni foarte cumsecade,ce norocoasaaaaa sunt! Moama,fetelor ce mai povestiti!Risu'plinsu'! Alina

#26
Ina82

Ina82

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 21 martie 2005 - 02:45

Hai sa va mai spun eu altele. Dupa ce am nascut....ea nu ma vazut de cind eram 4 luni insarcinata si aveam pe atunci vreo 50 de kg...in fine,intra in salon si zice:Vai draga ce te-ai ingrasat....sa dai repede kg. jos ca nu vreau sa faci infarct. Il mai suna si pe sot si ii tine teoria lu` peste sa slabeasca si el ca doamne fereste o sa faca heart attack cind ea are vreo 90 kg. Ii dau sa manince la bebel si vine si il sterge pe fata repede....Nu-mi place sa vad copii murdari.Copilul meu este foarte curat da na`m sa-l sterg pe fata dupa fiecare imbucatura,il spal cind termina. Am fost la ea in vizita pt.cateva zile si bebelu a facut febra foarte mare si plingea mult(avea doar 3 luni)...i-am spus la sot sa ne imbracam sa il ducem la urgenta sa vedem ce are.Ea isi da ochii peste cap si spune...Ce exagerezi draga asa ca doar no sa moara...Fa-i o baie si o sa fie bine. Ce ziceti de asa soacra?

#27
adrienne12

adrienne12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 804 mesaje

Postat 21 martie 2005 - 03:48

Soacra-mea imi zicea ca ce-mi cumpar eu haine frumoase si fac naveta ca mai bine imi cumpar pantaloni supraelastici ca ea ca tin la tavaleala.

#28
Angela T.

Angela T.

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 21 martie 2005 - 04:38

quote:
Originally posted by adrienne12
Soacra-mea imi zicea ca ce-mi cumpar eu haine frumoase si fac naveta ca mai bine imi cumpar pantaloni supraelastici ca ea ca tin la tavaleala.
[:-)))][:-)))][:-)))] ce soacra beton ai[vampa]...

#29
bruxinha

bruxinha

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 213 mesaje

Postat 21 martie 2005 - 14:01

Eh, adevarata e vorba aia cu "Soacra, soacra, poama acra..." A mea mother-in-law, cand a aflat ca-s insarcinata, m-a intrebat, asa, casual: "...si, ... il faci?" [xx(] De parca faceam copilul, si i-l puneam ei in poala sa-l creasca[}:)] Acuma, din fericire, nu-mi mai serveste din perlele intelepciunii ei, i-am taiat macaroana. Definitiv. Our lives begin to end the day we become silent about the things that matter.

#30
Kokolina

Kokolina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 21 martie 2005 - 14:09

ehe....ce ma amuza subectu'...[alcool] a mea parca e sora cu ale voastre cea mai tare faza cu scorpia mea, zice de fosta ei nora: "nu era buna dar cea mai mare calitate a ei a fost ca era orfana" Kokolina - cu andrei dus la bunici[bicla]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -