Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Perle d`ale socrilor


143 raspunsuri la acest subiect

#11
maraki

maraki

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.336 mesaje

Postat 19 martie 2005 - 22:02

Soacra-mea dupa ce am stat la ea 3 luni la inceputul casniciei, cand am anuntat-o ca ne-am gasit casa si ne mutam a plans de mama focului ca-i pleaca baiatul( sotul meu avea 30 de ani pe atunci ) Monica http://community.web...m/user/maraki36

#12
maraki

maraki

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.336 mesaje

Postat 19 martie 2005 - 22:14

Aalina cel putin la tine au fost prezenti socrii la casatorie...la mine nu a venit nimeni din partea sotului pe motiv ca toti stateau in Germania si trebuiau sa se duca la serviciu...deci el a fost singur la cununie....nu mi se pare normal.... Monica http://community.web...m/user/maraki36

#13
Lywh

Lywh

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 20 martie 2005 - 01:59

Nici la mine soacra...si locuim impreuna... Lilianna

#14
bulinutza

bulinutza

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 20 martie 2005 - 02:17

Bunicuta mea se pune? (ca doar e soacra lu' maica-mea) ne spune intr-o zi candid: " Eu nu inteleg de ce veniti vara toti la mine, ca eu am doar doi baieti..." (nu tu nurori, nepoate, ce-i cu strainii astia la ea in vizita...)[bang]

#15
marcellinna

marcellinna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 230 mesaje

Postat 20 martie 2005 - 02:38

Da' fostele soacre se pun la socoteala? A mea (din fericire fosta soacra) cand i-am spus ca fiul ei are patima alcoolului si nu mai stiu cum sa-l ajut zicea"nevasta tre sa stea cu barbatul ei si daca ala taie lemne pe ea,sa taca in fata lui,sa-l ajute ,sa sufere cat o fi nu conteaza ca doar a jurat in biserica".Nici gand sa-l trafa un piculet de maneca pe el. Dar cand intr-o zi mi s-a prezentat in casa criticandu-ma ca a flat ca nu vreau sa ma culc cu fiul ei cand e beat...au pus cireasa pe tort amandoi. I-am invitat a faca ei o "partida" impreuna.

#16
bijuarda

bijuarda

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 20 mesaje

Postat 20 martie 2005 - 10:11

Noi cand i-am anuntat ca vrem sa ne casatorim ,soacra mea mi-a sspus ca baiatul nu s-a copt bine la minte si trebuie sa mai stea cati va ani. Dar s-a resemnat dupa aceea. ange

#17
maraki

maraki

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.336 mesaje

Postat 20 martie 2005 - 12:22

´Cand am venit prima oara in Germania definitiv, soacra-mea mi-a spus din prima zi ca ea s-a dus in Grecia( e grecoaica )dupa 3 ani ....deci a batut apropouri[alcool]..eu in iulie la sfarsit am venit iar pe 1 octombrie m-am dus in Ro pt o luna[:D][cool][hop][pk][roker] Monica http://community.web...m/user/maraki36

#18
carmensilva

carmensilva
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 20 martie 2005 - 13:09

La nunta soacra mea a luat microfonul sa anuntze cu durere in suflet ca ea a pierdut un fiu si cuscra ei a castigat unul,dar de nora nici n-a pomenit.Are prostul obicei de a vorbi inainte de a gandi. Cel mai mult ma" bucur" cand primesc cadouri de la ea ,tot ce nu-i mai trebuie ei prin casa si le tinea pt cand s-o insura baiatul.De ziua mea mi-a adus un set de pat cu o cuvertura (de prost gust-dar asta nu se discuta)si a zis am modificat-o putin sa se potriveasca pe patul ei dar daca nu a venit mi l-a adus mie.Sau de Craciun am primit un set de cesti de cafea care "tocmai se sparsesera"desi mi l-a mai aratat inainte si stiam ca era spart de mult. Sau dupa sarcina cand i-am zis ca mi-e rau si am menoragie a fost incantata si a zis:"Inseamna ca esti buna sa faci iar copii,sa-mi faci si mie un baietzel sa aiba si bunica!"Mentionez ca sotul meu nici macar nu e acasa,nu stiu cu cine sa-l fac,iar ea era asa de "incantata"ca are o nepotzicaaaa,ca uitase ,de acum vrea nepot.Eeeeeeeii,subiectul e amplu si n-are rost sa ne enervam,dar n-am sa intzeleg niciodata de ce isi baga nasul unde nu au treaba!Nu va mai plingeti ca n-au venit nici macar la nunta ca mai bine fara,credeti-ma ,decat sa li se para ca v-au dat prea multe sau sa avetzi parte de diverse comentarii.Oare de ce nu exista asa multe conflicte intre gineri s soacre ? Carmen

#19
maraki

maraki

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.336 mesaje

Postat 20 martie 2005 - 14:10

A mea de Paste, Craciun, zile de nastere are acelasi cadou neschimbat...50 de euro...la neamuri tot neschimbat, adica o sticla de sampanie si atat....[ups] Monica http://community.web...m/user/maraki36

#20
delsim

delsim

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.202 mesaje

Postat 20 martie 2005 - 15:46

Lasa Monica, esti fericita, macar de cei 50 de euro poti sa-ti cumperi tu ce vrei, soacra mea de vreo 4 ani imi face ( cu vreo 2-3 exceptii, cand mi-a dat bani)acelasi cadou:un parfum Volare (Oriflame) care la inceput mi-a placut, dar dupa atata timp, cand vad cutia, deja mi se face rau[xx(]. Zice "Nu am stiut ce sa-ti iau si asta stiu ca-ti place!" Imi place ,frate, dar an de an, cu orice ocazie (craciun, ziua mea, 8 martie, Paste). M-am resemnat, deja il dau si eu cadou mai departe.[bang][bang][bang]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -