Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Top clinici fertilitate Romania


125 raspunsuri la acest subiect

#91
AlinaIchim

AlinaIchim

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 11 august 2014 - 10:34

Despre clinica Promed si dna doctor Predoi stiti ceva?Cu cat timp inainte tb sa sun pentru programare la dna doctor?FIV pe ciclu natural a facut cineva?

 Buna, draga mea! Eu sunt la dna doctor Predoi Deliana. Nu mai este promed, s-a mutat toata echipa in baneasa (spital wellborn). Au facut un spital de fertilitate. Este foarte frumos, au aparatura noua, este modern si curat. Nu stiu daca mai e valabila informatia, insa eu sunt noua pe aici, st in investigatii si am intrat pe aici sa mai citesc povesti de ale fetelor. Eu recomand cu drag spitalul asta. Chiar mi-au dat incredere si sper sa fie cu plus testul meu si curand sa schimb suzetele.  [flo2]  [bib]



#92
AlinaIchim

AlinaIchim

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 11 august 2014 - 10:39

Buna, Ati avut vreo experienta legata de Bucharest Fertility Center? Multumesc

  Buna, 

Nu stiu nimic despre ei si nu am auzit nicio parere.

  Succes si sa fie cu burtica :) 



#93
AlinaIchim

AlinaIchim

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 11 august 2014 - 10:42

Buna

Sunt o viitoare mamica si va recomand cu caldura clinica Medlife, in special doctorita Deliana Predoi, chiar daca este ff ocupata se straduieste sa impace pe toata lumea.
Fara ea , nu eram acum insarcinata.
multumesc
Christine 34+

[gravi]

   Buna, mamica fericita

Si eu sunt tot la doctorat Predoi Deliana. Acum s-a mutat la un spital modern de infertilitate, undeva in baneasa, se numeste Wellborn. Sper sa am si eu rezultat pozitiv si sa fiu curand mamica. Happy!  [:)]



#94
Karla01

Karla01

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 02 septembrie 2014 - 01:54

Buna fetelor ,am si eu prima programare pe 10 Noiembrie la clinica Gynera cu d-na doct Dracea....am niște emotiiiiiiii..eu având un Băiețel de  16 luni si încercam de 8 luni si nimic...din păcate soțul trebui sa se opreze la prostata si eu mai vreau minim 2 bebei !asa ca sper sa-mi ajute doamne doamne 



#95
Karla01

Karla01

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 02 septembrie 2014 - 02:00

Fetele care si-au facut la Gynera (va întreb ca eu locuiesc in Italia) vreau sa ma duc cu dosarul complet de analize ..întrebarea mea este: daca am norocul si menstra imi vine in perioada cand sunt in tara pot sa încep direct tratamentul pt ovulatie??

 

oare d-na.Dracea va fi deacord daca eu ii spun ca imi doresc gemeni sau Tripleți?? 

 

Am am o mie de întrebări si parca timpul numai trece ...deci mai sunt 2 luni pana merg la Consultație :( 



#96
Andre786

Andre786

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 29 septembrie 2014 - 12:09

buna si eu am incercat o fertilizare in straianatate si a esuat, iar dupa indelungi cautari pe forumuri, site-uri si discutii cu apropiatii am ales clinica Gynera de la noi pentru o noua incercare. Doamna doctor Dorina Codreanu s-a ocupat de mine, este o doctorita f atenta si profi.mi-a facut investigatii, mi-a explicat exact ce pasi trebuie sa urmez si apoi am apelat la stimulare ovarian,iar dupa vreo 4 luni de tratament am ramas gravida. Am nascut tot cu dansa, la ei la clinica si am fost multumita.multumesc clinici gynera si doamanei doctor Codreanu pentru bucuria de a fi mama! 



#97
Karla01

Karla01

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 29 septembrie 2014 - 20:50

Buna Andre786 ,tu ai rămas însărcinată cu primul Fiv? Ms mult de tot



#98
RuxxaS

RuxxaS
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 02 noiembrie 2014 - 12:19

   Buna, mamica fericita

Si eu sunt tot la doctorat Predoi Deliana. Acum s-a mutat la un spital modern de infertilitate, undeva in baneasa, se numeste Wellborn. Sper sa am si eu rezultat pozitiv si sa fiu curand mamica. Happy!  [:

Buna, dragelor, si eu sunt tot la doamna doctor Deliana Predoi, la spital Wellborn din Baneasa. Recomand intreaga echipa de acolo, inclusiv doamnele asistente si persoanele care se ocupa cu atat de multa caldura si promptitudine de noi. eu, cel putin, cred ca sunt cea mai stresanta viitoare mamica din Wellborn, dar toata lumea mi-a raspuns la intrebari si m-a sustinut pe toata perioada pana sa primesc vestea bebelusului sanatos! Multa bafta, Alina, sa ne tii la curent si sa fie cu burtica mare si frumoasa! :)



#99
Romina111

Romina111
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 15 noiembrie 2014 - 20:46

Buna, sunt "proaspata" pe forum, insa va urmaresc de ceva timp... deja de 3 ani incercam sa-l aducem in viata noastra pe bb! Dupa un periplu la mai multe clinici specializate in Bucuresti, ne-am oprit la Wellborn - Baneasa.

Medicul meu este d-na. dr. Oana Moise. 

Este singura care pana acum ne-a explicat pas cu pas ce ar trebui facut; nu fac FIV-uri pe loturi, cel putin la mine nu a fost cazul.. Eu am ovare micropolichistice, iar stimularea a fost perfect controlata, nu am avut "efecte secundare" din aceasta perspectiva. 

Profesionalism/ punctualitate = 10/10

Raspuns intrebari = mail/ mesaj/ telefon (foarte receptiva)

Preturi = uzuale pentru procedura (eu am facut P-ICSI, cultura blastocisti si vitrificare embrionasi).

Curatenie = 10

 



#100
Andre786

Andre786

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 30 ianuarie 2015 - 14:20

Buna! Va scriu cu multa tristete, sper sa imi raspundeti pentru ca simt nevoia ca cineva sa-mi dea cateva sfaturi. Acum 6 ani de zile m–am casatorit cu Bogdan, sotul meu. Am incercat sa raman insarcinata 4 ani de zile si nimic nu s-a intamplat. Anul trecut s-a intamplat minunea in sfarsit si am ramas insarcinata. Totul a fost minunat in primele 4 luni, insa dupa a inceput cosmarul: am avut un avort spontan. De frica, de atunci nu m-am mai dus la niciun medic si vreau sa stiu daca mai exista vreo sansa pentru mine. Am auzit de clinica Gynera ca e cea mai buna si ca serviciile sunt excelente. Am nevoie 
medici buni, ma puteti ajuta? Multumesc din suflet



Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Glicemia in timpul sarcinii

    Ioone
    - Ieri, 22:19

  • Baiete sau fetita?

    ely4
    - Ieri, 17:50

  • Calatoriile in sarcina

    LarisaG89
    - Ieri, 13:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -