Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Top clinici fertilitate Romania


125 raspunsuri la acest subiect

#111
Ioana87m

Ioana87m
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 02 noiembrie 2015 - 15:20

Buna! Eu am fost pacienta Gynera si sunt foarte multumita de colaborarea cu medicii de acolo, ba mai mult decat atat, le datorez ce am eu mai scump pe lumea asta: pe baietelul meu de 1 jumatate. In cazul meu, procedura FIV a fost una de succes inca de la prima incercare. Ii multumesc din suflet doamnei doctor Ionela Anghelescu si embriolog Anca Coricovac pentru tot ce au facut pentru noi.

 



#112
syndy

syndy
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 20 iunie 2016 - 18:18

Ioana57m ,cât te-a costat inseminarea , câți ani ați încercat și care era diagnosticul ..?



#113
syndy

syndy
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 20 iunie 2016 - 18:19

Cat v-a costat ,care era diagnosticul, și câți ani de încercare ?

#114
flaviella

flaviella
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 10 iulie 2016 - 04:27

Buna mamici si viitoare mamici. Eu am o singura experienta - negativa - cu clinica din Timisoara.



#115
noldo

noldo
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 11 iulie 2016 - 06:27

Bună. Va recomand cu mare incredere clinica Wellborn ( fostul Promed) din Băneasa,dna. Dr.Deliana Predoi Medicii sunt super profesioniști ,asistente ,coordonatoarea sunt f f drăguțe. în FiV reușit din prima . Dosar embrioni si explicarea evoluției zilnice a lor de către medicul embriolog

#116
Ramo2016

Ramo2016

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 710 mesaje

Postat 22 noiembrie 2016 - 18:07

Buna fetelor,

 

Eu am o sg experienta cu Clinica de fertilizare din Cluj, am inceput FIV si pe parcurs am hotarat la propunerea medicului sa intrerupem procedura.

 

Dupa 10 zile cu gonapeptyl + 5 zile de menopur am avut o "productie" slaba a ovarelor ( putini foliculi care nu cresteau)



#117
CorneliaMatache

CorneliaMatache
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 22 mai 2017 - 20:13

Buna. Ma numesc Cornelia si am 27 de ani. De aproximativ 2 ani, eu si sotul meu incercam sa avem un bebe. Am fost la controale, am facut tot ce mi-au spus medicii (am luat vitamine, am facut teste de ovulatie, contact sexual de mai multe ori pe zi). Nimic nu a functionat. O prietena mi-a recomandat-o pe doctorita Dumitrescu pentru ca a nascut cu ea si mi-a zis ca si ea a ramas greu gravida. Am mers la un consult si am fost uimita sa aflu ca dosarul meu si analizele facute spun ca eu nu am nicio problema si ca de fapt trebuie controlata sperma sotului. Nu mai imi spusese nimeni sa facem asta. Am primit vestea cumplita si rezultatul ca fiind cu zero spermatozoizi, deci nu aveam nicio sansa sa raman gravida natural.  Sotul meu a mers la urolog si dupa multe discutii si analize a aflat ca nu poate obtine sperma cu care sa ma lase gravida. Singura solutie ar fi fost o biopsie (proba) luata direct din testicole si apoi sa facem fertilizare in vitro (ICSI, o forma speciala atunci cand sunt probleme cu sperma si cu o testare separata pentru a verifica sa nu existe probleme genetice ale spermatozoizilor ). Am urmat si eu tratament cu injectii si mi s-au prelevat celule din ovare. Am fost norocoasa sa am 23 de celule pentru ca, la varsta mea nu sunt probleme cu ovarele, mi-a spus dna doctor. Partea mai grea a venit dupa ce cu primul tratament nu am ramas gravida. A trebuit ca sotul sa repete punctia din testicole si sa se decongeleze o parte din celulele mele ca sa faca alti embrioni. Am avut noroc sa dam peste o echipa de medici si oameni sufletisti, care ne-au incurajat mult si ne-au explicat sa avem rabdare pentru ca au tot ce le trebuie ca sa obtuinem rezultate bune de data asta. Si asa a fost. Am avut 3 embrioni si am ramas insarcinata cu gemeni. Toate rugamintile noastre si visele noastre s-au implinit si cand am fost la prima ecografie am zis ca lesin de bucurie cand doamna doctor ne-a spus ca vom avea nu unul, ci doi copii. Acum sunt in saptamana 20 si stau foarte mult acasa pentru ca vreau sa se nasca bebelusii la termen si sa nu stam mult internati in spital.  As vrea sa le urez noroc celor care nu raman gravide si sa ii trimita pe soti la analize pentru ca pot exista si astfel de probleme. 



#118
Gung

Gung
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 23 mai 2017 - 14:33

buna Cornelia

 

La ce clinica ai apelat?

Sunt disperata si nu stiu incotro sa apuc, m-a incurajat mult mesajul tau.

Multumesc

Gica



#119
EllaMella1

EllaMella1
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 02 iunie 2017 - 09:38

BUNĂ.

A făcut cineva FIV în MD?



#120
anasiia22

anasiia22
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 06 septembrie 2017 - 10:27

Buna,

A facut cineva FIV la clinica GYNATAL Timisoara?




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -